Nakup avta

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 8. nov 2010 12:40 | ogledi: 8.183 | odgovori: 69

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup drugega avtomobila, pa me zanima kaj mi na podlagi vaših izkušenj svetujete: Ali Peugeot 207 1,4 bencin ali Renault Modus 1,2 bencin? Predvsem da ni kakšnih stroškov z njim,,mala poraba.

lp

Nina

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

8. nov 2010 13:01

Vedet je treba, da so francoske znamke avtomobilov precej drage za vzdrževanje (zajahala sem garažo in razbila stransko ogledalo in zadnjo luč, pa me je popravilo stalo 100 evrov, s tem, da sem jo še kar poceni odnesla), sploh če kak del crkne. Sicer pa imam sama Renault Twingo, poraba pa je 5 l mestne vožnje.

 

Avto se še nekako kupi, samo treba je preračunati, ali ga lahko vzdržujemo.

Lp od R.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. nov 2010 13:06

V enem šusu razbiti ogledalo in zadnjo luč?

Commis débarrasseur

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

8. nov 2010 13:09

Ja, smej se...jst sm se tud...ogledalo v garažo, zadnja luč pa v tovornjak lol

Lp od R.

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

8. nov 2010 13:34

Č se boš odločila za Renault Modus boš verjetno razočarana zaradi malenkosti.Žarnico ti lahko zamenjajo samo na servisu, ker morajo dati dol odbijač - potem pa si zračunaj koliko te stane žarnica - cca. 70 do 80 eur. Verjetno imaš na izbiro tudi druge firme Ford Fiesta, Citroen C3 LUCIJA99

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

8. nov 2010 13:48

Ti priporočam, da se odločiš za nakup rabljenega in ne novega bencinarja.

Ali je boljši 207 ali modus, pa ne vem.

Sama bi verjetno bolj razmišljala o polu ali puntu iz tega segmenta.

Vilma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

8. nov 2010 14:43

Sama imam peugeota 207, sicer 1,6, a nisem obžalovala nakupa. Vozim ga leto in pol, naredila 45 tisoč kilometrov, doslej vse ok z avtom. Sploh zdaj je cena (9990 evrov) za avto, kot je 207 z 1,4 motorjem in opremo, ki sodi zraven (mislim da gre za paket Trendy)  več kot ugodna, glede na primerljive modele. Torej primerjaj moč motorja in kaj od opreme ponuja posamezni model, pa se prepričaj, kaj se ti izide. Tudi po tej metodi sem jaz pred letom in pol iskala avto, in ko sem so odločala na nakup je bil pomemben faktor tudi način plačila oziroma pogoji financiranja.

 

Pa testno vožnjo z več avtomobili si omisli, je zelo pomembno, ko sedeš v avto in se malo pelješ.

 

Če je motor nekoliko močnejši, ne pomeni nujno, da več porabi. Bolj naviti motorji tudi več porabijo.

 

Sicer je pa pomembno, zakaj avto potrebuješ. Moj peugeot je drugi avto pri hiši in je zato malo manjši, bolj ga imamo za mestno in primestno vožnjo.

 

Vzami si čas in preštudiraj ponudbe, na internetu imaš vse informacije, tudi če povprašaš po e-pošti ti bodo iz posameznih avto centrov hitro in podrobno odgovorili.

 

Pri znamkah avtomobilov je pa tako kot pri vseh drugih strojih: vsak zagovarja nekaj, na podlagi izkušenj večinoma, in tudi če ti kdo nekaj priporoča z najboljšim namenom, se ti lahko zgodi, da ti ne boš zadovoljna. Pričakovanja in prepričanja so namreč sila raztegljiva reč.

 

Tudi jaz sem bila ogreta za polo (mama ga ima), a ko sem primerjala ceno za enako zmogljiva in močna motorja in opremo v avtu, je tri tisoč in več evrov razlike hitro nagnilo tehtnico v prid peugetoa (priznam pa, da sem od začetka pikirala na ta avto in bila vesela vsakega podatka, ki je bil v prid moji prvotni izbiri).

 

je pa odvisno, ali imaš rada malo "mehkejše" ali bolj" trde" avtomobile, zato ti svetujem testne vožnje.

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

8. nov 2010 14:49

Nekoč sem bila voznica punta, a žal me je razočaral. Prvega sem kupila leta 2002, po treh letih uporabe je, neznano zakaj, odpovedal servo volan... kupim 2005 še enkrat punta, napaka se je ponovola po 5 letih vožnje. V besu sem ga prodala in kupila Citroena C4, starega leto in pol, vzdrževanega in redno servisiranega. Ne menjam, do sedaj me je servis prišel 180€. Vsi govorijo, da imajo francozi mehko pločevino, morda res, samo mene so enostavno prevzeli. Alcika

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. nov 2010 15:24

Če ga imaš za šminkiranje, pač kupiš tistega, ki ti je najbolj všeč in ga tvoja denarnica prenese. Če ga rabiš za resne stvari, gledaš porabo, stroške vzdrževanja, price/performance in take stvari. Ne vemo, ali ga boš rabila za to, da boš občasno z vitlom vlekla iz poledenelega grabna kako drevo ali soseda v zdrsnjenem avtu, ali te mikajo off-roadi, se nameravaš preselit v tako vukojebino, da moraš prečkat dva metrska potoka in nato še 15 km brezpotja, skratka, si premalo napisala o svojih potrebah. lp, proxima

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. nov 2010 15:56

pb020015_595

Nikoli ne reci nikoli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

8. nov 2010 16:07

Anamarija1, a ga prodaš?

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti