Praznično pecivo 2010

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

17. nov 2010 7:10

jaz bom letos prvič "ornk" pekla za praznike, prejšnja leta so bili na spordeu samo navadni piškoti, domači prijatelj in potica (pa še to je naredila mami). letos pa je načrt tak: za Miklavža bo na sporedu - domači prijatelj navadni piškoti (obliti s čokolado, glazuro, torej na različne načine dekorirani) razpokani piškoti orehovi polžki za Božič in novo leto pa - kokosova salama orehova potica rafaelo kroglice rum kroglice mogoče še praznična torta s kokosovim in čokoladnim nadevom nekam vsem bi vrinila marmorne kolačke, pa ne vem še čisto točno kam :) tunna http://titabota.blogspot.com/

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

17. nov 2010 9:03

Bela glazura 350 g sladkorja v prahu 2 beljaka limonin sok Vse 5 do 7 minut mešaš v multipraktiku. jasna47

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. nov 2010 19:16

Punce, v Leklercu imajo model za vanilijeve roljičke. Nekaj čez 13€ daš in ga imaš. Nič več svalkanja in jeze, pa vsi bodo enaki. lp Vesna

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

17. nov 2010 19:25

Reca je napisal/a:
Punce, v Leklercu imajo model za vanilijeve roljičke. Nekaj čez 13€ daš in ga imaš. Nič več svalkanja in jeze, pa vsi bodo enaki. lp Vesna
Imajo ga tudi v Sparu. Samo kolikor imam jaz izkušnje s tem pekačem, je dolg 42 cm in ne gre v novejše pečice - vsaj v mojo, ki je stara 4 leta ne gre, starejša pečica je bila širša. Bo treba vzeti meter in izmeriti pekač in pečico. http://www.mojalbum.com/tajda Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 17.nov 2010 19:26

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. nov 2010 19:30

Te pladnje za peko rogljičev imajo tudi v Merkatorju. Jaz jih imam že tri leta in je z njimi delatu pravo veselje - enostavno in hitro. Sem pa nabavila dva pekača, da se mi v enem pečejo rogljiči, drugega pa medtem napolnim z maso in imam tako 1 kg rogljičev pečenih kot bi mignil. Dobro je tudi, da ni potrebno, da testo počiva na hladnem. Narediš maso, namažeš pekač in pečeš. Pekla pa sem že različne mase za rogljiče, tudi tiste, ki jih lahko kupiš od dr. Oetkerja.

LP

kača

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

17. nov 2010 21:08

Za Kroki To so vanilijevi rogljički z moke z roza pikicami Za 80 rogljičkov potrebujete. 300g moke 100g sladkorja 200g surovega masla 2 rumenjaka, ščep soli 50g mandeljnov 50g lešnikov 5 zavojčkov vaniljinega sladkorja 1/2 skodelice sladkorja v prahu Mandeljne poparimo, olupimo in zmeljmo. Prav tako drobno zmeljemo tudi lešnike. Moko prese-jemo na desko. Mandeljne, lešnike, sladkor, sol, mrzlo surovo, maslo v kosmičih in rumenjaka pognetemo z moko v krhko testo. Testo za 2 uri shranimo v hladilniku. Pečico segrejemo na 190°. Testo oblikujemo v rogljjičke. Pečemo jih na srednji višini 10 do 12 minut, da postanejo zlato rumeni. Še tople povaljamo v vanilijem sladkorju, ki smo ga zmešali s sladkornim prahom. Rogljičke shranimo v škatlo tako, da med posamezne plasti vložimo pergamentni papir. Tako se rogljički ne bodo drobili. To je dobesedni prepis, upam da je pravi. Lp May majda

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

18. nov 2010 8:42

da se malo pohvalim, 3 vrste piškotov že skoraj snedene - to so bile probe novih receptov. klavdija

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

18. nov 2010 19:31

O beli glazuri imam tudi sama eno vprašanje.

V eni letošnji novoletni reviji je recept za glazuro  100 mm sladke smetane, 200 g sladkorja.

Nimam toliko izkušen s tem, nekako mi ta glazura ne deluje za neko shranjevanje , se bojim, da bi kaj splesnilo, ali kako naj rečem. Napisana je bila pri receptu za medenjake.

Ker bom pekla za novoletna darila , bi mi vaše izkušnje prav prišle.Lansko leto so se mi medenjaki med seboj sprijeli in niso bili lepi.

Hvala za odgovore.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti