Praznično pecivo 2010

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. nov 2010 19:58

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Imam čisto preveč idej in premalo jedcev.

 

tulka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. nov 2010 20:00

Vanja, nisi edina

kobra 1

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

21. nov 2010 22:19

Jaz pa sem pravkar spekla čokoladno kavine zvezdice iz zadnje Lise in so mi zelo všečne. Samo niso za tiste, ki imajo radi sladke piškote, so malo grenkaste zaradi kar velike količine kakava. Naslednjič jim bom dodala še kako kapljico arome grenkih mandljev. So pa take črne in bodo fin kontrast v darilnem paketu. Drugače pa me zanima kako nameravate kaj zapakirat piškote tiste, ki jih pečete tudi za božična darilca? Jaz sem lani spekla za darilo samo cimetove zvezdice in jih dala v stekleno skledico, to pa samo prevezala z rafijo in gor navezala par palčk cimeta. Letos pa še iščem ideje ... Čarli08

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. nov 2010 23:19

živijo!

 

zanima me, kateri od receptov za piškote na kulinariki, bi bil primeren za velike in nelomljive piškote. imam namreč veliko izrezovalcev, ki naredijo takšne piškote da se hitro zlomijo (ok, medenjaki se kar držijo). Vendar bi rada ene enostavne, da je samo moka, jajca, pecilni, maslo, vanili? ali kakšen mini dodatek.

poskusila sem že nekaj receptov, a bolj slabo žrebam :s

 

hvala!

www.mojalbum.com/naredilaana

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

22. nov 2010 7:56

Jaz sem kupila v kiku nekaj posodic .So iz plastike.So pa v obliki zvezde ,srčka  in lune,srednje velikosti.

V sparu sem pa vzela takšne ,kot  so škatle za kekse.Sam ,da so te manjše oblike.So pa mal čez evro in raznih oblik.Te bojo pa za otroke,zraven pa še nekaj malega .Bo pa tisto uporabno.

Sem pa že naredila v tej rundi medenjake.Ostalo pa bom zdaj začela po malem delati.

kriznana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. nov 2010 8:44

kobra 1 je napisal/a:

Vanja, nisi edina

kobra 1

 

 

Kaj, da ne jedcev je kok češ, evo jaz se volontiram...

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 22.nov 2010 08:44

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

22. nov 2010 9:32

Evo punce, naredila vanilijeve rogljičke, bili kot me je dala nostalgija . O D L I Č N I. Jih skoraj ni več. (moj se jih je lotil še tople). Hvala za recept http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2010 10:22

piškote podarjam ali v prozornih celofanskih vrečkah, porisanih  s kakšnimi zlatimi okraski in zavezanih z rdečo pentljo, ali pa v kartionskih škatlicah z novoletnimi motivi.

Mamamia

mamamia

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

22. nov 2010 13:27

jaz mam tudi premalo jedcev bannanna probaj te [www.lecker.de] jaz mam en recept, da prej beljake porabim, potem pa iz rumenjakov (dvojna masa) te piškotke naredim. Pa še otroci se ti fajn zaposlijo - pečene pomakajo v čokolado. klavdija

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

22. nov 2010 13:44

Jaz kadar ne želim, da bi jih jedli doma, razpolovim mase ali pa delim odpustnice, kot jim jaz pravim. Npr.: en sosed v službi dobi piškotke za darilce, ker občasno parkiram na njegovem mestu(jih ima več-parkirišč). Drug dobi, ko mi skuha občasno kavico. Včasih jih podarim prijateljem. Menjala sem jih za predpasnik (mali modri predpasnik, ki ga nosijo v lokalih).Sina odneseta v šolo ali vrtec ...itd. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti