Kitchenaid

kgkm  

član od: 8.1.2015

sporočila: 2

8. jan 2015 18:30

Pozdravljeni,  

mene tudi zanima tale robotski mešalnik kitchenaid classic, uporabnice, ki ste ga kupile decembra v mercatorju, kje ste, ste kar utihnile, kako ste zadovoljne kaj vse delate z njim, je dovolj močen? 

Vesela bom hitrega odgovora saj je trenutno v akciji v mercatorju.

kgkm

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

9. jan 2015 9:18

Kgkm, samo, da se ve, da tukaj niso samo uporabnice. Nas je tudi nekaj uporabnikov. :)
Decembra sem ga kupil (model artisan, ne classic), po nekajletnem premisleku, predvsem zaradi cene. Kaplja čez rob je bil ročni mikser, ki je crknil v poskusu penastega mešanja 150 g masla in iste količine sladkorja. Ko sem videl, da vsake dve leti kupujem ročni mikser za nekaj deset evrov, sem se tokrat odločil, da tovrstnim nakupom naredim konec in kupim pošten mikser. Po mojih dosedanjih izkušnjah je vreden vsakega centa.

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 09. 2015 09:18

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

9. jan 2015 10:03

Zadovoljna sem z njim. V prejšnji akciji se ga je dalo dobit za cca. 280 EUR. Vsekakor vredno.

čokobananca

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

9. jan 2015 12:22

Pozdravljeni

Jaz sem pa šele v fazi želje po takem kuhinjskem pripomočku, pa me nekaj bega.

Ali mi lahko kdo razloži, zakaj imajo ti KitchenAid moč zgolj 250-300 W, medtem ko ima recimo Bochov MUM okoli 1000 W ali več, prav tako Kenwood o katerem sprašuje uporabnik v prejšnjem postu? Tu verjeno ne gre za isto "merilo moči", ali pač?

Ne zamerite moji nevednosti in hvala za odgovore.

LP

A.

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

9. jan 2015 12:47

Ne, ne gre za enako merilo moči. Ti boschevi in ostale znamke delujejo na jermena. Kitchen aid pa deluje preko direktnih prenosov, sama izdelava bolj natančna, kvalitetna na dolgi rok, za delovanje ne potrebujejo toliko w kot drugi jermenarji.

nxyz

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

9. jan 2015 13:36

nxyz - hvala za pojasnilo.

Torej, so primerljivo ali še bolj zmogljvi zaradi teh boljših prenosov?

A.

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

9. jan 2015 13:55

Ja, če bi sama kupovala bi vzela raje to. Jermeni se raztegnejo in tistih 1000w je zgolj napisanih, nikoli ne deljujejo z vso močjo.

nxyz

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

9. jan 2015 14:46

Tudi jaz sem Kitchen Aid kupila po akcijski ceni v decembru. Imeti ta mešalnik je bila ena mojih največjih želja, saj zelo rada pečem. Po uspešnem zagovoru znanstvenega magisterija so družinski člani namesto neuporabnih daril raje prispevali denar, tako da sem ga v bistvu dobila za darilo.

Z njim brez težav mesim kruh, mešam biskvitno ali kakšno bolj gosto testo, testo za piškote, stepam smetano, beljake, male in velike količine in še in še. Zaenkrat sem res zadovoljna z njim in zelo vesela, da sem se takrat odločila za nakup. Ne glede na barvo, model ali kakšno tretjo stvar.

 

Lp

Tinky Binky

kgkm  

član od: 8.1.2015

sporočila: 2

9. jan 2015 17:40

Uporabnik sarabande, najprej brez zamere in hvala za komentar

Mene predvsem bega to oz se ne morem odločit, ker rada bi dober mešalnik (saj ga ne kupuješ vsako leto) tudi če bi dala še kak euro več, nebi pa dajala spet nevem koliko denarja če so te zmogljivosti zadostne, kje se dadokupit več dodatkov, ki ti ustrezajo seveda. 

Gledala sem tudi Kenwooda cena podobna, kateri je boljši. Ker niso oznake za W enake ne znam primerjati, ali je Kenwood 1000W ali pa 1200W primerljiv z kitchenaid 250-275w. Ali je s tem Kenwodam bolj primerljiv Aristan.  Pri kitchenaid mi je od vedno všeč dizajn in zdaj mi je tudi mercatorjeva akcija všeč, je kar precej ugodna. 

Kako je z dodatki, a kdo ve meni je zelo všeč mlinček za žito. Tinky Binky super da si zadovolja iz koliko moke ponavadi mesiš kruh? Ali jeta Classic 250W ali 275W?

 

kgkm

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

9. jan 2015 20:38

Sama imam KA slabo leto in sem zelo zadovoljna z njim. V njem delam praktično vse; tudi tisto, česar prej nisem delala, npr. kruh. Očitno nisem med najbolj zahtevnimi uporabniki, saj se nikoli nisem obremenjevala in poglabljala v te W.

Imam pa eno vprašanje za uporabnike: koliko dejanskih hitrosti imate na levi strani pri ročki? Meni se ročica 6-krat premakne, imam model Artisan. Hvala!

 

 

Titikaka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti