Študentski boni

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

5. maj 2007 11:52

Na žalost imam tudi jaz preveč obveznosti (2 službi, šolo pa še vozniški, no ja pa zdej še diplomo počas pišem) tako da se moram velikokrat tudi sama prehranjevat na bone. Seveda je to plus, saj so dosti bolj ugodni, ampak ...... Bi mela kar dost pripomb :( Ne samo da smo študentje drugorazredni gostje, lahko bi se rekli, da nekje celo petorazredni :( Sama največkrat obiščem Interšparovo restavravijo v btc-ju, AlCapone, Mcdonalds, kitajske Fan Fang in Zmajev paviljon ter Tvojih 5min. Interšpar - ful velke porcije, dobiš vse od juhe do sladice - obravnavajo te kot vse ostale, sm kr zadovoljna. AlCApone - juha, glavna jed, sladica in pijača. Ko sem bila prvič mi je pozabil omeniti da za bbon dobim tudi pijačo, pa ko so mi drugi to povedali, sem si jo pol kar naročila. So izjamno NEPRIJAZNI :( na vse čakaš ...... meni, hrano, sladico, račun ....... katastrofa ....... da ne govorim o tem da ob enem kosilu spoznaš use natakarje .... en ti prnese meni, drug pride po naročilo, tretji ti prnese hrano, četrti ti prinese sladico ...... ko sem bila nazadnje sem 10min čakala sladico, pa še 10 min račun, oz samo bon bi mi mogla uzet, pa sm mogla kr sama it do šanka. Pa po moje če bi kr šla me sploh ne bi opazl ..... podn .... me ne vidjo več Mcdonalds - dobiš kar velik meni, lepo te obravnavajo, pa po novem dobiš tud pijačo. Fan Fang - samostrežna varianta, mi je kar precej ušeč. Ampak te kicajsi so itak razred zase, tko da nimam pripomb. Sej bl mal znajo slovensk ..... Zmajev paviljon - čeprav majo za vsak dan posebi narejene menuje, ti dopuščajo možnost izbire. Nimam pripomb Tvojih 5 min - tudi oni me še niso razočaral, sendvič, jogurt pa še krof .... Ble sva s kolegico pri Lovcu, pa so naju tud bl švoh obravnaval ...... :( Študentje pač nismo njihova najljubša ciljna skupina, ker pojemo in popijemo samo kar dobimo na bon in ne puščamo "tringlta" ...... pol pa še če ma kšn natakar slab dan....... Žalostno toda resnično .... Pitončica

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

5. maj 2007 17:33

Ko sem še hodila jest na bone, mi je bila najbolj všeč menza, pa restavracija Interšpar, Al Capone pa je tudi mene videl le enkrat - sem vprašala, kje imajo brezmesno juho, pa je natakar rekel samo goveja je, ampak saj se je korenje not kuhalo in potem sta se s svojim brezmožganskim kolegom krohotala kot nora. Ja, kot da ta vic ni star že stoletja Tudi Imperio mexicano je bil zelo ok. Pa tvojih pet minut. juicy

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

5. maj 2007 19:44

S fantom vedno jeva v Emonski kleti ali v Pivski hiši Stadler v BTC-ju. Jedla sva tudi v Sparu, vendar se mi njihova postrežba glede zelenjave ne zdi vredu. Boni so dokaj poceni. LP mina20

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

5. maj 2007 20:58

No, kljub temu, da je v Celju ponudba majhna, so zdaj ukinili Tus restavracijo-imeli so v redu kosila, dobro postrezbo in dobre pice, in Diavolo, kr nekaj se to dogaja :(imajo pa bone v pivnici Koper, kjer pa sem se počutila kot na železniški postaji-higiena na nuli! Z Ljubljano res ni primerjave, ker je tam že tradicija drugačna, ampak sama se že eno leto vozim na FF le na izpite,in sem se zaradi praktičnosti prijavila v Celju.In mi včasih poleg dveh služb preko študenta ne znese ubadati se s kuhinjo:( Sicer pa imam bone še do konca septembra, potem pa na zalost pa-pa. Sashika

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. maj 2007 3:46

Mina20, se strinjam! Tudi sama sem v Ljubljani najraje jedla v Emonski kleti. Škoda ker sem absolventka  . Lep dan in veliko se smejte

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

6. maj 2007 9:17

Po štirih letih študija se mi je ta študentska hrana a"la menza že skoraj popolnoma uprla. Zvesta ostajam edino Stadri, čisto majhni restavraciji malo naprej od Ljubljanskega dvora. Zanjo sem izvedela, iz članka v Cosmopolitanu, kjer so bila priporočila za študentke, kam it zdravo jest. Na izbiro so približno po štirje vegetarijanski in štirje mesni meniji in hrana je res okusna in zdravo pripravljena. Meni sestavljajo juha + glavna jed + solata. Največkrat se kot pomanjkljivost restavracije navaja majhen prostor. Vendar je zadeva taka, da lahko preprosto prisedeš h komu, ali pa minutko dve počakaš - če je volja, bo tudi kosilo. Priporočam. Klea

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

8. maj 2007 15:47

Mi smo šli večkrat jest u Livado http://www.daj-dam.si/slo/Livada/Livada.htm , mislim, da dobro poskrbijo tudi za študente- juha, glavna jed, sok, solata in sladica (včasih sadje). Jedli smo tudi v Kroni, blizu Biotehniške f.- uredu, razen enkrat tisti njihovi njoki, za katere se mi je zdelo, a jih je vedno več. Pr Katrci m8i je bilo tudi kar všeč www.rompompom.net/bonapetit/restav" target="_blank">http://209.85.135.104/search?q=cache:1bk6YuLnmvwJ:w , dokler si nismo nekoč postregli malo preveč sladic, khm... imajo samopostrežni bife s sladicami na varianto solatni bar; očitno s sladicami ne gre tako kot s solatami. Priznam naša napaka, ampak način kako so potem z nami.... nč kej lep. Zelo smo bili zadovoljni in smo največkrat tudi hodili u Pivnico Murgle, super juhe, domač topel kruhek, pice,.. zeo dobro. Sedaj pa ne vem ali je še odprto ali pa ne sprejemajo več bonov. Videli so nas (2X) tudi v Emonski kleti, ampak zaradi parkiranja nas v centru velikokrat niso videli. Po tistem prispevku v Tedniku me nisti ne mika nikol več iit v Emonsko. Jedli smo še v menzi od Špara in Mercatorja in mi je blo vedno všeč. V Domžalah, kjer je naš oddelek pa ponudba ni tako velika. Ravbar- se mi zdi, da nimajo odnosa do študentov, čeprav živijo od nas. Hrana pa vedno približno isto, pohano meso, ribe, sir, pomfri, kašni makaroni pa pica. OK no pa malice, ampak pasulj, potem pa še za 5 ur v predavalnico- mislim, da ne gre. McDonalds- kakor za koga. Potem pa še en kiosk s hitro hrano- bon je bil takrat samo 90 Sit in najdel si se do sitega. Razni burgerji, hot-dogi, vegiji in zraven še sokec na slamco- ni slabo za ta denar, vendar se take hrane kmalu naveličaš. Obstaja še menza na faksu, čez katero nimam pripomb. Ampak kaj naj je vegi? Zadnj letnik smo v večini preživeli na sendvičih, sadju, oreščkih, čokoladah, sokovih, čaju, kavi in pivu. Smo pa bili tudi precej odsotni od predavanj. Hm... mogoče zato še zdaj nimam tistih dveh izpitov. Za Kranj se je nekoliko povečala ponudba, malo za Šk.Loko. katti

Kristl  

član od: 6.2.2007

sporočila: 6

12. jul 2007 9:05

Lep pozdrav! Ker se s fantom velikokrat odpraviva jest na bone, vam predlagam obisk naslednjih restavracij: - POD LIPO za FS-jem... Do 16.ure imajo 4 različne dnevne menije, ki so vedno zeloooo dobro pripravljeni. Po 16.uri pa imaš na izbiro veliko menijev, ki so okusni in postreženi s prijaznostjo. Npr. ocvrti lignji s pomfrijem, njoki s šampinjoni, pice,... Večkrat se je že zgodilo, da je natakar že vnaprej prinesel kozarec vode. > V nekaterih restavracijah pa gledajo študenta, ki naroči kozarec vode, kot da bi z lune padel. =) - GULIVER na Vilharjevi... Zelo dobra in okusna hrana. Ponudbo si lahko ogledate na njihovi spletni strani; www.guliver.net. Tudi osebje je zelo prijazno in imajo profesionalen odnos. - TUNNEL na Karlovški...pice so seveda najboljše daleč naokorg...da o velikosti ne govorim. Solate imajo božanske, zraven pa dobiš še sveže pečen kruhek s sirom...Za vsak dan pa imajo pripravljeno tudi kosilo; od raznih rižot, testenin in lazanj. Osebje je zelo prijazno. - MC"DONALDS...kjerkoli...ponudba je vsem znana =) ...postrežejo pa te kot vsakega, ki pride. - LA STORIA TRATTORIA...Linhartova ali Kersnikova...kosila so zelo dobra in se dobro naješ. Če pa vzameš nekaj iz druge ponudbe so pa smešno majhne porcije. Na Kersnikovi sva enkrat naletela ne zelo neprijazno kelnar"co. Vse ji je bilo težko narediti...Tam naju ne bodo več videli. - TVOJIH 5 MINUT...zelo poceni bon za pošteno malico. Zelo prijazno te postrežejo. Sendviči, juhe, jogurti, solatke ... vse je zelo okusno. Seveda je še veliko restavracij, ki imajo dobro hrano, vendar te so nama najljubše in priporočam obisk. Imejte se lepo in uživajte v življenju K&M Kristl

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

12. jul 2007 10:27

Jaz bi na prvo mesto dala po kvaliteti jedi, velikosti porcije in postrežbi Imperio Mexicano, žal nimajo več bonov. Nikoli več me ne vidijo v Joe Penasu zaradi neprimernega obnašanja (natakar mi je rekel, da sem prišla v napačno gostilno), prav tako ne grem v Intersparovo restavracijo (da bom doplačala, če bom si nadevala preveč solate in vzela sladico, ki ni namenjena za študente). Dokaj všeč mi je Šanghaj, ker si lahko nadevaš kolikor hočeš (posebej primerno za vedno lačne fante) ampak se mi zdi, da je skoraj vse ocvrto in mastno. Zadovoljna sem bila tudi Pod Lipo, vendar so kar dragi boni. Najpogosteje pa hodima jest v eno menzo, sicer hrana ni ravno to kar bi lahko bila in se včasih čudim,kako jim uspe tako zgrešit, ampak so pa tako prijazni, da že samo zaradi osebja grem rada tja. Sicer je pa še vedno najboljša domača hrana. Sam kaj ko ni vedno časa, na trenutke pa tudi volje za kuhanje. LP Pecenka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jul 2007 11:41

Dijaški dom Vič in njihova Fata je zakon. Ah, kje so časi ... Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti