Vračilo štipendije

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

20. sep 2012 10:14

MOON-ja hčerka ni naredila letnika in se je sedaj vpisala na prekvalifikacijo predšolske vzgoje odraslih,zato bo morala vrnit štipendijo.

Hčerka je šla tudi na socialno vprašat glede vračila in upam da se res držijo teh postopkov kot ji je socialna delavka povedala,ker mene je samo motilo da je treba vračati štipendijo z obrestmi,kar pa to lahko zelo nanese in  je odvisno kako jih zaračunajo.

postopki glede vračila so,če bo še katerega zanimalo

-najprej dobiš obvestilo da moraš vrnit štipendijo ali prineseš potrdilo da si letnik opravil

-na to obvestilo napišeš izjavo da boš pač vračal štipendijo in opišeš svoj sedanji položaj glede financ da bi pač vračal po obrokih in da si brezposeln itd.....

-in potem ti na podlagi te izjave napišejo odgovor

To je to in če storiš po teh postopkih nam je socialna delavka rekla da se obresti ne plačajo in vrneš toliko kot si dobil,vendar ti oni določijo na kakšen način boš vračal.Upam,da bo to vse držalo in vam lahko potem sporočim.

Če pa je imel že kdo tako izkušnjo, bi samo rada, da mi potrdi če je to vse res.

lp

 

 

 

-pika

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

20. sep 2012 11:04

Tudi jaz sem tako slišala. Vsekakor pa bi jaz poklicala še kakšno številko (kakšen drug CSD al kaj podobnega), saj veš, več ljudi več ve. Pa sporoči, kako se bo izteklo. Srečno!

Mene pa tud zanima, če študent ponavlja letnik, a tud vrača...Hvala.

pultica

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

20. sep 2012 17:33

Jaz sem v primeru ponavljanja (sicer je bila štipendija Zoisova) šla na pristojni urad in se dogovorila za zamrznitev štipendije. Mirovala mi je eno leto, nato je bilo vse naprej kot da tistega vmesnega leta ne bi bilo. Ne vem, kako je z državno štipendijo, najbolje da se pozanimaš tam, kjer so za to pristojni.

*Alisha*

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. sep 2012 18:03

*Alisha* je napisal/a:

Jaz sem v primeru ponavljanja (sicer je bila štipendija Zoisova) šla na pristojni urad in se dogovorila za zamrznitev štipendije. Mirovala mi je eno leto, nato je bilo vse naprej kot da tistega vmesnega leta ne bi bilo. Ne vem, kako je z državno štipendijo, najbolje da se pozanimaš tam, kjer so za to pristojni.



*Alisha*

 

Alisha, da nisi ti česa pomešala. V primeru ponavljanja letnika, si ti zaprosila, da ti Zoisova štipendija miruje? Popravi me, če sem narobe razumela.

zeta

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

20. sep 2012 18:52

Pultica ,če bo isti letnik ponavljal greš na CSD prineseš potrdilo o šolanju in poveš ,da bo letnik ponavljal in če ti za eno leto lahko zamrznejo štipendijo in rešiš zadevo o vračanju,vendar to leto potem ne dobi štipendijo.

Opozorila si me naj pokličem še kakšno drugo ustanovo CSD,samo nevem zakaj, saj mora biti povsod enako,razen ,če si ti kaj slišala in mi prosim povej.

lp

 

 

-pika

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

20. sep 2012 21:24

Sama sem imela "probleme" pri OD pa sem klicala še na en drug center (Šiška) in mi je ena zeloooo prijazna gospa bolj podrobneje odgovorila, ker na našem je to misija nemogoče. Hočem rečt, da probat oz. vprašat ni greh...

pultica

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. sep 2012 14:44

Zeta res je, prav si razumela. Ne vem, zakaj bi jaz kaj pomešala, napisala sem pač kakor je bilo v mojem primeru. Bilo pa je to 3 leta nazaj. Isto so takrat lahko storili tisti, ki so pavzirali. V letu, ko sem ponavljala letnik, sem delala izpite za padli letnik in kar se je dalo še za naslednji letnik, tako da sem potem vse lepo končala in mi štipendije ni bilo treba nič vračat. Kako je zdaj s tem in kako je pri državni štipendiji pa se vsekakor splača pozanimati.

*Alisha*

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. sep 2012 15:08

Zaradi tega, Alisha, kar je navedeno v spodnjem linku. In Zoisove štipendije niti v preteklosti niso imele milejših kriterijev. Zgolj zaradi tega sem vprašala, če sem mogoče kaj spregledala oz. narobe razumela. Ampak, če se je tebi izšlo, potem se ti že je, če tako praviš.

 

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodk

zeta

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

22. sep 2012 19:54

Po starem sistemu se je to kar omenja Alisha absolutno dalo naredit brez kakrsnega koli problema. Lahko pa da je zdaj po novem drugace ...

Kalpana

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

22. sep 2012 23:03

Ja res je tako, včasih se je dalo štipendijo zamrznit, pa so bili eno leto brez nje če so potem uspešno naredili letnik.Danes pa jo moraš vračati pa še eno leto ostanejo brez nje.

MOON

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti