Hrana za druženje

chiqui  

član od: 15.3.2008

sporočila: 9

tema odprta - 12. okt 2010 19:16 | ogledi: 7.374 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

zanima me, kaj pripravljate, ko povabite zvečer na obisk prijatelje...sendvičke, pico, palačinke...

Imate kakšne dobre ideje še za kaj drugega:)

Hvala vam.

Pa topel jesenski pozdravček:)

chiqui

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

12. okt 2010 19:40

živjo,jaz kupim slane krekerje gor pa dam salamo,sir gobe ali olivo ali košček kisle kumarce včasih naredim sadne ražnjiče včasih kar toast,gor dam kečap,sir in šunko in kar v mikrovalovko za par sekund če pa vem,da pridejo pa spečem kruh,naredim dober narezek včasih pa kar grisine ovijem v pršut,zraven pa ene 3 vrste sira,orehe,grozdje pa še kaj se zdele ne spomnem ,aja včasih sirov ali čokoladni foudee lep pozdrav! čebulka Sporočilo je spremenil(a) čebulka dne 12.okt 2010 19:45

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2010 20:47

Sarmo - pa čeprav potem pravijo, da sem obljubljala svadbarski kupus

lp

cervus

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

12. okt 2010 20:59

Odvisno kdo in pride na obisk. Narezek (hladni ali pa v kombinaciji s pečenim mesom, krompirjevo solato ...) nikoli ni napačen, včasih naredim pica kruhke, pico, velikokrat pa na mizo postavim samo tortilja čipse in skodelice kisle smetane, nacho sira (obvezno kupim v BTCju pri "Horseburgerju") in domači guacamole. Pri vsakem obisku pazim na dobro vino - tu se vedno potrudiva (malo degustacije nikoli ni odveč). Kasneje pripravim še sadno-sirov krožnik ali pa kako sladico. Panna cotta je simpatična, ker jo je lahko narediti, videti pa je zelo "fensi". Gigi_84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. okt 2010 23:17

če povabim na večerjo, je ponudba na mizi odvisna od razloga, zakaj sem družbo povabila. Običajno je kaka tematska zadeva (smo bili skupaj na potovanju, na primer, pa je pojedina značilna za tisto državo). Kak hladen narezek, picete ali kaj podobnega dam na mizo le, če me obisk preseneti ali pridejo kaki prijatelji kar tako mimogrede, malolniku, ampak to so bolj izjemne situacije. Meni je priprava  večerje za prijatelje pravi ritual. Ravno imam v pripravi nekaj .... sem se vrnla z ene poti in že snujem jedilnik ... Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti