Nov plašč - neprijeten vonj

sanjab  

član od: 14.4.2010

sporočila: 3

tema odprta - 4. okt 2010 18:45 | ogledi: 6.030 | odgovori: 5

Prejšnji teden sem kupila res lep volnen plašč. Že v trgovini se mi je zdelo, da ima vonj, doma pa mi je postalo jasno, da je precej odbijajoč. Smrdi nekako umetno, verjetno je barva. Najbrž kakšna nekvalitetna. Na hitro sem ga oprala v hladni vodi, ampak vonj je ostal. Kot bi ga polil z bencinom

Imate kakšne izkušnje s tem? Naj poskusim še v kemični čistilnici, je možno odstraniti neprijeten vonj, ki je zažrt v plašč? Ali gre preprosto za slabo robo? Ni bil najdražji, je pa Sportinina znamka.

sanjab

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2010 19:31

Kupi novega....hecam se, dej malo praška, pa bo smrad izginil!

 

Oooooooooo Sanja, dobrodošla v  "prijetni družbi"

Kuharca Anamarija brez glave

sanjab  

član od: 14.4.2010

sporočila: 3

4. okt 2010 19:39

Hvala, Anamarija Sem dala, pa ne gre, je tisti vonj veliko močnejši. Kitajska roba pač. sanjab

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2010 20:13

Prezrači 1 teden pa bo!

Kuharca Anamarija brez glave

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

4. okt 2010 21:49

V Lidlu kupi osvežilec za tekstil (podobna plastenka kot čistilo za šipe). Dobro prešpricaj in pusti da se posuši. Jaz na ta način vedno spravim vonj po naftalinu ali sivki iz plaščev, dek in podobnega, kar je bolj občutljivo za pranje. Učinkovito je tudi proti cigaretnemu dimu, mislim vonju po njem. patka

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

4. okt 2010 22:51

Moja hči je šla nekoč v Kitajsko restavracijo z novim volnenim plaščkom. Ko je prišla domov, je celo stanovanje smrdelo po hrani. Plašček sem dala v veliko najlon vrečo, vanj nasula kozacec praška za pranje perila, dobro zavezala in v dveh dneh parkrat pretresla. Nato sem ga vzela iz vreče, dobro stresla vsa zrnca praška, ga za dan ali dva obesila na zrak. Plašček je dišal kot le kaj.

Povedala sem svojo zgodbo, upam da ti bo pomagala in....da se ne bo vsul plaz pošte da imam karkoli proti Kitajskim restavracijam, ker to absolutno ni res!!

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti