Grenka endivija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. sep 2010 17:40

naor je napisal/a:

To bi se pa strinjala, da je solata rasla kje blizu te vrtnine in se "nalezla" njene grenkobe!?

naor

No, tole pa zanesljivo ne drži.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. sep 2010 17:56

OK Rimljanka ampak zakaj je pa pol bila solata ki ji je ime GENTILE in sem jo enekrat kupil v SPAR-u ter pozabil zavito v celofan v hladilniku bolj zadaj, za drugo zelenjavo po 3 (beri: treh) tednih še ravno tako sveža kot prvi dan ? Kaj je potem to če ne en čuden zelenjavni spaček ? Genski inženering se uporablja marskje in se nam niti ne sanja kaj vse gensko spedenano pojemo, to je velik biznis in trditi, da se sploh nič ne dogaja je malo tako tako. lp hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. sep 2010 18:22

No, pa naj bo po tvoje, hedonist. Pač več veš o tem.  

Vseeno bom ostala pri svojem prepričanju. Ker vem, na čem temelji. 

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. sep 2010 19:48

Solate, ki jih trgovci dobivajo iz tujine, so na različne načine zaščitene proti gnitju, zato so tako dolgo obstojne.

Ampak tudi doma nabrana solata, če je osušena in  primerno zapakirana takoj po nabiranju.  zdrži v dobrem hladilniku brez vidnih poškodb cel teden.

 

 

Cila

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

20. sep 2010 7:36

Jaz rešujem problem grenke endivije in preveč grenkega radiča tako, da ga narežem na ozke trakce ( malo debelejše kot za zeljno solato)vanj in dodam na kocke narezane dva do tri dobro zrele paradižnike, posolim ter prelijem z oljem in balzamičnim kisom.(kisa uporabim zelo malo, nič pa ne uporabljam vode, ker jo odda paradižnik) Če pa nimam svežega paradižnika, pa vmešam dve do tri žlice domače tekoče paradižnikove mezge. Paradižnik neverjetno ublaži grenak okus. Taka solata je prav okusna - no vsaj zame. larisa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti