Obliv na torti

AjerdnA  

član od: 14.9.2010

sporočila: 3

tema odprta - 14. sep 2010 11:29 | ogledi: 6.143 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

sem nova na forumu, čeprav pa vaše objave spremljam redno in so mi že večkrat pomagale, sedaj pa se obračam na vas, če mi lahko kdo pojasni, torej:

včasih na kupljenih torticah v kaki slaščičarni naletim na vrhnjo oblogo na torti tako sladko plast, je mehka, navadno je bela (vsaj do sedaj sem zasledila samo belo), ne preveč debela in zelo okusna. Naj povem da sem prebrala vse o tičino masi in kako se jo izdela doma, da je dokaj enostavno ampak vseeno zahtevno, če nisi ravno prav vešč, torej v čem je moj problem. Ne vem, če je ta plast tičino ali je kaj drugega, mislila sem že ,da je sladkorni led, pa se mi zdi, da je ta pretrd ko se posuši. Pekla bom namreč torto za sina za rojstni dan, in bi rada dala takšno oblogo na vrh (zeleno, ker bo nogometno igrišče) in želim da bo okusno, predvsem pa čim bolj enostavno za naredit. Imate kakšno predloge ali nasvete, bom zelo zelo vesela. Hvala vsem že v naprej.

AjerdnA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. sep 2010 12:33

Hej, kaj če bi ti naslednjič v slaščičarni vprašala, kaj so dali gor... Bo skoraj zagotovo kar ticino, druga možnost je še marcipan.

Loni Makaroni

AjerdnA  

član od: 14.9.2010

sporočila: 3

14. sep 2010 12:47

Ja bom vsekakor vprašala v slaščičarni, ker tičino in marcipan se mi zdi, da sta potem na torti malo trša (ne trda), ta preliv ali kako bi to imenovala pa je mehni (ne tekoč) ...joj grozna sem, če pa ne znam drugače opisat hahah. AjerdnA

AjerdnA  

član od: 14.9.2010

sporočila: 3

14. sep 2010 13:32

Super, prebrala vse na zgornjem postu in se mi zdi dosti enostavneje za pripravo, tako da se bom kar za to odločila, hvala Leyla, pa tudi Loni seveda. AjerdnA

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

14. sep 2010 17:27

Predstavljam si, da je tisto na slaščičarski torti verjetno fondant, torej sladkor, kuhan do 5. stopnje in potem mešan na marmorni plošči: http://en.wikipedia.org/wiki/Fondant Pri tem gre za "poured fondant" (1. odstavek članka), "rolled fondant" (2. odstavek) pa je tičino masa. Klasični fondant prodajajo pri Zehrerju v Celovcu v majhnih kozarčkih (lastna proizvodnja), zdi pa se mi, da ga na Brnčičevi nimajo. Sicer pa sem jaz travo na nogometnem igrišču vedno delala s kokosovo moko, ki sem jo z nekaj kapljicami barve pobarvala zeleno. Se je zelo obneslo, le pri pihanju svečk je včasih malo letela okoli. teta torta

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

16. sep 2010 13:53

sem jaz tudi poskusila z obarvanim kokosom, pa mi je tičina bolj všeč. še bolj pa ta marshmallows masa, ker je cenejša, pa še otrokom je bolj všeč okus http://ajrina.blogspot.si/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti