Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. sep 2010 11:50

Punce, potrebujem nasvet. So črno ozko krilo (pencil skirt) in črni čevlji (kitten heels) primerni za poroko konec septembra? Razmišljala sem o bluzici ali majici, ki bi bila iste ali podobne barve kot žabe. Torbica bo črna, majhna. Je črna sploh primerna za poroko? Naj bodo žabe prosojne ali so lahko debelejše? Nakit ja ali ne? Za čez bom imela črn trenč, če bo hladno. Hvala! RadaJem

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

14. sep 2010 15:33

Meni so vedno rekli, da črna ni za poroko....naj me kdo popravi..LP, Saša

Mir in dobro!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2010 16:16

Verjeli ali ne, jaz sem se poročila v črni obleki z nekimi vzorci. Še vedno srečno poročena Pa na poroki v SLO sem bila v črnem, da o teh tukaj ne govorim.

S tem pa ne mislim, da me mora kdo posnemati.

Vanja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

14. sep 2010 16:49

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Verjeli ali ne, jaz sem se poročila v črni obleki z nekimi vzorci. Še vedno srečno poročena Pa na poroki v SLO sem bila v črnem, da o teh tukaj ne govorim.

S tem pa ne mislim, da me mora kdo posnemati.

 

Ne verjamemo, pokaži slike!

Drugače pa ja, tudi jaz sem že šla na poroko v črnem, ne sicer od pet do glave, ampak bi bilo za naše (slovenske) pojme skoraj preveč črne. Ker se črna za poroke ne nosi, kakor ve tudi Venturini in je v dvomih RadaJem. No, meni je malo mar za to, kaj "se nosi in kaj se ne nosi" in sem oblekla, kar se po moje lahko obleče za na poroko.

 

RadaJem, o kombinacijah barv pri žabah in bluzicah ti bodo druge povedale več, moje mnenje glede črne na poroki je  ja, ampak s predpostavko, da boš ti v njej suverena in ne ves čas v dvomu, da mogoče pa vseeno ne bi smela obleči črnega krila. Enako mislim o nakitu. Definitivno ja, ampak če ga sicer nisi vajena in se z njim počutiš nelagodno, potem pa raje ne.

Pa uživaj na poroki!

sara

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

14. sep 2010 19:01

Na poroki na kateri sem bila pred 14 dnevi, je bilo veliko deklet oblečenih v črno in so prav elegantno izgledale. Mene črna ne bi motila. magnolija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. sep 2010 4:12

A so pri vas pokazali tole?

Vanja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. sep 2010 7:00

Jaz sem ze bila ze dvakrat na poroki v crni barvi. Nazadnje v crni obleki crnih lakastih sandalih z visoko peto, enako torbico. Za dodatek le vecjo srebrno ogrlico nenavadne oblike in sal enake barve iz temnejse srebrnosive svile. Po kasnejsih dvoriscnih komentarjh sem bila med "bolje oblecenimi" prav zaradi temne preprostosti, ki (skoraj) vedno deluje zelo elegatno.Poleg mene sta bili se dve v crni barvi. Pri nas velja, da se lahko za poroko oblece vse, tudi crno, le dodatki naj so druge barve (siva, karminasta, srebrna...) Pa da se ne pretirava s kakimi mocnimi kontrasti, recimo s kricece rdeco. Samo belo popolnoma odsvetujejo. Ta je rezervirana za nevesto. Ali bolje, odlocno odsvetujejo barvo nevestine obleke. lp lučka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2010 8:50

RadaJem je napisal/a:
Punce, potrebujem nasvet. So črno ozko krilo (pencil skirt) in črni čevlji (kitten heels) primerni za poroko konec septembra? Razmišljala sem o bluzici ali majici, ki bi bila iste ali podobne barve kot žabe. Torbica bo črna, majhna. Je črna sploh primerna za poroko? Naj bodo žabe prosojne ali so lahko debelejše? Nakit ja ali ne? Za čez bom imela črn trenč, če bo hladno. Hvala! RadaJem
Če nisi nevesta, no...okej, naj ti bo Črno na svatbah in porokah - ni narobe, ni pa to optimalna izbira. Če nič drugega, CBK se je na eni svatbi pojavila v zelo lepi črni oblekici...potem je pa isto leto umrla v letalski nesreči. Sama imam rada črni minimalizem, ampak za na svatbo velja črni minimaliizem razbiti z zabavnimi dodatki. Pri dodatkih je pa treba paziti na naslednje: - ne vzorcev in potiskov - ker se boste slikali in vzorci in potiski na skupinskih fotkah ne delajo kakšne hude usluge - jaz bi namesto črnih čevljev kombinirala bluzico in čevlje v enaki barvi: bluzica v kobalt modri in čevlji takisto (če nič drugega, prišli ti bodo rpav naslednjo pomlad), bluzica in čevlji v barvi bele kave (videla takih čevljev kot solate pri Zari in Humanicu, čevelj ima malo platforme in spada v nabor obutvene baze - ker je pač treba imeti ene "drap" čevlje z visoko peto), bluzica in čevlji v barvi zlata (ker to itak pride veno prav in bluzico kombiniraš s črnimi variantami, zlate čevlje je pa itak treba imeti). Od okej barv so tu še steklenično zelena, indigo vijolična ali pa slivovo modra (čekiraj, katera od teh barv ti gre na ten). Vse te barve so take, ki bi morale človeku pomagati, da naredi dober vtis na fotkah in na splošno. Za take evente pa se izogibaj škrlatnih, rdečih, rozastih večjih kosov (ker po enem kozarčku šampanja bodo lička rdeča in bo preveč rdeče informacije). Prav tako se izogibaj olivno zelenih kosov (delajo jagerski vtis) - Pri vseh čevljih sem predpostavila zaprte prste in 10-denske summer glow nogavice Trenč za čez je okej. Pri nakitu za tak event: najbolje če se držiš pravila: maksimalno trije kosi (v reportu prejšnje sezone sem proti koncu odgovarjala na vprašanje, koliko nakita in kam....daj tam poišči). Hope this helps Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. sep 2010 9:55

Vanja, tale Lady Gaga je pa tokrat brcnila v meglo.Disgusting!

naor

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

15. sep 2010 10:30

Uh, ste se razpisale, super. Zdaj bo odločitev malo lažja, ker vsaj vem, kaj naj iščem. Hvala! Gaga pa... Fej. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti