Zajtrk/malica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2010 15:57

Glej, če bodo ljudje potovali več ur z letalom, bodo dehidrirani (ker pač na s tem načinom telo hitreje izgublja vodo). Skratka, ponudi se nesladkana pijača, najbolje mlačen čaj, da se organizmi vsaj malo osvežijo. Oziroma, organizmu prijazna je tudi kokosova voda (ni pa najbolj poceni)Večina ljudi ima tudi po več urah malo počasnejšo prebavo (ne vsi), ampak velika večina po letu išče donat. Glede salam, klobas, jajčk....ajoj, a to je kak anglosaksonski štos ali pa kakšno neformalno tekmovanje v izdelovanju kleja za črevesje v kombinaciji za armiranje ožilja, da se bo čimprej naredila stenoza? In to v temperaturah, ki so še vedno blizu dvajset zjutra in korektnih petindvajset čez dan - pa ne je se te pretežno mastne packarije na tej temperaturi. Plus, poletja še ni konec in je na voljo obilo sadja. In čez ga ni čez kombinacijo, sadje-žitarice-mlečni napitek/sojin napitek-polnozrnat kruh-namazi-sir-pršut-sadje..... Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. avg 2010 17:52

Čez sveže francoske rogljiče, lahko polnjene, jih ni. Po želji marmelada, maslo, mogoče med, pa svež sadni sok, čaj in kava. Ni boljšega zamoj okus. lp Vesna

Nastazija  

član od: 29.3.2009

sporočila: 12

18. avg 2010 18:19

Uuuu, odlični ste, hvala vam! Imam še slabi dve urici časa, da zožim izbor, ker ste mi dali čisto preveč odličnih idej! Vendelina in Multivitamin, tu so že 10 dni, tako da verjetno niso več utrujeni od 18 urnega leta. Se pa vsekakor strinjam, da je v tem primeru najbolje ponudit vrč vode/čaja in mehko posteljo. :) Hvala! Nastazija

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. avg 2010 11:08

Dobrojedka je napisal/a:
Zdaj pripravljamo: - kruhke z raznimi namazi (med, marmeladice, skuta z dodatki...) - palačinke - jajca na razne načine - kus kus - cesarski praženec (kadar je več časa) - ovsene kosmiče z različnimi dodatki Kaj pa zajtrkujete pri vas? Dobrojedka
Mleko,kakav,čokolino,jogurti,sveže sadje,toasti Roncolino

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

20. avg 2010 9:41

Moje izkušnje - bolj se trudiš in kompliciraš, slabše je. Kar glava me zaboli, ko po urah in urah priprav gledaš koga, ki ............

 

.....Njegova gospa, sicer zelo simpatična, suhcana, pa je bila nekaj čisto drugega.  Vse ponujeno je prelagala po krožniku, pila je izključno vodo, čeprav ji okus ni bil ravo všeč, saj je bil na Danskem drugačen??!

 

Saj me bo enkrat izučilo!

Brgita

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

20. avg 2010 14:39

A ni to zanimivo? Mislim, da nimamo samo dolenjci take navade, da brž ko pridejo obiski, pripraviš mal za prigriznit (suho sadje), pa vsi samo sprašujejo; domače? Mmmmm. (pa če je al pa ne, vse je tako dobro). Ti pa boš naslednjič postrežen z vodo, ki je najbolj zdrava, pa drugega mi ne pijemo, pa tako naprej...

Pa tudi naše gore listi, ki živijo kjer koli po svetu, poznajo to navado samo ko pridejo v rodno Slovenijo. Vse gledajo kot da prvič vidijo, vse je tako dobro dobro... Prtljažnik znajo napolnit.

Nikoli ne bom pozabila obiska pri sorodnikih v Nemčiji. Za kosilo je bilo točno odšteto, za vsakega en košček mesa, najbrž tudi krompir, saj ga je bilo premalo za vse.

Ne smemo pa vse spet vrečt v isti koš. So tudi zlate izjeme!

Brgita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2010 19:16

Našim obiskom, ne glede na to, s katerega konca sveta pridejo, dam za zajtrk na mizo vsega po malem, pa vsak izbira: kak skutni namaz, pripravljen doma, obvezno narezek s svežimi in suhomesnatimi izdelki (budžola, pršut, kuhana šunka, kulen, piščančje prsi v ovitku in še kaj - za vsakogar nekaj), nekaj kislega, olive, dve ali tri vrste sira, jogurt, med, maslo, domača marmelada. Črn in bel kruh, sledi pa seveda vprašanje, ali bi kdo še kakšno jajce ali morda hrenovke, pa stoastan kruh. Čaj in kava ter mleko so tudi na mizi, narezana čebula, paradižnik, paprika. Tako vsak najde nekaj zase, in še nikoli ni kaj veliko ostalo na mizi.

 

Če bi jaz mojim gostom ponudila samo nekaj vrst mislijev (no, te imamo tudi doma, jih ponudim gostom,a doslej jih še niče ni jedel), bi me hudo čudno gledali, domači bi pa itak mislili, da se mi je zmešalo in bi me povprašali po zdravju (ker mi tudi  približno tako zajtrkujemo kot pripravljam za goste, le količine in izbor so malo manjši, jasno). Bi jih pa seveda z veseljem ponudila, če bi jih kdo želel jesti.

 

Imamo torej zelo različne navade in izkušnje. Sama sem tudi na vseh obiskih v tujini, ko sem tudi bivala in zajtrkovala pri gostiteljih, tujcih, ne naših sonarodnjakih, bila deležna obilnega in raznolikega zajtrka.

 

Mamamia

 

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. avg 2010 22:34

Fino je tole prebirati in kar moram se strinjati s tistimi, ki pravijo, da se ne trudijo preveč z gostoljubnostjo.Nadvse sem uživala ob Mejačkini zgodbi z dansko gospo.Njen mož je pač gurman, ona pa hoče očuvati svojo linijo in ima rada enostavne jedi.Sama menim, da sem gostoljubna, moj mož pa mega gostoljuben.V tujini pa sva doživela že marsikaj in prav nihče ni dosegel gostoljubja, če ga merim z našo lestvico.Vseeno pa menim, da ne glede kakšni so drugi predstaviš sebe.Če ti obisk kaj pomeni,to izraziš tako, da daš vse od sebe, najboljše kar imaš.Slovenska gostoljubnost je že prislovna. Uvodoma sem napisala, da se tudi strinjam,če se nekateri tudi ne trudijo preveč.Namreč,sem že prišla v gala hišo,kjer je doma bogatija, pa nas je gostiteljica sprejela rekoč, da se ji mudi na tenis, naj si kar sami postrežemo.Dvignili smo pokrovke, kjer so bili Barilini metuljčki al dente( to bi bilo za Ežoja!),pa polivka iz kozarca in solata, pa ne bom več razlagala kako in kaj.Pa voda iz pipe ali pa odpri drage steklenice.Seveda jih nismo.Lahko bi pisala romane o naši in tuji gostoljubnosti.Mislim, da smo mi svetovni prvaki v tej kategoriji. naor

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2010 8:03

Multivitamin, očitno imaš čas, da odgovarjaš na vse teme na tem forumu. Spoznaš se na vse teme, po številu odgovorov v zanjih urah sodeč, potem si najbrž ni težko vzet še kake minute več in malo prebrat kar si napisal, pa vstavit kako vejico, presledek, strehico, obrnit stavek tako da bo razumljiv... Mi je žal, ampak so tvoji odgovori prav moteči in vračam se trikrat nazaj da razberem kaj si hotel povedat. Večina nas ne zahteva Noline perfekcije, ta tako ali tako ni dosegljiva za navadne uporabnike kulinarike. Drugače pa brez zamere, zgolj dobronameren nasvet in dobrodošel na kulinariki, upamo še na kak tvoj recept. Lp

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. avg 2010 17:26

multivitamin je napisal/a:

Ne korigiram in lekturiram tega kar napišem, ker v forumu ne gre za formo ampak vsebino. Tudi mene kdo moti tukaj gor pa ne kažem s prstom. Ampak raje napišem kaj.

Toliko o javljanju,vejicah,receptih.multivitamin

Nismo veeli takega odnosa do jezika, multivitamin. Nepisan dogovor je, da se VSAK potrudi do meja, ki jih zmore, kar se tiče rabe in uporabe maternega jezika (slovenščina večini to pač je) na naši strani. Moram reči, da je tu kar nekaj ljudi, ki jim slovenščina ni materni jezik, pa pišejo dosti bolje od tebe. S pisanjem kažeš odnos do nas, ostalih uporabnikov. In kažeš sebe.

Toliko v vednost in morda razmislek.

moderator2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti