Preliv iz bele čokolade

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

tema odprta - 2. avg 2010 21:22 | ogledi: 39.323 | odgovori: 9

Haj! Rabim nasvet! Delala sem torto in hotela narediti preliv iz bele jedilne čokolada in glej ga zlomka čokolada se mi je "sesirila" , naredila sem ga enako kot preliv iz temne jedilne čokolada.

Se dela preliv z belo čokolado drugače ko iz temne???? Poizkusila sem dvakrat in vse je končalo v smeteh.

Andreja2

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. avg 2010 21:40

Po enem receptu, ki ga imam v zbirki in po katerem mi vedni uspe, je količina 350g bele čokolade in 125g smetane. Čokolado kar se da drobno nasekljaša ali naribaš in preliješ z vročo smetano. To mešaš toliko časa, da se čokolada stopi. Da je vse res lepo kremasto, priporočajo, da preliv precediš preko cedila.

 

Poleg tega moraš paziti, da uporabiš pravo belo čokolado, to je tista, ki je kremaste barve in ima kot glavno sestavino kakavovo maslo. Bele čokolade, ki so zelo bele barve in ne vsebujejo kakavovega masla, v resnici niso čokolade.

 

Pa veliko sreče pri naslednjem poizkusu.

Vanja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

2. avg 2010 21:47

Jaz belo čokolado nalomim na koščke, posodico dam nad soparo, dodam žličko olja na 100g čokolade (ko voda zavre, odstavim z ognja) in mešam, da se počasi stopi. Če je temperatura previsoka se bela čokolada zelo rada sesiri. Ninja24

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

5. avg 2010 16:50

Meni se je tudi sesirila, pa sem delala po navodilih na embalaži. Sem potem kar celo vrgla stran, tudi nestopljno. Lakica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. avg 2010 19:22

Lakica je napisal/a:
Meni se je tudi sesirila, pa sem delala po navodilih na embalaži. Sem potem kar celo vrgla stran, tudi nestopljno. Lakica
Pomembna je temperatura. ker ni bila prava se je čokolada sesirla. V knjigi Alenke Kodele, je na začetku opisano kolko naj bi se določeno čokolado segrevalo, da bo ok. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

6. avg 2010 14:03

Bela čokolado ima nižjo delovno temperaturo kot temna, tako da segrevaj zelo počasi. Meša se pa s kokosovim maslom ali še boljše kakavovim. cukrpekrca

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

9. avg 2010 10:07

Aha, bom probala še enkrat, hvala za nasvete. Lakica

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

9. avg 2010 20:06

Hvala za nasvete bom probala tudi jaz še enkrat. Andreja2

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

12. avg 2010 18:41

poskusi z belo kuverturo,jaz sem sicer samo piškote ne torto zadnjič krasila z njo.Nekatere sem okrasile cele nekatere pa mešano mlečna in bela kuvertura.Stopila sem jo nad soparo na deset dag sem dala 3 žlice olja in se mi ni sesirila.Piškoti so bili pa res lepi sploh tisti kjer je bila mlečna osnova čez kaplica bele in razvlečena na vse strani. chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti