Amc posoda

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

10. avg 2011 20:12

JASNA ni problema,daj ga v posodo kot običajno,ga zapri s SQ in, ko zašumi še 8 minut (no jas ga pustim kar 10 minut, pa ni nič narobe, se pravi manj kot 8 minut ga ne pustiti pod pritiskom, raje malo dlje) in pod hladno vodo. Vedno ga tako kuham in ni nič narobe. Pa še vprašaj,tudi veliko druge hrane se da skuhat hitreje.

zaja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

10. avg 2011 23:17

raje ga kuham malo dlje, pa na nižji temperaturi, cca 15 - 20 minut. Je pa tudi od fižola odvisno, pametno je, da kupuješ vedno isto sorto oz. vrsto.

zoja2

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

22. avg 2011 20:34

Živjo, kako pa marmelado skuhate v AMC? Kmalu bodo slive zrele pa bi mi prihranek časa prav prišel.

PetraM

Andrejčica  

član od: 15.10.2010

sporočila: 4

28. sep 2011 18:25

Pozdravljene/i!

Se opravičujem, ker nisem pobrskala po vseh postih, mogoče je že kje zapisano, pa vseeno: Izgubila sem navodila za čas kuhanja z amc posodo s hitro pokrovko. Bi se mogoče našla dobra dušica, ki bi mi prepisala čas kuhanja za posamezna živila? Dovolj bo že samo za govedino!! Za vikend gostim večje število ljudi, pa ne bi rada kaj kiksnila, odpirat pa kar tako vmes ne morem in probavat ;)

 

Hvala že vnaprej!

 

sončkast pozdrav, Andreja

Andrejčica

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

28. sep 2011 21:27

Andrejčica,zrezki in golaž rabita 20 minut, če pa kuhaš juho pa sigurno 45 minut ali pa več, ker je odvisno od starosti mesa.Če ne bo kdo drugi pripisal za ostala živila se bom potrudila jutri ali pa v naslednjem tednu.V glavnem sprašuješ za govedino, to sem pa napisala.

 

zaja

Andrejčica  

član od: 15.10.2010

sporočila: 4

29. sep 2011 22:24

Hvala Zaja!

Andrejčica

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

22. okt 2011 8:04

Pazljivo sem prebrala vse, nikjer pa ni cene, le to, da je tale AMC posoda astronomsko draga. Koliko torej stane ena srednja kastrola s pokrovom? Ni mi jasno, zakaj so cene tako skrivnostne, saj jih vendar pošteno plača in ne krade. Ali pa krade firma, ki proizvaja tako drago posodo? Pa cena za komplet treh? Vsaj približno, prosim. Kotarca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

22. okt 2011 9:19

Če me spomin ne vara, bi komplet treh posod (tudi odvisno, kako velikih oziroma s kakšnimi pokrovi) stal nekaj sto evrov ... Ali pa imam napačen podatek od gostiteljice nedavne predstavitve.

 

KAr je še vedno malo v priemrjavi s kompletom štirih porcelanastih krožniko (en komplet - za eno osebo torej) zvenečega imena enega od kreatorjev, ki stane malo nad tisoč evrov.

mamamia

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

23. okt 2011 7:12

Mamamia, hvala,  morda bo pa  gostiteljica le povedala? Ker nekaj sto evrov je lahko 300 ali pa 900.

Kaj pa druge znamke iz redne prodaje, je katera ki odstopa in je po kvaliteti takoj za AMC?

Malo sem brskala po netu in tudi v drugih forumih, predvsem  italijanskih, prevladuje mnenje, da je posoda sicer  res zelo kvaltetna, vendar za polovico precenjena. Danes pa to ni zanemarljivo.

 

Kotarca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

23. okt 2011 9:17

Bom vprašala, a so res zelo skrivnostni o cenah in ti jih povedo čisto na koncu, ko ocenijo, da se že skoraj odločiš za nakup. Že vedo zakaj, bi bil osip že pred to fazo verejtno večji, če bi ceno povedali takoj. Pa saj tako je povsod pri teh hišnih prodajaha in predstavivah, ustvarjajo vzdušje, kot da smo nekaj posebnega, ker smem prisostvovati demonstracijo ali jo celo gostiti.

 

Pa pustimo to. Sama imam posodo iz enakega (ali skoraj enakega, da ne bo kdo skočil po nepotrebnem) matriala, enajsto leto teče, mislim da je bila tretjino vrednosti teh dražjih variant (AMC; Zepter), obnese se pa odlično. Le pokrovk nima s tistimi temperaturnimi nastavki in piščalkami in ne vem s čem še vse, ker me to sploh ne zanima.

 

Bi verjela tem forum italijanskim, verejtno so kakšna mnenja š drugo podobna.

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti