Na dopust s psom

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

10. jul 2010 13:25

suzanay, v pomoč so lahko tudi katalogi turističnih agencij za dopustovanje na Hrvaškem (se dobijo zastojn v TA), ker je pri vsakem hotelu/apartmaju (med drugim) oznaka tudi za to, ali so psi "dobrodošli". vesoljka

suzanay  

član od: 13.3.2010

sporočila: 33

10. jul 2010 16:42

Mojca najlepša hvala za tele linke.Kar nekaj je sem vse prebrala pa bom verjetno se kar odločila za Šolto ali pa Pag.Še kolebam.Mam pa cajt,ker verjetno grema septembra bolj teško verjetno,da bo nama uspelo avgusta. Še enkrat hvala suzanay

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. jul 2010 17:47

Tašča oddaja apartmaje in so psi bili vedno dobrodošli, imela je že vse mogoče pasme, nič ni posebej zaračunavala, psi so spali v apartmajih, kakor je pač lastnik hotel, eni tudi na postelji.

Praksa je pa seveda različna.

Mamamia

mamamia

mimei  

član od: 12.7.2010

sporočila: 1

12. jul 2010 19:20

Pozdravljena suzanay, Letos so me pri veterinarju opozorili, da na hrvaškem že nekaj let velja zakon o nevarnih psih, med njimi so avtomatično vsi terierji tipa bull, ter mešanci z njimi. Kolikor razumem napisano je vnos teh psov prepovedan, razen v primeru da so rodovniški (Rodovnik katerekoli kinološke zveze, ki je članica FCI Mednarodne kinološke zveze). http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageupl Osebno imam Ameriškega stafordskega terierja in že 6 let hodim z njim v hrvaško Istro, a me nihče na to ni opozoril. Upam, da bo letos zadostovalo, če pač vzamem še rodovnik s sabo. Na VURSU, mi tudi niso znali pomagatoi s kakšno dodatno informacijo, tako da se nameravam obrniti na hrvaško veterinarsko upravo LP mimei

suzanay  

član od: 13.3.2010

sporočila: 33

31. jul 2010 12:19

Pred dnevi sta bila naša prijatelja na morju in sta se že vrnila.Imata namreč 3 leta staro staffordko,ki nima rodovnika.Seveda me je zanimalo kako je bilo na meji.NIkakršnih problemov nista imela.Edino osebno in pa za psa pasoš sta dala pa nihče nikomur nič ni rekel.Bila sta na Šolti in tud nikjer nista imela nobenih težav.Tako,da mislim kteri imamo "nevarne pse"se ne rabimo ničesar bati samo po predpisih mora biti na povodcu in pa za vsak slučaj zraven nagobčnik.Kteri pa takšnega psa nima socializiranega pa itak ne more nikamor z njim niti doma. suzanay

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. jul 2010 15:51

Imela sta pač srečo s hrvaškimi mejnimi organi, drugega ne morem reči. Po njihovih pravilih lahko od t.i. nevarnih pasem v državo vstopijo samo taki z rodovnikom. Na srečo cariniki ne preverjajo vedno oz. se ne spoznajo/pogledajo skozi prste glede na to, kako lastnika ocenijo.

tjas

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

31. jul 2010 20:42

ATNES, kako pa se imenuje ta kamp blizu Pule? atos

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

31. jul 2010 22:07

Avtokamp pri Puli v Banjolah se imenuje Indije. ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti