Risanje po smetani

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. jul 2010 20:46

Hvala cukrpekarca. Jaz uporabljam čisto navadno sladko smetano, včasih MU, včasih alpskako, kakor nanese, da je bolj čvrsta za okrasitev vedno med stepanjem dodam kremfix. Bela čokolada je pa res ena taka delikatna zadeva, ampak z malo izkušenj ugotoviš kako delati z njo, da uspe, sem imela na začetku tudi jaz probleme, ampak sedaj pa vedno uspe. Ninja24

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jul 2010 21:34

meni mannerjeve čokolade niso všeč. bela ima okus po zažganem, črna je pa vsaka druga boljša

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

10. jul 2010 20:10

Evo, torta je uspela, kljub temu pa imam eno vpr. za tiste, ki slike narišete npr. s čokolado, potem pa jo barvate z brizganjem zvezdic s smetano. Kako narišete sliko s čokolado gor. Jaz sem najprej sliko narisala na folijo, jo dala na smetano in potem mislila, da bom šla po črtah in ko bom dala to prozorno folijo dol, da se bo videl obris na smetani, ki ga bom nato prevlekla s čokolado. No, pa ni šlo-normalno, ko sem potegnila folijo dol, se je vse zabrisalo, prej gladka smetana ni bila več gladka.... Kako ve to rišete????? cukrpekrca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. jul 2010 20:15

cukrpekrca je napisal/a:
Evo, torta je uspela, kljub temu pa imam eno vpr. za tiste, ki slike narišete npr. s čokolado, potem pa jo barvate z brizganjem zvezdic s smetano. Kako narišete sliko s čokolado gor. Jaz sem najprej sliko narisala na folijo, jo dala na smetano in potem mislila, da bom šla po črtah in ko bom dala to prozorno folijo dol, da se bo videl obris na smetani, ki ga bom nato prevlekla s čokolado. No, pa ni šlo-normalno, ko sem potegnila folijo dol, se je vse zabrisalo, prej gladka smetana ni bila več gladka.... Kako ve to rišete????? cukrpekrca
ta varijanta z folijo se meni obnese na tičina masi, na smetani pa rišem prostoročno, če kaj rišem. Bo še katera kaj več povedala o tem, ko ma več prakse z slikicami z smetano. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

11. jul 2010 17:14

Ja, na tičini gre tako, na smetani pa ne, zato me zanima, kako mojstrice to počnete. Jaz sem se kar namatrala. cukrpekrca

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

11. jul 2010 19:38

Jaz naredim šablono iz papirja in jo obrišem direkt na biskvit s čokolado, potem pa "barvam" ploskve z obarvano smetano. Ninja24

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

11. jul 2010 19:41

Ninja24, ja, to sem tudi jaz razmišljala, da bi tako, ampak tako lahko narediš samo zunanji obris. Kaj pa notranji detajli???? cukrpekrca

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

12. jul 2010 8:50

Jaz rišem prostoročno, ampak tako da najprej s koničasto plastično palčko (ok, lahko tudi zobotrebec opd.) na torto narišem obliko in grem potem čez s čokolado. Drugače pa, če rišeš kakšen manjši motiv (da ni čez celo torto) pa sem že delala tako, da sem list s sliko vstavila v prozorno mapico, gor narisala s čokolado, dala v skrinjo za toliko časa, da se dobro strdi in nato prenesla na torto. Je treba bolj previdno, ampak pride pa lepo. Isto sem naredila, ko sem sliko delala z belo čokolado- sem jo narisala in pobarvala kar na mapici in strjeno dala na torto. *Alisha*

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

12. jul 2010 10:03

Alisha, tudi jaz sem delala tako, ampak slika je bila večja in je to kar težavno, zato me zanima, če obstaja še kak drug način, da ne bi bilo treba risat prostoročno. cukrpekrca

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

12. jul 2010 13:46

cukrpekarca, če papirnato šablono razrežeš na koščke in postopoma daješ na toto in obrisuješ lahko tako narišeš tudi posamezne delčke in ne samo zunanji obris.....sicer je malo zamudno, ampak je slikica taka kot treba. Če se mi mudi pa obrišem celo šablono, ostalo pa narišem prostoročno. Šlo bi pa tudi tako, da na list s siko položiš prozorno mapico ali peki papir, greš s čokolado po črtah motiva, počakaš, da se toliko strdi, da ne teče (ne sme pa se povsem strditi), obrneš na torto, malo pogladiš, da se čokolada prime na biskvit, daš v hladilnik in ko se povsem strdi previdno odstraniš folijo oz. papir, čokoladne črte pa ostanejo na torti.....moraš pa upoštevati, da dobiš zrcalno sliko. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti