Nizozemska kulinarika

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2010 10:47

Nena-morje je napisal/a:

 

Resnicno samo njihovi  so speculaasi,  mini palacinke (poffertjes) in se mogoce oliebollen (podobno nasim krofom)

 

Nena-morje

 

Kaj pa torta Vandermint? Jo poznaš? Zasledila sem jo v neki kuharski knjigi in sicer kot nizozemsko značilnost, vendar je bil napisan recept zanjo zelo pomanjkljivo. Mislim, da je manjkal recept za kremo.

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 08. 2010 10:51

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. jul 2010 11:19

Nola, hvala, saj to sem že sama našla. Ampak me je zanimalo, če je ta torta res taka nizozemska značilnost.

 

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

neznan uporabnik

8. jul 2010 11:51

Pred časom sem gledala reportažo o poffertjes...pa to je cela znanost in kaj pomeni beseda poffertjes? nekaj se mi sanja, da je rahlo komičen? (Ali sem pa spet kaj zamešala, pojma nimam) japaja

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. jul 2010 13:19

japaja, jaz poznam samo vandermint liker , torte se nisem nikjer zasledila, pa verjetno ne bi bila slaba, ce je v njej ta liker!

Ne znam prevesti poffertjes... v amsterdamskem slengu pomeni poffertje obrazek ... samo, to nima nobene zveze s poffertjes ... izgovori pa se: poferces (c ima kljukico!)

Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti