Pecivo za izlet

Onka  

član od: 23.11.2005

sporočila: 42

tema odprta - 24. jun 2010 9:46 | ogledi: 6.882 | odgovori: 23

V soboto se odpravljamo na izlet - pohod. Rada bi pripravila SOČNO pecivo, ki bo v škatli, v avtu in nahrbtniku, zdržalo, predvsem toploto....

torej po moje brez kreme...

Mi lahko kaj svetujete?

Hvala

Onka[smile]

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

24. jun 2010 10:00

Najprej mi je na pamet padlo: marmorni kolač :) Glede na to, da greste na pohod pa kot alternativo predlagam kuglof z rozinami. lp, AA Amanda Angelic

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

24. jun 2010 10:37

Živjo, jaz sem predvsem za jogurtovo pecivo (tisto v smislu lonček tega, lonček tega,...), ki je sočno, potem pa lahko sadje dodaš in bo še bolj sočno. Lp, Mateja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. jun 2010 10:48

Ni pecivo, ampak " španska pita" je prav gotovo nekaj boljšega za na pot!

kobra 1

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

24. jun 2010 11:13

tudi jaz sem za razne enostavne biskvite (naprimer jogurotovo) z dodatkom sadja .... je sočno, brez čokolade, ki bi se topila in lahko se prime v roke

Ali pa razne mafine (z dodatkom sadja), meni najljuši recept je ta: http://www.kulinarika.net/recepti/8340/sladice/muffini-

pa še recept je zeeeloo enostaven in omogoča veliko eksperimentiranja

Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 24. 2010 11:16

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jun 2010 13:32

Priznam, imam dvajsetletni deficit v hoji hribe. To sem počela v srednji šoli in na faksu, potem sem se pa bolj v morske teme preusmerila. Ampak kot mi spomin nese, pohodi v hribe so vedno delovali tako, da je bila hrana, neodvisno od tega, kakšen je bil nahrbtnik - čisto zmečana in v rinfuzi. In smo si potem zadevo poenostavljali do neizmernosti in na koncu smo od sladkega nosili napolitanke (s tem, da je tisti, ki je imel s sabo napolitanke za vse, tisti je bil car in je imel privilegij najlažjega nahrbtnika) in rozine. Okej, vsled dvajsetletnega deficira ne poznam zadnjih trendov za to, kaj mora biti od hrane v hribovskem paketu Ampak imam v spominu ogromno dobrih vzdušij, ki so nastalai, ki smo počivali v kakšnem krogu na jasi in jedli tiste napolitanke. O tem, kaj pomenijo napolitanke v bonaci in kako štimung na plovilu pada, če ni napolitank, o tem bi se pa dalo govoriti do jutra in čez (jasno, z napolitankami, da ne bo pomote, lešnikove so d'best). Sama sem vernica pečenja. In zna biti, da bi, če bi bilo vreme bolj oblačno, za tak event morebiti naredila kakšnega domačega prijatelja - če bi bila razpoložena. Ampak v tem vremenu, ko se že počasi trudimo, da kuhinja ni prevroča, ni da bi ga človek s pečico še dodatno biksal. Pa priznam, da bi verjetno ne bi pekla - ker mi je bljak ponuditi nekaj, kar je zmečkano in razlagati, kako je to doma dobro izgledalo, sedaj je pa bolj tako-tako. Okej, sem nečrimrna. Ob predpostavki, da grem v hribe, bi raje naredila kak sprehod v naravo več, ker nikoli ni preveč kondicije, raje bi eventuelno pogledala, če imam vse kreme proti klopom in dovolj obližem za žulje, raje bi dala v nahrbtnik eno majico in ene štumfe več kot pa marmorni kolačne in ne bi si nabijala dodatnih nalog s pečenjem peciva. Zlasti, če bi za to, kaj bi sploh spekla, potrebovala dodaten intelektualni razmislek. Sorči, ampak meni je domača peka peciva za to, da se bo itak zmečkalo, približno tako koristna kot priprava golaža in juh vnaprej, ko gre pleme na poletne počitnice. To mi spada v tisto žensko početje, ko si ženske kar nekaj izmišljujejo, kaj vse bi še delale, da bi ja dokazale (nabijanje 24/7 o tem, kako se one trudijo, ajoj...), da prehranjujejo pleme - kot da tega pleme še ne ve, ali kaj? Ker, je dobra družba, bo pleme preživelo z žemljo in napolitankami in tekočinami - če gre za enodnevni izlet. Če pa greste na večdnevno zadevo, je pa itak jasno, da je večina hrane v krekerjih, vrečkah in v prahu in se zadeva rešuje s koherjem in vodo in najkasneje tretji dan jedo vsi vse. Eventuelni marmorni kolač pa tretji dan že itak pojedo mravlje, tako da drugih uporabnikov ne pride.... Vendelina jr.

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

24. jun 2010 13:52

O moj bog ...... Vendelina, mislim da Onka ni spraševala za tvoje mnenje o tem kaj se teb zdi pametno in kaj ne ..... no, sem šla še enkrat brat njeno vprašanje in res tega ni spraševala. Vprašala je katero pecivo bi bilo primerno in NE ali se vam zdi pametno da nosim pecivo sabo.

 

Oh hudo, kolk se eni radi delajo pametne in s pisanjem in nakladanjem kar tja v tri dni (da ne omenim, da si eno in isto stvari opisala na 20 različnih načinov). Mislim, kako se ti sploh da??? Ker sem že večkrat opazila, da pišeš cele eseje in praktično ne poveš kaj dosti več od tistih, ki zberejo misli v kratek prispevek.

 

Torej, jaz sem Onko razumela da gredo na nek krajši izlet-pohod in ne da gredo lazit v kakšne Perujske vrhove za 14 dni.

Ko gremo mi z otroki pohajat okoli, so fuuull srečni ko iz škatle jemljejo jogurtovo pecivo ... verjemi veliko bolj jim tekne kot napolitanke. Pa ni prav nič zmečkano al kaj podobnega.... ker lepo stoji v plastični posodi, nima se kaj stopiti....

Pa s tem ko jim spečem jogurtovo pecivo ali marmorni kolač sploh nočem dokazovati, da sem oh in sploh ker se mečem ven in hranim pleme.... mislim no, kaj pa je to jogurtovo pecivo ... 15 min in je gotovo, še posode ni kej dost za pomivat.

 

Oprostite, mogoče sem mal zatežila.... sam pač, tak dan.

MissLady

Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 24. 2010 13:54

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jun 2010 14:16

perjem, to... Vendelina jr.

neznan uporabnik

24. jun 2010 14:32

itak je menda v soboto polna luna, juhu! Mene že razganja!! Torej......ko smo bili mi mladi in ko smo mi jadrali in frčali in skakljali....ehh, nimam časa vsega povedati, rajši ne začnem, ker potem ne znam nehati.. Tisto jogurtovo pecivo ali pecivo brez jogurta, skratka, tisto na lonče, žlice itd...z dodatkom sadja (eni ga dajo na dno pekača, eni vmes v maso,drugi tudi povrhu, lahko so vmes rozine...), tisto pecivo je zelo praktično. Sočno in kompaktno. In se nima kaj pomečkati, prav res je izbor priročnih nizkih plastičnih posod velik. Če te pa toplota bega..daj zmrznit ene dve male flaške vode in položi zraven peciva. Pecivo boste pojedli, vodo popili, smeti itak odnesli nazaj v dolino. Lep izlet želim. japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jun 2010 14:38

Pa dobro MissLady, kaj pa ti je, Vendy je povedala svoje mnenje. Pri funkcionalni pismenosti se to prebere kot: De ne ga srat, nič pečt, ampak ona to pove na bolj fin način, da bi ne bil kdo užaljen, pa ji vseen ne uspe, zmeraj je kdo užaljen.

Pa mimgrede, kako je kaj z luno?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti