Tetoviranje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jun 2010 10:32

Se strinjam s hedonistom. Ni, da bi polnoletnega človeka pri takih posegih omejevali, pri starejših mladincih je pa največ to, da se z juniorji dogovorimo, da gredo najprej na začasno tetoviranje (temptoo) in po nekaj letih ugotovijo, če jim taka poslikava še sede. Temptoo pa medtem zbledi in počasi izgine. Samo, razpolaganje s svojim telesom nekje vključuje tudi nekaj osnovne pameti. Ta pri ljudeh ni vedno prisotna - ne samo pr tetoviranju. Namreč, pri tetoviranju je fino imeti v glavi, da bo ta poslikava gor celo živlljenje in da jo velja postaviti nekam, kjer je starost ne bo obupno deformirala (na primer, ne si dedlati tatujev na trebuhu.....) in tudi imena ljubmicev se ne tetovirajo, ker si s tem človek zelo omeji delovanje. Pa fino je imeti v glavi tudi zavedanje, da grejo tatuji sicer dol in da laserski kirurgi to z izbranim zadovoljstvom tudi naredijo, samo da ta šport ni poceni. In če nimaš denarja za dober tatoo, potem pač še nisi za tatooje. Case closed. Vendelina jr.

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

21. jun 2010 12:04

Sama sem se odločala za tattoo skoraj 10 let. No, sedaj sem ponosna lastnica črne vrtnice, s 3D sencami, dober mesec dni. Delal mi ga je znanec, ki se s tem ukvarja že 10 let, iz Laškega. Cena tattooja, je res odvisna od velikosti, zahtevnosti, kvalitete barve in motiva. Menim pa, da se v dragih salonih "doplača" tudi ime. Ta poslikava me je prišla 100€ in ja, sem zadovoljna, več kot zadovoljna. V glavi je še en motiv, do realizacije bo dozoreval še nekaj časa :). Temptoo nikoli ne izgine,čez čas obledi, ostanejo pa tako imenovane praske in since. Alcika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. jun 2010 23:12

raje naredi pravi tattoo kot temptoo. to pa je res nekaj najslabšega in najgršega..

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. jun 2010 9:11

Se strinjam, glede temptooja. Jaz in moj bratranec sva si ga dala delati približno ob istem času, on temptoo, jaz pa pravega. To je bilo kakih 5 let nazaj, pa je moj še isti kot prej, njegov pa zelo slab, ampak izginil pa ne bo nikoli. Bo treba iti čez delat še tapravega, kar pa je za moje pojme samo izguba časa in denarja. Meni je delal tattoo Damjan iz Kranja, pa je ful v redu. Mogoče tudi malo dražji, ampak je bilo vse lepo in brez problema. Imam pa ga na spodnjem delu hrbta, tako da ga niti opazim ne, tja in sem pogleda izpod kakšne majce. Na "stara" leta bom tako ali tako dobro oblečena okrog pasu in ne bo nikogar motilo. *Alisha* Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 22. 2010 09:12

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

22. jun 2010 12:46

Kot sem že dejala, imam tudi sama tatoo, ravno tako so mi ga delali pri Damjanu v Kranju. Delal mi ga je Viktor (anglež-ful faca) ideja je pa v meni zorela 18 let, tako da sem si ga omislila za svoj rojstni dan. Imam ga že 2 leti in je še vedno tak kot je bil. Zaželela sem si zmaja zato sem si slikco našla na internetu (sedaj je zmajeva glava in rep, pa levji kremplji pa krila - mi je razložil katera žival je to iz mitologije sam mi je iz glave ušlo), nato sva jo povečala, saj taki tatooji veliko lepše izpadejo v malo večjem formatu. Je bele, črne in nežno modre barve z sencami in sem blazno zadovoljna. Delal mi ga je pa skoraj 3 ure. Imam željo še po enem, večjem (kača po nogi), sam bo mojega možička kap :) - tako da za enkrat še ne :) Ebonlass

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jun 2010 18:28

Draga Ebonlass, ti si gospodarica svojega telesa, ustava ti to neodtuljivo pravico garantira. Sama tudi priznavam vsakomur pravico, da prosto razpolaga s svojim telesom, ma što god to značilo. Velja tudi za tetoviranje. In pravim, ni, da bi človeka pri tem omejevali. Samo, ker nobena stvar ni brez meja, ima tudi pravica do tega, da počnemo s svojim telesom karkoli neke svoje omejitve in posledice. In človek mora premisliti, kako prenaša družbeno percepcijo svojih odločitev, da ne bo potem, ko bo prepozno, kak "nisem vedela, da bo tako". Namreč, dokler je tatoo na takem delu telesa, da ga nepoklicani večino leta ne more videti, do takrat je tatoo totalno intimna zadeva. Ko pa se tatoo najde na takem delu telesa, kjer ga vsak naključni pasant lahko vidi brez kakega silnega naprezanja, takrat pa tatoo ni več neka intimna stvar, temveč je bolj podobna nekemu javnemu sporočilu. Je kot oblačilo, ki se ga ne da sleči. In ko nekaj začne funkcionirati kot oblačila, takrat pač človek s tem soustvarja vtis o sebi. In o oblačilih in sporočilih, ki jih dajejo bolačila, pa nekaj malega vseeno vem. In povem ti takole, s kačo na nogi boš hudičevo težko dosegla, da te bo okolica jemala resno. Ker, kača na nogi ima seveda eno precej močno erotično konotacijo in, kot bi rekli v ZG, "treba se znati nositi time". Pa bi rekla,da je to kar velika utež za prenašat. Kača na nogi - če je noga bolj široka in debela, ji kača ne bo pomagala, da bi zgledala bolj vitko. Če je noga lepe in zavidljive postave, potem je seksi že sama po sebi in ni treba še kače risati gor. Kdor lepe noge ne opazi, je ne bo opazil niti s kačo in za take itak ni pomoči. Naslednja stvar: pa kaj tista kača v resnici pomeni. Tudi če je to referenca na "kačo, ki je prinesla jabolk" ali pa na "šarmantno in preračunljivo kačo" kitajskega horoskopa......a je res treba na nogo, ki je že itak erotično atribut, še narisati in napisati, kaj naj bi noga v resnici ppmenila in kam vodi noga - mislim, a je RES treba narisati kažipot na nogo, ker drugače se pot ne najde ali kaj? Mi je čisto jasno, da so tale vprašanja brutalna. Ampak točno taka vprašanja in taka razmišljanja se vzbudijo v kolikor toliko nezadrgnjenem in z veseljem do življenja obroženemu človeku, ko bi videl tako porisano nogo. Kakšne bolj zoprne in tercialne babnice bi pa to isto še malo bolj začinile, if you catch my drift... In na tak, ne najbolj prijazen način, se pač sprejme človeka, ki pride s tako tatuirano nogo. Hudičevo težko ga je jemati resno. Kača na nogi v kontekstu vtisa daje prilbižno tak vtis kot ga daje zelo mini oblekica z animal printom. Cheap. Vulgarno. Ne seksi. Ker med seksi in vulagno je črta ločnica in ni tako grozno tanka. Tista kača na nogi, to pač vleče nazaj. Da bi jo mentalno zradirala, bi morala biti vsaj vodja projekta hladne fuzije. Sicer, tvoje telo, tvoja odločitev. Samo odločitve nosijo za sabo percepcije ljudi in če si boš narisala kačo, potem se te bodo zapomnili samo in predvsem po tem. Boš predvsem "tista s kačo". Ne boš več oseba z iemnom in priimkom, ne boš več oseba, ki nekaj zna, nekaj počne, tudi če te sedaj poznajo po tem, kaj počneš, če se boš porisala s tatujem, boš "tista s kačo". Do smrti. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 22. 2010 18:29

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. jun 2010 18:59

Zadnje čase uživam v tvojim prispevkih. Seveda ni kaj dodat. Sploh da si vzameš čas zato, je pohvale vredno.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jun 2010 19:41

Evo, se podpišem pod Vendelino. Absolutno. s0ncek*

Mateya :)  

član od: 7.2.2010

sporočila: 33

22. jun 2010 19:56

Sama imam dva velika tattoo-ja, eden na nogi drugi čez cel hrbet. Tudi malo mi po vseh teh letih ni žal. Oba ponazarjata moj dolg in težek boj, ker nisem imela ravno lepega življenja, kadarkoli ju pogledam sem ponosna nase da ju imam saj mi veliko pomenita, ker me opominjata na to kakšno je življenje in kako mi je uspelo doseči zastavljene cilje! Sicer pa je to tudi dokaj drag šport, za svoja tattoja sem porabila sigurno 1.500€ in če misliš, da je exit drag, cenejšega tetoverja ne boš našla, žal. Tattoo ni muha enodnevnica, je stvar, ki ti veliko pomeni in jo gledaš celo življenje...zato se pametno odloči..če sploh.. M. Mateya :) Sporočilo je spremenil(a) Mateya :) dne 22. 2010 19:58

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

23. jun 2010 18:16

Sama nosim tri tatuje že vrsto let. So poslikave z vsebino, ki jih nosim ponosno in ki jih ne bi menjala in spreminjala. Eni nosijo nakit, drugi nosimo tetovaže. Tetovirati se ker je to pač "in" je nesmiselno, odstranjevanje z laserjem prav tako. Če si prepričana in si želiš tetovažo za vse življenje, potem me kontaktiraj na ZS in posredovala ti bom kontakt. Za zmerno ceno - izven prestolnice, boš dobila prav tako kvaliteto. Barve uporabljajo vsi iste, razlika je le v umetnikovi roki in lokaciji salona. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti