Kje so naše ladje

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

24. apr 2023 21:39

reza

Vilma123  

član od: 24.4.2023

sporočila: 1

24. apr 2023 22:14

Ežoj in kontemplacija ob kozarčku rdečega. Popotovanje po Švedski. Nekje zagotovo nazdravlja. Pa Vendelinin oblačilni report (kontinuirani faux pas pri izbiranju cotovja med podalpskim življem , Vanja, Nola, Proxima, Japajade, le kje so vsa ta zlata dekleta? Velikokrat se je kresalo, ampak to je bil kljub temu najboljši forum vseh časov. Žmoht, začimbe, različni recepti ... Ne samo za kuharijo, bilo je dosti več. Simfonija okusov, in to vseh letnih časov, kontinentov. Danes predvsem živi zahvaljujoč Dragički, Trixi in še nekaterim zaradi simpatičnih objav.

Tako je življenje, nekatere stvari nepreklicno minejo. Ostanejo pa spomini na vse te krasne ljudi. Razlika med virtualnostjo tedaj in danes je v tem, da je imela tedaj kljub izvorni ideji anonimnosti ime, za katerim si občutil človeka (četudi se nisi z njim vedno strinjal), ki je imel kaj za povedati, pa je lahko to bilo zgolj preprosto nedeljsko kosilo; kljub temu da jih nisi osebno poznal, so nas popeljali med vedute njihovih življenj, iz katerih se je na vsakem koraku odkrivala veličina njihovih osebnosti. Nostalgija. Vse dobro - kjer koli že ste.

 

 

 

 

 

Vilma123

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. apr 2023 23:23

Ognjič

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. apr 2023 8:04

Res je, Vilma123.

 

Hvala japonskemu turistu, v veselje mi ga je bilo brati in poznati

lp, mzm

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. apr 2023 15:58

Najboljši so padli, ostali se pa ne več tako pogumno spotikamo dalje.

 

Kjerkoli si, ežoj, daj jim vetra.

 

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

25. apr 2023 18:53

Počivaj tam gori 

ursula-ce

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

25. apr 2023 23:13

proxima je napisal/a:

 

Kjerkoli si, ežoj, daj jim vetra.

 

 

Ko sem se pred dobrimi sedmimi leti pridružila KulSlo, ežoj žal skorajda ni več aktivno objavljal, vendar sem ga imela vseeno priliko nekako vsaj virtualno spoznati v objavah premnogih drugih članov in članic, ki so obujali spomine na njegove legendarne objave in fotografije v rubrikah Kaj jutri za kosilo? in Se gremo potepat? in še kje ... 

Ne vem, po katerih prelepih prostranstvih se zdaj ežoj  potepa tam za mavrico, vem pa, da en delček njegove duhovitosti oziroma najmanj ena njegovih  tukaj objavljenih kuharskih vragolij "živi"  naprej v virtualnem svetu.  Neštetokrat deljeno šaljivo sliko njegovega kosila (žal večinoma brez omembe avtorja fotografije) namreč že vrsto let srečujem na raznoraznih spletnih straneh in prav vsakič, ko znova in znova naključno naletim na zdaj že znameniti t.i. "Binetov pasulj" (povezava na ežojevo objavo v rubriki Kaj jutri za kosilo?), si z nasmehom prikličem v spomin še mnoge druge ežojeve prispevke na straneh KulSlo, v katerih je z nami delil svoje znanje, kuharske dosežke in  vtise s popotovanj. Z veseljem in z velikim zanimanjem sem jih prebirala.

Hvala, ežoj.  

 

P.s.: naj še tule prilepim na spletu najdeno deljeno fotografijo znamenitega ežojevega pasulja.

 

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26. apr 2023 00:03

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. apr 2023 7:43

proxima je napisal/a:

Najboljši so padli, ostali se pa ne več tako pogumno spotikamo dalje.

 

Kjerkoli si, ežoj, daj jim vetra.

 

 

Spomnim se, kako sva leta 2014 še debatirala o Severni Koreji, kaj vse mi je "natresel", preden sem šla tja. Njegova duhovitost, pronicljivost in jedek humor sta bila nepogrešljiv del mojega vsakdana na Kulslo. Ja, proxima, naj jim da vetra, kjer koli že je. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. apr 2023 8:02

 Počivaj v miru Ežoj Bil si legenda kulinarike. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

23. avg 2023 9:05

Že dlje časa pogrešam Breskvo. Redno je objavljala slike v riuriki "Kaj bo jutri za kosilo". Upam, da je vse ok. 

 

Košuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti