Kaj piti?

neznan uporabnik

7. jun 2010 14:12

Zelo blag šipkov čaj, mrzel. Mi ga ne sladkamo, dodamo še krhelj limone.. Ostanki zimske zaloge čajev, prav tako ne premočni, sladkani raje manj kot več (sšasoma se navadimo), shranjeni v steklenicah (plastenkah) v hladilniku. No, sem se ravnokar spomnila: tile čaji in ostalo gre veliko bolje (po mojih izkušnjah) v tek, če jih natočimo v tiste priročne male plastenke. iz kakšne debele šalice tudi meni ni gušt piti.. Sicer pa voda, voda, voda.., dokler še je japaja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

7. jun 2010 15:39

Se mi zdi, da že pogled na vrč vode, v katerem plavajo rezine limone, seveda brez sladkorja, osveži in ohladi. Limone ne stiskamo, v vrč vode vržemo le par tankih rezin. Vodo naredi aromatično, okusno in osvežilno. In ker ni kislo, jo lahko mirno uživajo tudi otroci. zeta Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 07. 2010 15:40

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2010 16:07

zeta je napisal/a:
Se mi zdi, da že pogled na vrč vode, v katerem plavajo rezine limone, seveda brez sladkorja, osveži in ohladi. Limone ne stiskamo, v vrč vode vržemo le par tankih rezin. Vodo naredi aromatično, okusno in osvežilno. In ker ni kislo, jo lahko mirno uživajo tudi otroci. zeta Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 07. 2010 15:40

Zelo dobra ideja, jaz dodam še kakšna zelišča, trave in cvetove in naša voda, ki žal ni kaj posebnega (obalna) je kar naenkrat vabljiva.

nola

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

7. jun 2010 19:18

Metin ali melisin,malo bolj vodeni  in ohlajeni čaj dobro osveži in ohladi. Če otroke navadite na pitje navadne vode pa jim naredite najboljšo popotnico v življenje. Voda naj bo iz pipe, seveda!

mejačka

neznan uporabnik

7. jun 2010 19:24

Kaj pa proti žeji za odrasle ? japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2010 19:31

japaja je napisal/a:
Kaj pa proti žeji za odrasle ?japaja

 

O tem smo pa že imeli debato, pa ne najdem foruma.

Vanja

neznan uporabnik

7. jun 2010 19:33

Sej ni treba foruma iskat japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2010 19:37

japaja je napisal/a:
Sej ni treba foruma iskatjapaja

 

Da se mi ne bi k otrokom štulili, zato. Jaz sem namreč začela s tem, pa sem potem spremenila svoj post.

Vanja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

7. jun 2010 20:04

Moja znanka, sicer po rodu iz Bosne, prisega na vodo, v katero zmeša žlico navadnega jogurta, druga si v kozarec vode da malo dobrega domačega kisa, moj oče prisega na šalco ohlajene Proje, meni se pa zdi nekaj najboljšega ko imam možnost usta potopiti v žuboreč potoček. Ja, tudi take se še najde v naši lepi Sloveniji ;))

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti