Kaj piti?

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

tema odprta - 6. jun 2010 22:05 | ogledi: 6.751 | odgovori: 47

Imam mogoče za večino malo čudno vprašanje. Imam dva majhna otroka in me zanima, če ima kdo kak pameten nasvet, kaj piti oz kaj pripraviti otroku poleti, da pije? Kupljenih sokov smo siti, pa tudi mislim, da niso ravno najbolj zdravi. Čaja sta pa tudi že malo sita tako da ne vem več kaj naj sedaj pogruntam, da ne bomo imeli pol ko bo prava vročina problemov, pa da je še čim bolj zdravo?

Bezgov sirup smo že naredil in je super, kaj pa naprej, da ni skoz isto.

Hvala za nasvete!

daja17

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

6. jun 2010 22:08

Moja hči popije še največ vode. Zjutraj ji nekajkrat na teden naredim svež sok (korenček, jabolko, hruška...), pri obrokih pa pogosto pije kozji jogurt. Pri zajtrku - čaj ali bela kava. Dobrojedka Sporočilo je spremenil(a) Dobrojedka dne 06. 2010 22:08

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. jun 2010 22:14

Mislim, da boš otrokom naredila največjo uslugo, če jih boš navadila na vodo in nesladkane pijače (sveže stisnjen sok, čaji ipd.). Pri moji prijateljici so kupili res "hudo" mašino za stiskanje agrumov in so otroci čisto nakurjeni, odkar jo imajo. strelka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jun 2010 22:39

Najboljša za žejo sta ali voda ali pa kakšen čaj brez kafeina, kot na primer metin.

 

Sadni sokovi, jogurt, kislo mleko in  navadno mleko so hrana, ki imajo konec koncev precej kalorij. Stiskanje sadja v sokove se meni zdi totalna potrata, ker s tem odstranimo vse balastne snovi (celulozo). Dosti bolje je dati otroku košček jabolka, hruške ali skodelico kateregakoli sadja. Otroci se bodo na ta način navadili grizti, kar avtomatsko vpliva za zdravje zob in čeljusti.

Malo sem zašla s teme, tukaj je govora o tem, kaj dati piti otrokom, ne pa kaj mi pijemo. Sorry. Strelka, ušla mi je beseda "vse" pri balastnih zadevah, morala bi reči "veliko".

O sadnih in ostalih sirupih nimam čisto nič boljšega mnenja.

Popravek Št. 2:

Mislim, da je čisto OK, če popijejo otroci manjše količine soka, sorazmerno kozarčku vina, ki ga mi, odrasli popijemo pri večerji.

 

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2010 00:06

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2010 02:19

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

6. jun 2010 22:40

Moja hči  pije najraje vodo, jaz nesladkano limonado.. če imate sadje doma  naredite  kompot, ohladite... ali  sadni čaj ...

Mychelle

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. jun 2010 23:03

No, s stiskanjem sadja in zelenjave se NE odstranijo VSE balastne snovi, predvsem pa ostane večina vitaminov in mineralov. Pri otrocih (če niso nagnjeni k debelosti) tudi kalorije niso problem. Če smo že ravno pri slednjih, imata jih zagotovo Deit in Pepsi, pa še kaj drugega, česar sama ne bi želela v svojem organizmu tudi. Vsekakor pa voda, voda, voda (in to brez "okusa"). strelka

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

6. jun 2010 23:36

lahko jim pa ponudiš smoothie, pač malo bolj gosti sok... če se bojiš izgube preveč balastnih snovi.... glede teh kalorij se pa strinjam s strelko, kalorij v obliki sokov in mleka otrokom res ni treba odtegovati, jih še celo potrebujejo, če mene vprašaš, raje manj predelane hrane in industrijskih pijač... mogoče kakšen home made ledeni čaj? palalačinka*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2010 23:42

smoothie po moje ni za žejo, ampak obrok. zato bi ga jaz za žejo razredčila z vodo...

metin čaj z limono je meni odličen poleti. narediti se da tudi metin sirup..

 

 

bannanna_v_slo ;)

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jun 2010 0:07

Navadna voda pri mojih še najbolj 'zažge'. Se nam čudijo po obiskih, ko ponujajo sok, pa hči odkloni in reče, da bi raje vodo. Drugače pa jaz za žejo najraje pijem kompot (olupiš tri jabolka, narežeš, po želji dodaš kakšno drugo sadje - recimo slive iz skrinje, zaliješ z vodo - kake 3 L, ko zavre, dodaš par žlic sladkorja in to je to). Včasih so pa pili 'krhljevko - pijačo iz namočenih suhih krhljev. To je tudi zelooo dobro in osvežilno.

Je pa pri nas trenutni hit pri hiši pomarančni sirup, pa cedevita, malinovec ...

Atina

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

7. jun 2010 0:21

se strinjam, smoothie res ni za odpravit žejo, prej lakoto ;) palalačinka*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2010 0:27

o jaaaaa voda iz kompota je pa top!

bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti