Bolniški stalež

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jun 2010 9:45

Aja mojo prijateljico so prišli kontrolirat tudi iz ZZZS-ja, še dobro, da je bila doma.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 05. 2010 10:01

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

5. jun 2010 12:37

Tudi jaz bi raje delala, če bi lahko opravljala tako delo. Je pa žal tako, da delam za šankom, fizično in edina zaposlena sem jaz v lokalu. Glede na to, da gre lokalu že tako slabo, dvomim, da bi šef zame poskrbel z drugim delovnim mestom(ne vem sploh kakšnim-če ima registriran le gostinski lokal). S trebuhom pa tudi jaz ne bom delala za šankom(+postavljanje miz in stolov na vrtu,premetavanje zabojev, nošenje težkih pladnjev, prenašanje pijancev....) , raje pustim službo! Zaenkrat še gre, ko se mi ne pozna veliko, v šestem mesecu pa bom imela kar trebuh. beli

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. jun 2010 12:44

Saj jaz to čisto razumem, ampak na odločbi ti dejansko napišejo, da je delodajalec dolžen po ne vem več katerem členu ti nuditi primerno delovno mesto, če si v bistvu zdrava, pa bi bila v bolniki zaradi težkega dela, jih sploh ne zanima, če je to možno ali ne.

 

jade

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

6. jun 2010 20:36

ko sem bila jaz pred 7 leti nazadnje noseča mi je dal ginekolog brez problema bolniško, ker nisem mogla 8 ur sedet, drugega dela zame pa ni bilo, oz. pri vodjih ni bilo volje, da bi mi ga sploh poiskali, npr. da vsaj na normi ne bi bila, pa bi se lahko večkrat na dan malo vstala in sprehodila. Ampak ne, delat je treba, ....pa vem, da je danes še hujše stanje v tem podjetju kot je bilo takrat in nosečnica sigurno ne dobi lažjega dela. kleo

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. jun 2010 21:33

Moje mnenje je, da če nosečnost in delo ki ga opravlješ ne gresta skupaj potem greš na bolniško, če ti jo ginekolog predpiše. In ko si enkrat na bolniški potem moraš pač biti doma, oziroma imaš lahko krajše izhode. Sedaj so nekaj spreminjali glede taga zakon. Tako , da bi se mogoče dalo-posvetuj se z zdravnikom.  Imam pa prijatelico, ki bo rodila Avgusta in se na vse kriplje trudi delati, da bo lahko šla na dopust, pravi, da drugače ne gre.  Vse ostale variante o tem, da bi prekinila bolniško , šla na dopust, potem pa spet nazaj na bolniško--  nevem no, ampak če to katiri rata ima gotovo veze.   Sem dala kar nekajkrat skozi tole reč , delno še po starih varjantah, pa kaj takega ni bilo mogoče.  Dvomim pa tudi, da bi zdravnik prevzel odgovornost in ti dovolil potovanje, ki je za nekatere nosečnice tudi napor.

 

Poskusi, mogoče ti pa uspe.

Veliko sreče in lep dopust.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. jun 2010 9:40

Jaz pa sem mnenja, da če si želiš iti na morje (in kdo si ne?) in če nimaš strogega ležanja, le zakaj ne bi šla? Zrak, sprehodi, sprememba okolja ti lahko le koristi. Sem prepričana, da bi ti tudi ginekolog tako svetoval in tako zapisal v karton (razen če res nimaš zapovedanega kakega ležanja). In če bo temu tako, lahko čisto mirno odideš na morje, je pa to potrebno javiti delodajalcu. Se pa obvezno o tem pogovori z ginekologom. Pa lepo se imej!

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. jun 2010 10:20

TORTICA je napisal/a:
Jaz pa sem mnenja, da če si želiš iti na morje (in kdo si ne?) in če nimaš strogega ležanja, le zakaj ne bi šla? Zrak, sprehodi, sprememba okolja ti lahko le koristi. Sem prepričana, da bi ti tudi ginekolog tako svetoval in tako zapisal v karton (razen če res nimaš zapovedanega kakega ležanja). In če bo temu tako, lahko čisto mirno odideš na morje, je pa to potrebno javiti delodajalcu. Se pa obvezno o tem pogovori z ginekologom. Pa lepo se imej!
Se strinjam. Pogovori se z svojim ginekologom. Jaz sem šla tako nba dopust v Kranjsko goro , ker nisem imela takrat strogega mirovanja. Odvisno za kak problem v nosečnosti gre. Jaz sem shujšala prva dva meseca 11kg, skozi mi je blo slabo. 2x sem bla na infuziji, v Kranjski gori mi je zrak koristil, na sprehod sem pa šla, kot sem se počutla. Če mi je blo slabo sem pač ostala v apartmaju. Pri delu v trgovini kot poslovodja si tega odmora, ko bi mi bilo slabo ne bi mogla privoščit. Vsekakor pa moraš govorit z svojim ginekologom, tako zaradi formalnosti in urejanja papirjev kot zaradi zdravja tebe in otroka. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. jun 2010 13:57

A ni tole hudo nelogično, da moraš biti doma, če imaš poškodovano roko , ki jo za delo, ki ga sicer opravljaš pač potrebuješ? Za božjo voljo, le kdo lahko zahteva, da moram sedeti doma, če imam roko v mavcu - idiotizem! Če to ni kršenje človekovih pravic, svobode...;-) Hecam se, no, ampak res je hudo neumno. lp, vanjatajnsek

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

8. jun 2010 14:16

Mah, saj jaz mislim, da bi mi ginekologinja dala bolniško, samo komisija je precej zaj****. Pred leti je bil partner na bolniški, ker je imel operacijo pod trtico(nekaj podobnega kot tur). Komisija mu ni želela podaljšati staleža, pa se zdravnik pritožil. Kasneje so mu podaljšali stalež. Bil je voznik avtobusa, na "riti" vsaj 8 ur na dan. Očitno res ne gledajo, kakšno delo opravljaš. beli

neznan uporabnik

8. jun 2010 14:24

Hudo nelogično, ja, to je pravi izraz. Zato pa so osebni zdravniki, greš, se pogovoriš... Na načelni ravni je prav, da ljudje, ki so na bolniški, ne skačejo okrog. (????) Na konkretni ravni je pa vedno dovolj manevrskega prostora. Pod pogojem, da se reče bobu bob (ali kvečjemu fižol) japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti