Lepo prosim za pomoč

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 30. maj 2010 9:11 | ogledi: 2.769 | odgovori: 18

Lepo prosim,če mi lahko svetujete.Danes zgodaj zjutraj sem za hčero delala torto in jo dala v hladilnik.Ker bomo imeli piknik imam v hladilniku tudi namarinirano meso.Mož me je opozoril,da se torta lahko navzame vonjev,okusov.Na mojo žalost ima smetana res malo okusa po...hm...ne vem...čebuli?A lahko sploh kaj rešim?Na jo vržem stran?

Meso sem takoj dala ven.

hvala lepa za vsak nasvet

nejcanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. maj 2010 9:39

Prva asociacija, ki sploh ne vem, če bi šla skos glede na to kakšna je torta- po branju sodeč je prevlečena s smetano in če ni ravno nevem kako dekorirana bi jaz probala z neko lopatko ali nožem čim bolj smetano dol pobrati, da pridem spet do biskvita. Pa lepo stepsti novo in jo ponovno prevleči. Nevem pa "do kje" je prišel ta vonj čebule, ampak verjetno je največji problem obliv. Mogoče bi pa dala malce smetane za začetek poskusit "neodvisnem" človeku, ki ni že cel dan v čebuli, ko pripravlja meso in mu srce ne razbija do neba zaradi tega, ker je morda uničil torto. Pogosto se mi je namreč zgodilo, da sem zaradi živcev in predolge izpostavljenosti kakim vonjem potem to vohala že povsod. Upam, da razumeš kaj mislim ;) Srečno pa poročaj o končem izdelku Viva Meier

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

30. maj 2010 10:11

Joj, takoj dol prevleko in stepi smetano na novo, to je najlažja varianta, ker noter najbrž še ni prišel vonj! Najhuje je, ko ti nekdo ponudi sladico, ki ima vonj po čebuli ali čem drugem, kar spada k mesu. Pa lepo praznovanje,Mateja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. maj 2010 10:23

Rekel bi: tako kot so ti svetovali.

Drugač, torta bo postrežena po pikniku, in takrat so čutila polna drugih močnih vonjav in če ne boš nič govorila, nobeden ne bo ničesar pošinil. Če bi pa vprašala: a se čuti mal vonj po čebuli nekaj njih bi takoj ugotovilo, da se tudi če jim podtakneš tako brez vonja. Če si dala iz hladilnika ven meso in čebulo, lahko daš v kakšno skledo ( krožniček ) z vanilin sladkorjem, da se dodatno prepoji z vonjem po vanili.

Kot sem povedal, je čist drugačna občutljivost čutil ko se recimo popoldan sprehajaš in greš kam na kavo in torto ali pa po jedeh na pikniku. Jaz ne bi kompliciral in bil v skrbeh.

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. maj 2010 10:29

Tako, kot je rekel Ežoj.

V bodoče pa nabavi tisti 'zvon' za torto, pa kakšne plastične posode, ki se nepredušno zaprejo, za meso.

Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

30. maj 2010 12:56

Tudi sicer, nikdar ne dajaj meso kar tako v hladilnik oz. ne samo meso, tudi vse ostalo. Danes razpolagamo s toliko posodic s pokrovi, folijami...; za pecivo in torto si prav tako nabavi pokrovko.

Z današnjo torto pa naredi tako, kot je rekel Ežoj. Če jo pustiš eno uro zunaj na prostem (itak danes ni tako peklensko vroče) se bo tudi malo razdišala.

Lepo praznovanje vam želim.

Pozdravček!

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

30. maj 2010 22:15

No,da še poročam....Upoštevala sem Ežojev nasvet in dala v hladilnik vanili sladkor....Torta se je navzela vonja vanilije,gostje so jo zelo pohvalili,sploh pa naša Anja.Piknik je kljub močnemu dežju uspel,saj smo bili pod streho.Na koncu je pa za piko na i poskrbel še sonček,ki je pokukal,pa čeprav za kratek čas hvala lepa vsem za nasvete drugič ne bom ponovila te napake(meso in torta v istem hladilniku) lp nejcanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. maj 2010 13:13

Spet je bil moški nasvet najbolj moder in je rešil situacijo oz.torto. Tako da, ni dvoma o modrosti , znanju, izkušnjah, pragmatičnosti in še bi lahko našteval človeške lastnosti, nas moških. Ežoj ni nič mudril , moraliziral, podučeval, grajal ampak je dal konkreten nasvet, ki je bil preprost in učinkovit. Tako se to dela. LP hedonist

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

31. maj 2010 13:42

kapo dol "zasavc" laik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2010 14:01

hedonist je napisal/a:
Spet je bil moški nasvet najbolj moder in je rešil situacijo oz.torto. Tako da, ni dvoma o modrosti , znanju, izkušnjah, pragmatičnosti in še bi lahko našteval človeške lastnosti, nas moških. Ežoj ni nič mudril , moraliziral, podučeval, grajal ampak je dal konkreten nasvet, ki je bil preprost in učinkovit. Tako se to dela. LP hedonist
Ježešna, si pa za to naredil ti vse tisto, kar je ežoj preskočil. A postajaš ženskica? Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. maj 2010 14:05

Draga Vendelina Jr že ko sem pisal, sem vedel, da tvegam kaj podobnega kot si napisala. Ampak kljub temu, se mi je zdelo vredno opozoriti in nositi posledice. Ne, ne postajam ženska. lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti