Voščilo za 1. maj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. maj 2012 14:58

V našem mestu imamo mlaj, ne enega, dva! Gasilski ima delavsko, drugi državno zastavo, oba pa s krancljema.Tudi skoraj vse okoliške kraje (Spodnja Vipavska dolina) krasi ta falični simbol, koliko je bilo čudenja in plesa okoli njih, pa ne vem 

 

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. apr 2013 17:13

proxima je napisal/a:
K venčku iz prvega posta letos dodajam
eno za udeležence vseslovenskih ljudskih vstaj,
eno za zgodovinski spomin
in eno za tiste, ki smo v študentskih letih ponavadi pričakali 1. maj v legendarnem K4.

Tistim imunim na sarkazem ogled toplo odsvetujem, vsem ostalim pa ponovno:

Proletarci vseh dežel,
zdržite!

lp, proxima

 

 

Se pridružujem čestitka, malo se ponavljam, pa vseeno:

http://www.youtube.com/watch?v=6J7ri91oVcM

 

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. maj 2013 1:33

Prvi maj, praznik dela je tu! 

Moj oče ga je vedno praznoval delovno. Obvezno sno vsako leto na prvi maj sadili krompir. Običajno je bil lep sončen dan, vsi ljudje na proslavah in počitku, pri nas pa v polju, ker je bil druge dneve oče na šihtu.

Prav ima me, da bi letos posadila samo nekaj krompirjev v gredico na prvi maj, pa da vidim, ali je tak krompir kaj boljši.

Beseda krompir se uporablja tudi kot sopomenka za srečo. Zato:

Lep prvi maj vam želim in veliko krompirja! 

Katrca11

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. maj 2013 8:05

Lep praznični dan želim 

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

1. maj 2013 8:14

ZIVEL 1. MAJ

Nena-morje

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

1. maj 2013 8:29

Živel 1. maj

Milži

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. maj 2013 8:57

Tudi jaz praznujem prvi maj delovno, ker mi tako preprosto paše. Ker uživam, ker sem vesela, da še lahko delam. Pridružujem se vsem gornjim postom in vsem delovnim ljudem tega sveta želim, da bi lahko delali in si sami služili vsakdanji kruh. Da jim ne bi bilo treba čakati na milost za preživetje.

Živel 1. maj!

 

naor

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

1. maj 2013 13:58

Danes pa nisem doživela budnice, ker sem noč prespala v naši prestolnici in mi je bilo kar malo žal, ker nisem zopet doživela hrup motoristov in njhovih motorojev ob 5,00 uri zjutraj v našem malem mestecu, pa potem še naša godba.... Ko sem se preselila sem kjer živim sedaj, me je prvič dobesedno vrglo iz postelje saj nisem vedela kaj se dogaja ob tej noro zgodnji uri na praznični dan . Ko sem ugotovila, da je to prvomajska budnica, sem jih z balkona vsako naslednje leto veselo pozdravljalala in mi je prav všeč, da se jim to ljubi početi.

Kakor koli že: Lepe prvomajske praznike vam želim   

leandros

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. maj 2013 14:36

Imam občutek, da bi morale rdeče zastave povsod po svetu danes viseti na pol droga.

V upanju na spremembo, na ponoven razlog za praznovanje,  želim vsem en lep dan

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti