Sočasna peka zelenjave in mesa v isti ponvi

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

tema odprta - 13. apr 2010 9:12 | ogledi: 7.829 | odgovori: 27

Zanima me, kakšno posodo naj si kupim, da bom lahko v njej sočasno pekel meso in zelenjavo na plinu. Nekakšna varianta wok/ponev/ekonom lonec.

kbal

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2010 9:25

Saj pa gre to v vsaki posodi. Vok je seveda odlična izbira, a tudi v kaki teflonski ali drugačni ponvi lahko meso in zelenjavo pečeš istočano.

Je pa včasih imel tefal čisto posebno ponev, ki je bila po sredini razdeljena na dva dela in si v eni polovici lahko pripravljal eno jed, v drugi drugo (mi smo to uporabljali, ker imajo eni radi omake k mesu, drugi ne).

Razen če imaš kak čisto poseben kuharski namen v mislih?

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. apr 2010 9:31

Jaz take stvari rešujem s peko v pekaču v pečici. Vendelina jr.

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

13. apr 2010 9:33

Všeč bi mi bilo, da bi se zadeva parila, v bistvu me zanima ekonom lonec z mrežo (vem da sem enkrat videl na TV) samo ne vem kako se zadeva kliče. Bi bilo pa fino, če ni zraven aluminija pa teflona, čeprav s študentskim proračunom ne upam na kakšno visoko kvaliteto. kbal

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. apr 2010 9:40

Če imaš pečico, potem se zadeva peče v pari in sicer tako, da na dno pekača naliješ vodo, potem postaviš eno stopničko in na stopniško mrežo in na mrežo sočivje in meso in potem se stvar dejansko peče v pari. Če pa pečice nimaš, potem pečenja v pari skoraj ne bo. Bo kvečjemu kuhanje v pari v loncu na štedilniku - skratka, povej, kaj imaš, da ne bomo prodajali neuresničljivih idej... Vendelina jr.

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. apr 2010 9:43

a misliš parni kuhalnik? ko se hrana v nadstropja naloži? Lizzie

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. apr 2010 9:47

Za take študentske potrebe je konvekcijska pečica kar primerna..sicer pa saj so ponve, ki jih naložiš eno vrh druge..to v pečici, kot predlaga Vendelina je pa sploh najbolje, če le imaš pečico, le da za samo enega je mal predraga elektrika.

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

13. apr 2010 9:50

Všeč bi mi bilo, da bi se zadeva parila, v bistvu me zanima ekonom lonec z mrežo (vem da sem enkrat videl na TV) samo ne vem kako se zadeva kliče. Bi bilo pa fino, če ni zraven aluminija pa teflona, čeprav s študentskim proračunom ne upam na kakšno visoko kvaliteto. kbal

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. apr 2010 9:57

poglej malo med ekonom lonci. mislim da kakšen bi moral imeti še mrežo. vsaj mi imamo enega takega, pa niti nismo iskali te mreže. bannanna_v_slo ;)

kbal  

član od: 13.4.2010

sporočila: 7

13. apr 2010 9:59

Tle punce tok hitr odgovarjate, da sploh ne dohitevam... sam pazte da vas šef ne dobi ;) Kaže da bo wok še najbolj primerna zadeva- kuham na plinu. Sam nekje vem da sem vidu en 'wok' z mrežo pa hermetičnim zaprtjem, a kdo/katera ve kaj je to (morda sem sanjal)? kbal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti