Bradavice na stopalu "peti"

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

22. mar 2010 9:56

Jasna, meni se je po "uspešni" odstranitvi z Verrumalom bradavica na stopalu pojavila na istem mestu po več kot pol leta, tako da.... Ne vem, če je imela res tako globoke korenine ali pa je enostavno zrasla nova.... Zdaj se spet borim z njo, tokrat jo zamrzujem. Imam pa res samo eno, vsaj to. lenka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. mar 2010 10:18

v Avstriji se dobi tinktura proti bradavicam MARQUART. Proti bradavicam pomaga 100%. S tinkturo je potrebno delat zelo previdno. Namazat je potrebno samo bradavico. Marquart uspešno odstrani tudi korenino! K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 22. 2010 10:19

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

22. mar 2010 10:35

hojla! Srčno hvala za vse nasvete, danes gremo s punčko v Avstrijo po mazilo.Po končani terapiji z mazanjem pa se vam sigurno zopet oglasim.Naj,naj hvala. P.L. mijamarija

navylife  

član od: 11.5.2007

sporočila: 22

22. mar 2010 10:56

joj,jaz se bom "prišlepala" kar na to temo.Tud sama imam namreč problem in sicer z enim velikim otiščancem na sprednjem delu stopala ravno v sredini in me je pri hoji to toliko oviralo,da sem se opirala bolj na peto in zdaj me še notranja stran pete zelo boli,peče,srbi...najbrž zaradi preobremenitve.Poskušala sem z vsakodnevnim namakanjem in čiščenjem stran,zdravnik mi je predpisal mazilo,ki so ga zmešali v lekarni,ampak me tako peklo,da sem po parih dneh odnehala.Malo sem pojamrala v službi,da težko cel šiht preživim na nogah-delam v kuhinji-pa mi je šefica dala eno smolo,ki pa je sedaj ne izdelujejo več...baje se je to delalo v Murski Soboti.to smolo sem si sedaj pripopala eno tako ploščico velikosti otiščanca in jo pričvrstila z trakom.Sedaj moram to imet tri dni gor,potem odmočit in porezat s škarjicami,kolker se da..dokler ne zaboli...tako mi je svetovala.Potem to ponoviš,dokler ne odstraniš tudi korenin,ki zgledajo kot takšne črne pike.Sedaj me pa zanima,kakšne izkušnje imate ve in če obstaja kakšen način za popolno odstranitev te nadloge,ker v službi sem pa skozi na nogah in prej nikoli nisem imela kakšnega otiščanca,zdaj pa me ta že od lanskega poletja bolj ali manj boli,sedaj pa se je še povečal---ali pomaga samo zdravniški poseg in kakšen.Hvaležna bom za nasvet in lep dan želim...čeprav dežuje :) navylife

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. mar 2010 14:52

Navylife, to ni otiščanec! To je bradavica! Še enkrat ponovim. Edino res delujoče zdravilo je MARQUART. K

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

22. mar 2010 20:08

Maquart res pomaga ,peče pa še bolj.Pa previdno je treba z njim ravnati ,ker je to ene vrste kislina. Engie

mussa  

član od: 13.1.2008

sporočila: 40

22. mar 2010 20:57

Pri moji hčerki so se jeseni pojavile bradavice, dve na eni in tri na drugi nogi. V lekarni sem kupila tekočino Sakol, po kateri pa ni bilo večjega učinka in še zelo neprijeten vonj ima. Ne vem več na katerem forumu sem prebrala, da bradavice namažemo z zobno pasto. Najprej se mi je zdelo malo smešno, ampak potem sem hčerki namazala bradavice vsakič po temeljitem umivanju in namakanju nog. Malo zmehčana koža (na bradavici) se je po nekaj ponovitvah začela luščiti in na koncu odpadla. Tako preprosto sva se jih rešili - z navadno zobno pasto ! mussa

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

22. mar 2010 21:38

Danes sem bila v Avstriji ,v lekarni so mi povedali da tikture MARQUART nimajo več v prodaji,kupila sem Verrumal stane pa 12 €. Lep pozdrav. KDM

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. mar 2010 11:03

Kot so že omenile nekatere predhodnice, se bradavice učinkovito pozdravijo s sokom iz stebla krvavega mlečka. Na podplatih pa zelo pomaga tudi prerezan strok česna, ki ga pritrdimo čez nč na bradavico. Zelo pomembno pri bradavicah je, da jih zdravimo le pri luni v pojemanju vseh 14 dni, nato pa prenehamo in če je potrebno, spet ponovimo ob naslednji pojemajoči luni. Anja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. mar 2010 11:20

Krvavi mlečnik (Chelidonium majus)je pravo ime.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti