Pomočnik vzgojitelja

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

4. mar 2010 19:59

oj MASAJ ŠOLA JE TUDI V ŠK.LOKI IN KRANJU POIŠČI NA NETU LJUDSKA UNIVERZA PA IMAŠ PROGRAM PREDŠOLSKA VZGOJA POKLICNI TEČAJ 1 LETO ALI PA PREDŠOLSKA VZGOJA VZGOJITELJ KI TRAJA 2 LETI POGLEJ SI PA PREBERI ŠE DRUGE INFORMACIJE PA VELIK SREČE. urska79

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. mar 2010 20:31

Eh, upam, da bo masaj dobila vsaj po zs kaka koristna sporočila.

O vzgojiteljskih šolah ne vem nič, je pa tudi mene pogrelo, kako ste jo napadle, kljub povsem realnemu vprašanju.

Vsi si lahko predstavljamo, da izobraževanje ob delu ni enostavno. Poleg veliko korajže in časa je še kako pomembno, kakšno organizacijo ima šola - kdaj so predavanja, kako je z učnimi materiali, kako je z obveščanjem itd itd.

In ker verjamem, da vsaka uradno priznana šola da/naj bi dala ustrezna znanja, ne vem, zakaj si ne bi vsak izbral takšne po svojem okusu.

Poleg tega pa bodimo realni:  vsi, ki smo končali kako šolo, vemo, da smo se bili prisiljeni učiti tudi kar nekaj stvari, ki jih kasneje nikoli nismo potrebovali - pa naj si bo to zaradi političnih pritiskov, direktiv iz višjih sfer oz raznoraznih zavodov ali pa zaradi osebnih preferenc učitelja.

Prav tako pa ne glede na končano šolo vsi rabimo še stalno dodatno izobraževanje v zvezi s posebnostmi našega dela. Zavzetosti in srčnosti pri delu ti pa itak ne da nobena diploma.

Tako da, masaj, poišči si šolo, ki ti bo najenostavneje priskrbela osnovna znanja s tega področja in ti zagotovila ustrezen "papir". Potem pa veselo in pridno na delo in dodatno učenje.

 

Ja, saj vem, da se boste vse vzgojiteljice/učiteljice/profesorice itd zgražale. Ampak realnosti to ne spremeni.

Nasja

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

4. mar 2010 21:30

Elaphus...dobila sem štiri koristne nasvete glede na temo,ostalo so bila grajanja in nisem zahtevala mnenj,kot ti temu praviš,iščem odgovore na moje vprašanje!!Ne mnenja!!Odgovor in mnenje.....Mar ni tu razlika?In tisti,ki bi želeli podati mnenja-negativna,se lotite drugih vprašanj in ne solite pameti vsakomur,katerega vprašanja ne razumete.....In očitno,da je za nekatere res luna večkrat v mesecu.So določeni,ki verjetno nimajo drugega dela kot brati forume in pametiti na vsako vprašanje in če ne najdejo odgovora,oz.ga niti ne vedo,je najlažje malo zapametiti...pa dan mine....in ne misli Elaphus,da iščem najlažjo rešitev,ker je nikjer ni.Za vsako stvar se je potrebno potruditi. Išćem pač krajša predavanja zato da ne bom cele dneve stran od otrok,družine.....tebi očitno ni nič jasno...... masaj Sporočilo je spremenil(a) masaj dne 04. 2010 21:34

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. mar 2010 21:33

Za delo v pedagoškem poklicu je ena najpomembnejših vrlin pedagoška žilica, ki se je ne moreš naučiti v nobeni šoli. Priznajmo, da je nimaj(m)o vsi pedagogi. Poznam cel kup stanovskih kolegov, ki so izredni strokovnjaki na svojem področju, nimajo pa tiste žilice in zato nikakor ne najdejo stika z otroci/mladostniki. Zelo zelo pomembno je tudi, da imaš otroke/mladostnike rad in jih spoštuješ kot celovite osebnosti in ne le kot stroj za uboganje, odgovarjanje in pisanje odgovorov. Kar zmrazi me, ko grem včasih mimo kakega razreda in slišim bodisi mučno tišino bodisi tuljenje v prazno. Ja, tudi to je del realnosti na naših šolah.

Poznam tudi kar nekaj, danes že, pomočnic vzgojiteljic, ki so opravile "šnelkurz" in so izjemno dobre v svojem poklicu. Vzgojiteljice v vrtcu imajo namreč to veliko srečo, da delajo z malimi iskrenimi otroci, ki so zelo kritična publika in se ne znajo pretvarjati. Kaj hitro boš izvedel, ali si dober ali slab. Tako da, draga masaj, če imaš rada otroke in si želiš delati v tem poklicu, kar pogumno naprej. Izberi šolo, ki bo po tvojem okusu, opravi potrebna znanja in se poskusi v poklicu, ki te veseli. Vso srečo z moje strani!

Anja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. mar 2010 21:49

masaj je napisal/a:
Elaphus...dobila sem štiri koristne nasvete glede na temo,ostalo so bila grajanja in nisem zahtevala mnenj,kot ti temu praviš,iščem odgovore na moje vprašanje!!Ne mnenja!!Odgovor in mnenje.....Mar ni tu razlika?

V prihodnje ti priporočam, da to zapišeš že v prvem prispevku, ko odpreš temo. Pa tudi v tem primeru boš nekaj mnenj zagotovo dobila, temu je forum konec koncev tudi namenjen.

moderatorka tulka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. mar 2010 22:48

Anja27, lepo napisano.

Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2010 22:58

masaj je napisal/a:
Elaphus...Išćem pač krajša predavanja zato da ne bom cele dneve stran od otrok,družine.....tebi očitno ni nič jasno...... masaj Sporočilo je spremenil(a) masaj dne 04. 2010 21:34

Ja, res mi ni jasno. Ni mi jasno, kako lahko v imenu tega, da imaš rada otroke, iščeš šolo z lažjim in krajšim programom. In ne, niti slučajno se ne strinjam z večinskim črno-belim mnenjem, ki gre nekako takole: tiste, ki imajo rade otroke, niti ni treba, da imajo dobro strokovno znanje; tiste, ki pa imajo dobro strokovno znanje, pa po večini nimajo rade otrok in otroci pri njih trpijo. Mogoče je tako v zelo redkih izjemah, ki pa potrjujejo pravilo: otroci so tako občutljivi in nežni majhni človečki, da jih je treba vzgajati tako z ljubeznijo, kot tudi z znanjem. In pri ravnanju z otroki sta si tako ljubezen, kot znanje enakovredna in enakopravna.

lp

cervus

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

5. mar 2010 7:42

elaphus je napisal/a:

masaj je napisal/a:
Elaphus...Išćem pač krajša predavanja zato da ne bom cele dneve stran od otrok,družine.....tebi očitno ni nič jasno...... masaj Sporočilo je spremenil(a) masaj dne 04. 2010 21:34

Ja, res mi ni jasno. Ni mi jasno, kako lahko v imenu tega, da imaš rada otroke, iščeš šolo z lažjim in krajšim programom. In ne, niti slučajno se ne strinjam z večinskim črno-belim mnenjem, ki gre nekako takole: tiste, ki imajo rade otroke, niti ni treba, da imajo dobro strokovno znanje; tiste, ki pa imajo dobro strokovno znanje, pa po večini nimajo rade otrok in otroci pri njih trpijo. Mogoče je tako v zelo redkih izjemah, ki pa potrjujejo pravilo: otroci so tako občutljivi in nežni majhni človečki, da jih je treba vzgajati tako z ljubeznijo, kot tudi z znanjem. In pri ravnanju z otroki sta si tako ljubezen, kot znanje enakovredna in enakopravna.

lp

cervus [smarnice]
elaphus, moj poklon. Strpno in z zadetkom žebljice na glavico.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2010 8:56

anja27 je napisal/a:

Za delo v pedagoškem poklicu je ena najpomembnejših vrlin pedagoška žilica, ki se je ne moreš naučiti v nobeni šoli. Priznajmo, da je nimaj(m)o vsi pedagogi. Poznam cel kup stanovskih kolegov, ki so izredni strokovnjaki na svojem področju, nimajo pa tiste žilice in zato nikakor ne najdejo stika z otroci/mladostniki. Zelo zelo pomembno je tudi, da imaš otroke/mladostnike rad in jih spoštuješ kot celovite osebnosti in ne le kot stroj za uboganje, odgovarjanje in pisanje odgovorov. Kar zmrazi me, ko grem včasih mimo kakega razreda in slišim bodisi mučno tišino bodisi tuljenje v prazno. Ja, tudi to je del realnosti na naših šolah.

Poznam tudi kar nekaj, danes že, pomočnic vzgojiteljic, ki so opravile "šnelkurz" in so izjemno dobre v svojem poklicu. Vzgojiteljice v vrtcu imajo namreč to veliko srečo, da delajo z malimi iskrenimi otroci, ki so zelo kritična publika in se ne znajo pretvarjati. Kaj hitro boš izvedel, ali si dober ali slab. Tako da, draga masaj, če imaš rada otroke in si želiš delati v tem poklicu, kar pogumno naprej. Izberi šolo, ki bo po tvojem okusu, opravi potrebna znanja in se poskusi v poklicu, ki te veseli. Vso srečo z moje strani!

Anja
Anja, chapeau za tole. Zlasti tista o otrocih, ki te takoj postavijo tja, kamor sodiš. Se živo spomnim dveh svojih vzgojiteljic, ki si bolj ne bi mogli biti različni in ena je bila absolutna avtoriteta (najprej teta Vera, potem dolgo dolgo nič, potem babica in dedek in potem morda še starši...) in smo jo imeli otroci blazno radi in kar nismo hoteli domov, druga pa ni bila nič od tega in je bila pač pristno zoprna in otroci smo to začutili. Slike so pa žive. Spomin na dogodke iz vrtca je mnogo bolj živ kot na kakšne dogodke iz osnovke in kasnejših dni, ki pa niso pustili takih sledi. Skratka, svoje vzgojiteljice si človek zapomni za vse življenje in je blazno pomembno, da se tega logijo ljudje, ki so za to poklicani. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. mar 2010 9:35

Edino korektno mnenje je napsisala Anja in se z njo povsem in v celoti strinjam. Vse ostalo pa je pač napisano v stari maniri nekaterih , ki na tem forumu vse vedo in vse znajo, ki lahko svetujejo in delijo pamet ne da bi jih kdo zato prosil , ki ............... LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti