Puding

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. apr 2006 7:37

Jaz sem pa prav hecna pri pudingu. Kepice (če je kdaj kakšna) obožujem, če se kaj prime na dno (prime - ne zažge), pa tudi z velikim veseljem postrgam. Potem pa malo namočim in podrgnem z gobico, pa je. Je pa dober puding... a dela kdo domačega, oziroma a je možno delat domačega? jasna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

19. apr 2006 8:00

Jaz puding kuham v posodi z debelejšim dnom ,ampak moraš skoz mešat z metlico,se pa spomnim včasih ko sem bila še doma smo imeli en lonček za kuhanje mleka in pudinga na piščalko,imel je dvojno dno in na robu je bila piščalka.Ko je voda (to si nalil v posodo,med dvojno dno)vrela je vedno žvižgalo in takrat se je tudi puding skuhal ne da bi se kaj prijelo.Se pa tudi jaz strinjam z jasno1 da je tisto kar se prime najboljše. andreja č.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2006 8:01

Ja seveda je možno, jasna1, je pa lažje, če imaš model z puding. Če ga pa nimaš, lahko uporabiš posode iz aluminijaste folije za zamrzovanje jedil. Tule je recept za Črni kraljevi puding, imam ga iz osme izpoplnjene in pomnožene izdaje Slovenske kuharice sestre M.Felicite Kalinšek. Če ti bo všeč, mi sporoči, pa ti pošljem še druge, pudingov in kipnikov je v izdaji iz leta 1932 veliko. Jaz ga kuham kar v alu posodi (ni treba umivati modelčka za puding), je pa seveda kuhan v modelu lepši. torej: Mešaj v lončku 3/8 l mleka, 10 dkg sladkorja, 6 rumenjakov, malo vanilije in 2 žlici moke ter postavi gladko testo na ogenj, medtem pa mešaj, da se zgosti. Ohlajenemu primešaj 14 dkg ogrete čokolade, 14 dkg olupljenih ter drobno zrezanih mandeljnov, rahlo primešaj od 6 beljakov trd sneg in kuhaj v sopari pol ure. Zvrnjenega polij z vanilijevo peno ali pa jo daj okrog. nola

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. apr 2006 8:09

Nola, tole se pa sliši slastno! Hitro v beležko z receptom! Blanchy P.s.: koliko približno pa rata iz navedenih količin? Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 19. apr 2006 08:12:42

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

19. apr 2006 8:15

Pri Tupperware sem si pred 15 leti kupila "šejker" za ročno stepanje smetane, tega ne delam več, ampak si vedno zmešam pudingovo zmes in vlijem v vrelo mleko, pa nimam nikoli grudic, prime se pa itak na vsako posodo, ne glede, kakšno je dno. To je pa treba vzeti v zakup, ali ne? Galja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. apr 2006 8:57

Jaz pa nimam težav z grudicami v pudingu, mlečnem zdrobu, polenti ali omakah, ker uporabljam pri mešanju šibo (metlico, ki v ročaju združuje šop tankih prožnih žic iz rosfreja). Res zelo uporabna zadeva. Lp Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2006 10:00

Tako kot Dolores tudi jaz puding zmešam z metlico, v posodo, v kateri zavrem mleko, pa vedno najprej nalijem malo vode, toliko, da je prekrito dno, in šele potem mleko. Ni grudic, pa še puding se ne prime dna posode. MAmamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

19. apr 2006 10:15

Malo me je prešinilo... pa menda se ne bomo učili kuhat puding? Oprostite... nič nisem mislila s tem... Naj pritaknem še moj puding. Posodo v kateri bom kuhala puding splaknem pod hladno vodo, še malo vode pustim na dnu ter nalijem mleko - V lonček sesujem vsebino vrečke pudinga, dodam 2 žlici sladkorja, malo premešam in dodam malo mleka (3-4 žlice). Mleko v posodi dam na ogenj, puding v lončku pa mešam kar z vilico. Če mi se delajo kakšne grudice s hrbtom žlice pritiskam na obod lončka, da jih razbijem. Pripravim posodice, ki jih splaknem pod hladno vodo. Ko mleko zavre (ogenj je zmerni), notri zakuham premešan puding. Mešam in kuham (seveda, na zmernem ognju) še približno 3 minutke. Kuhan puding zlijem v posodice. Ogenj mora biti zmerni in cel čas se mora mešati! Če hočem dvobarvni puding, vzporedno pripravljam še enega in potem istočasno vlivam v posodice. Pozdravček!

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. apr 2006 10:31

Jaz pa delam tako kot galja: s Tupperwarovim "magic mixerjem", ki je (mimogrede) zelo pripraven tudi za zmešat testo za manjšo količino palačink. Držim se navodila na vrečki, se pravi, prašek za puding dam v magic mixer, zmešam s sladkorjem, dodam par žlic hladnega mleka, nato pa samo še nekaj pretresov (zraven si lahko predstavljaš, da mešaš cocktail) in ni nikjer nobenih grudic. Blanchy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. apr 2006 10:58

Že od otroštva sem imela rada punding, ki pa ga dolgo nisem delala, saj se je prijel. Prijel se je tudi na drao posodo z dvojnim dnom,ki pa je imel pozlačene ročaje.Zdaj to kuham v loncu z dvojnim dnom, ki piska. Že pred tridestimi leti sem delala kremne rezine, ki so tudi imele grudice. In zato sem to opustila. Pred leti pa mi je starejša gospa pokazala, kako ona naredi brezhibno kremo, kar velja tudi za punding. V približno dva dl mlačnega mleka zmeša moko(pundingov prašek) in sladkor. Nato to vlije v prav tako toplo mleko. Počasi segreva mleko z mesečanico in pri tem meša. Prah se enakomerno razporedi. Ko zavreje, mešanico z moko kuha še 10 minut med stalnim mešanjem. Grudic ni, se pa kaj prime, na tiste "zlate ročaje" ! Priporočam to varianto, še bolj pa nakup posebnega lonca. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti