Riževa moka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 1. sep 2003 15:45 | ogledi: 3.302 | odgovori: 5

Slišala sem, da je riževa moka izvrstna za pečenje rib.

Jo je morda že kdo poskusil ali kdo ve kje se jo kupi?

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

2. sep 2003 8:50

Riževo moko lahko kupite v Sparu ali Intersparu,na oddelku , kjer so stvari za kitajsko kuhinjo. Uporabila je še nisem. Je pa dobra ideja. martina

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

16. mar 2004 10:10

Zadnjič sem kupila riževo moko v Tušu in sem jo včeraj prvič uporabila za zgoščevanje raguja iz stročnic. Zadeva je krasno uspela, nihče ni opazil razlike, jaz pa sem imela boljši občutek, ker mislim, da je bolj zdrava od pšenične moke. ZIMA

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

16. mar 2004 10:17

Ravno v nedeljo sem pekla postrvi z riževo moko. Je super, ker je na otip kot pecilni prašek in se res dobro oprime rib. Skorja rib je odlično hrustljala. Boste pa imeli več dela z čiščenjem kuhinje ker moka kar leti naokoli. Prejšni vikend sem pa jo uporabila za zgostitev omake, ko sem delala kitajsko pojedino. Suzi

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

16. mar 2004 13:19

Riževo moko kupujem v Mercatorju, uporabljam pa enako kot pšenično, ker ne vsebuje glutena. Torej za peciva, palačinke, muffine... Mogoče je pecivo malenkost manj rahlo, ampak še vedno v redu. Avena

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

16. mar 2004 16:41

Riževo moko lahko kupite v vseh malo bolje založenih trgovinah, jo imam doma prav tako tapiokino moko, ki ji je precej podobna. Je bolj zdrava od navadne moke in prav tako se da z njo narediti vse. Je pa res, da več uporabljam tapiokino moko. Lp, Nina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti