Beljaki

poldka  

član od: 28.6.2009

sporočila: 25

tema odprta - 10. feb 2010 8:34 | ogledi: 13.008 | odgovori: 10

kaj narediti z beljaki ki ostanejo od krofov hvala za nasvete

poldka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

10. feb 2010 9:04

Poldka, lahko jih shraniš v skrinjo.

Čez čas gledaš tisto posodico in se vprašaš: "Kaj za vraga je tukaj notri"; Daš na pult, se odtopi in se spet sprašuješ: "Kaj sem pa to dala notri"? Se ne spomniš... začneš zlivat v odtok... Upssss.... nekaj lepljivega, sluzastega.... Jaooo, pa to je beljak. In beljaki med tem odplavajo v odtok.

Pozdravček!

 

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

10. feb 2010 9:05

Beljake stepeš, dodaš sladkor v prahu in narediš maso kot za španske veterce. Na peki papir nabrizgaš maso v obliki banane (oblika polmeseca) in sušiš kot španske vetrce. Dobro posušene shraniš v kovinski škatli in uporabiš po potrebi za sladico: na krožnik daš beljakovo "banano", nanjo položiš po dolžini prerezano banano, zraven kepico vanilijevega sladoleda, okrasiš s stepeno smetano in čokoladnim prelivom. Hitro narejena sladica. akim

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. feb 2010 9:20

Dragička, ta tvoj recept sem jaz enkrat že uporabila. Ne bi več, hvala. Sem si zdaj omislila nalepke

Atina

cmochka  

član od: 18.2.2009

sporočila: 10

10. feb 2010 9:25

super za tole temo...že celo jutro iščem določen recept. mal počasneje gre če nisi plus član, in veš le ime avtorja recepta :). no zdaj sem ga pa našla na temle forumu. tako da hvala, beljaki od krofov se bodo spremenili v sočno sladico. cmochka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. feb 2010 9:53

Zgleda, da vsi sledimo dragički (hi,hi), ravno iščem recept, ker mi je ostalo 9 beljakov. galja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2010 12:57

Kakšen teden zdržijo dobro zaprti v hladilniku. Drugače pa zamrzniti - kot so predlagale (v obeh primerih obvezno z nalepko, ker je dušankin "recept" preveč  nalezljiv).

poleg sladic so uporabni še za: 

-dodatek k masi za palačinke, zlasti tistim za juho. Zelo lepo veže in palačinke se ne trgajo. K trem jajcem lahko mirno dodamo vse štiri beljake.

-zdrobove cmoke. Meni so iz samih beljakov še bolj všeč, kot iz celega jajca.  Lahko jih naenkrat naredite iz vseh beljakov, skuhate in kuhane zamrznete.

-porabite ob izdelavi rezancev ali drugih jajčnih testenin: na dve celi jajci en beljak . Za ta namen jih je treba že prej ločiti po komadih. Lepo se zamrznejo tudi v najmanših vrečkah z zapiranjem (ZIP).

-dodate jih ob peki jajc na oko ali razžvrkljanih jajc(2 celi jajci + 1 beljak), nihče še opazil ne bo.

-v enakem razmerju dodate pri paniranju

-in sploh skoraj povsod, kjer se uporabi celo jajce.

 

Cila

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. feb 2010 13:14

PAVLOVA ftw! ali pa rolada pavlova hitro, enostavno, dobro bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti