Turšija

neznan uporabnik

tema odprta - 31. avg 2003 14:22 | ogledi: 5.629 | odgovori: 3

Zanima me, če kdo ve zakaj je potrebno uporabiti pri pripravi turšije vinobran, oziroma ali je kakšna druga varianta konzerviranja.Kolikor vem se uporablja vinobran proti plesnivosti - ni pa tako nedolžen, da bi ga kar vseprek uporabljal.Torej; čimbolj zdrava alternativa vinobranu..

hvala

tomi

bojc  

član od: 3.9.2001

sporočila: 15

1. sep 2003 15:18

vinobran je kalijev metabisulfit, kateri v raztopljeni obliki prehaja v žvepliv dioksid, kateri deluje kot konzervans in antioksidant. S skoraj vsakim kozarcem vina smo v stikom z žveplom seveda v dovoljeni količini (25-50 mg/l prostega so2). Če pa boš zaupal koliko ga porabiš na kakšno količino lahko zračunamo ča ja škodljivo ali ne! Bojc

neznan uporabnik

17. sep 2003 22:47

Pozdravljen Bojc Oprosti za zamuden odgovor po vendar.. Ne vem, koliko naj ga rabim za turšijo? Recimo, da bi bila količina kisa za vlaganje med 10 in 15 litri plus še 10 do 20 kg zelenjave. Ne vem, če je razmerje med zelenjavo in kisom pravilno? Torej koliko tega vinobrana naj uporabljam, da bo zadeva opravljala svojo funkcijo poleg tega pa bo še maksimalno zdravju neškodljiva (BIO kao)?? lp Tomi tomi

tadi  

član od: 2.10.2001

sporočila: 27

18. sep 2003 7:51

Jaz za tursijo uporabim razmerje 1l kisa in 3l vode. Za to kolicino dodam dobro nozevo konico vinobrana. Do sedaj je to se zmeraj zadostovalo, da se zelenjava ni pokvarila. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti