Krompir pri bakkerju

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

tema odprta - 21. jan 2010 18:38 | ogledi: 3.926 | odgovori: 6

Letos bomo imeli večjo njivo kot doslej. Vsaditi nameravamo tudi krompir, kolikor ga pobrebujemo v domači kuhinji. V najnovejšem Bakkerjevem katalogu sem zasledila tudi ponudbo več sort krompirja za seme. Zanima me ali imate kakšne izkušnje s semenom od tega pomudnika.

Ali je katera morda kuhila pri njih čebulo, jagodičevje ali tudi sadno drevje. Kako ste zadovoljne?

lp

tibe

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

21. jan 2010 18:53

Pri njih sem kupila kar nekaj cvetja in tudi jagode. S cvetjem sem bila kar zadovoljna, z jagodami malo manj. Potem pa sem se malo bolj poglobila v cene in opazila da dobim bistveno cenejše cvetje,zelenjavo.... pri lokalnih cvetiličarjih ali pa velikih centrih. Obi ima kar kvalitetno in veliko izbiro. Tako da je kar malo za premislit preden nasedeš lepim slikcam v katalogu. banana130

ceka  

član od: 21.6.2006

sporočila: 6

21. jan 2010 20:07

Tudi jaz sem že večkrat naročila razne zadevi pri Bakkerju, pa sem vedno dobila bolj uboge rastline (naročila sem sadike rož, dreves, jagode...). Nekaj jih je med potjo (po pošti) celo segnilo, tak da je res dvakrat za premislit, preden naročiš. Pa še ceneje dobiš v naših-domačih trgovinah. Na sliki je vse super, kar dobiš je pa druga stvar. V trgovini rastlino vidiš, jo lahko potipaš, če ti ni všeč ta vzameš pa drugo. Za krompir pa ne vem. Ga še nisem kupila pri njih. Lep pozdrav! ceka Sporočilo je spremenil(a) ceka dne 21. 2010 20:09

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

21. jan 2010 22:21

Jaz sem kupila krompir in sicer vse tri sorte. Dobro rodi, gomolji so lepi in zdravi, samo cena pa je kar zasoljena , glede na to, da je 25 kom majhnih gomoljev za seme v eni vrečki. Tudi čebulo sem kupila pri Bakerju in je bila tudi kar lepa, posebno šalotka. Pri ostalih stvareh pa nisem imela sreče.

Pozdrav!

marja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. jan 2010 5:10

Tudi jaz sem pred leti kupovala pri Bakkerju-predvsem zato, ker so imeli nenavadne rastline, ki jih v vrtnarijah nisem dobila. S cebulnicami sem bila zelo zadovoljna, takih tulipanov kot tista leta nisem imela nikoli vec... Tudi krompir sem dvakrat kupila, bil je zelo lep in zdrav.Res pa je cena kar zasoljena. Manj, oziroma sploh nisem bila zadovoljna s trajnicami in balkonskim cvetjem.Sadike so bile majhne, zaradi dolgih "potovanj" so veckrat segnile ali ovenele. Denar pa, to je treba posteno povedati, so mi vedno takoj vrnili in brez vsakih problemov. Ce torej rabis kako posebno sorto,ki je v trgovini ne dobis, se vsekakor splaca, sicer ne. lp

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

15. feb 2010 18:26

Tudi moje izkušnje so precej slabe, res pa nisem reklamirala. Sicer pa vam za prehrano raje svetujem, da se potrudite dobiti kakšna stara domača semena, ne hibridov in ne gensko spremenjenih rastlin: ti so občutljivi in zahtevajo izjemne pogoje, nego, škropiva, gnojila... gre za vaše zdravje (in denarnico). _tisa_

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2010 18:40

_tisa_ je napisal/a:
Tudi moje izkušnje so precej slabe, res pa nisem reklamirala. Sicer pa vam za prehrano raje svetujem, da se potrudite dobiti kakšna stara domača semena, ne hibridov in ne gensko spremenjenih rastlin: ti so občutljivi in zahtevajo izjemne pogoje, nego, škropiva, gnojila... gre za vaše zdravje (in denarnico). _tisa_

Ti tole o gensko premenjenih semenih kar tako, malo na počez? Ker, če poznaš našo zakonodajo, a so taka semena sploh v prodaji? Vsaka rastlina potrebuje ustrezne razmere (ne pogojev!), da dobro raste. Tudi tiste starih sort. Te so, mimogrede, lahko zelo prizadete, predvsem z virusi (npr krompir sorte Igor je zato praktično izglinil, enako je z domačimi sortami česna, pa še česa).

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti