Študentski dom

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

21. jan 2010 9:23

Na FDVju se baje lahko pade samo po stopnicah Ne se jezit, to je stara šala, ki kroži med študenti. BTW tud sama sem družboslovka. saša

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

21. jan 2010 11:20

Hehe, pa kaj ste občutljivi na "vaše" fakse :))) Važno je kako vam gre v življenju, saj se ne enačite z njimi, ne? Primerjave samih študijev se seveda da narediti, jaz lahko delim lastno izkušnjo: vzporedni študij na EF in FDV (oboje še takratni univerzitetni), oboje diplomirala v roku, na FDV pa sem se hodila vsakič znova spočit. Doma pa tudi ni bilo veliko muje z njim ... Hja, pa ga nimam nič kaj manj rada zato ;) Tistale od spagon, kar se mene tiče, drži 100% piet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2010 11:35

Če ima kdo talent za fiziko, se bo obupno mučil na umetnostni zgodovini. Če je kdo za farmacijo, se bo obupno mučil na arhitekturi.... Lepo je, če človek najde svoje talente in ga vsaj polovica učne snovi zanima, ker jo bo moral potem itak v nadaljevanju življenja tudi študirati. Ker je pač razlika med študijem in "učenjem za izpit" in to je pač nekaj, kar eni dojamejo prej, eni kasneje. Število diplom lahko pri tem dojemanju pomaga, ni pa nujno. Da ne bomo totalno ausglajzali s teme. Maturantu želim, da dobro opravi maturo in da izbere študij, ki ga bo veselil. Ostale stvari pa niso tolikanj relevantne. Vendelina jr.

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

21. jan 2010 12:23

Masters, kot ti je svetovala Vendelina jr., bi mogoče res bilo pametno, da se pozanimaš, kako in kaj je s tvojim poklicnim svetovalcem na šoli. Nočem biti zbadljiva, ampak zgodovina je daleč vstran od FDV-ja, in sicer na FF-ju. Je pa tudi tukaj tako, da se nekatere izpite naredi lažje, drugi pa so nekajmesečna nočna mora. Ampak izpiti so ena stvar, sam študij pa je krasen. Dobro, tukaj je zdaj govorila moja zgodovinarska duša, a sem prepričana, da boš čez nekaj časa tudi ti za študij farmacije dejal enako (sploh, ker poznam kar nekaj študentov farmacije). Glede študenta pa tole: Jaz sem z dvema prijateljicama bila 3 leta pri zasebniku in je bilo super, nato pa 2 leti v Mestnem Logu, od koder sem se poslovila z grenkobo in s težkim srcem. Torej, zasebnik ali študent, vse ima svoje prednosti, najbolj pomembno pa je, da je to čas, ko se zares prereže popkovina in si že proti koncu študija zelo vesel, ko se pogovarjaš s prijatelji/sošolci, ki nimajo te izkušnje, in v času študija živijo doma ter posledično niti ne vedo, kako je, kadar zmanjka WC papir! Radagast

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. jan 2010 13:02

Radagast je napisal/a:
.......... ter posledično niti ne vedo, kako je, kadar zmanjka WC papir!Radagast

Uf, tole je definitivno najpogosteje razlog za prepir v apartmaju. 'Ti si bil na vrsti!' 'Ne, jaz sem ga že prejšnji teden!' 'Jaz ga še najmanj porabim, ker sem skoz pri punci, zakaj ga moram skoz kupovati!' Ah, kje so časi ...

Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2010 15:16

Hehe, asociacija na fiziko in zgodovino, sem imela oboje 5, samo prvo sem bila napiflana v nulo, iz drugega predmeta imam pa diplomo. Tu je tudi lahko razlika. O fiziki nikoli nisem imela pojma. Stanovala pa sem tako za Bežigradom kot v Rožni, oboje je bilo čisto ok, edina posledica, ki mi jo je pustilo študentsko življenje, je ta, da še zdaj spim s čepki v ušesih, pa da ne maram liftov. Sicer sem stanovala v pritličju, ampak velikokrat je bilo treba po hišnika, ker je bil kak revež spet kje zaštekan. Loni Makaroni

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

21. jan 2010 17:37

spagon je napisal/a:
Na FDVju se baje lahko pade samo po stopnicah Ne se jezit, to je stara šala, ki kroži med študenti. BTW tud sama sem družboslovka. saša
Js poznam še eno: Najtežji predmet na FDVju je pa omara :) tinazg

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

21. jan 2010 20:03

tinazg je napisal/a:
spagon je napisal/a:
Na FDVju se baje lahko pade samo po stopnicah Ne se jezit, to je stara šala, ki kroži med študenti. BTW tud sama sem družboslovka. saša
Js poznam še eno: Najtežji predmet na FDVju je pa omara :) tinazg
LOL aja, pa še Vesno Vuk Godino, ki je edina zahtevala vsaj malo uporabe sivih celic, samostojnosti in pričakovala, da se študentje do česa tudi opredelijo in mislijo s svojo glavo ter jih na tak način spodbujala, so na koncu (neuradno seveda ) vrli FDVjevski študentje pomagali odstaviti. Taka nezaslišanost zahtev od profesorja pač ne gre trpeti, FDV ima že dovolj stopnic piet

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

22. jan 2010 9:07

Off topic, ampak vseeno...Če hočete šale na račun FDV-jevcev in ostalih družboslovcev (med katere spadam tudi sama), vprašajte kakšnega študenta z elektro-faksa. Potem ga pa vprašajte, kakšen naziv bo on imel, ko bo diplomiral in verjemite mi, kar malo zrastejo, in zrecitrirajo: univ. dipl. ing. el.. Pa mu na to recite, ok, vse lepo in prav, ampak vtičnice pa ne boš znal "zvezat". Zraven pa mu predlagajte še naslov njegove bodoče diplomske naloge: Zakaj pletilke ne smemo riniti v vtičnico (s praktičnimi primeri). Moycaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2010 11:18

Vrnite se na temo, prosim.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti