Kaj gledamo/smo videli

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

9. dec 2013 12:15

Po dolgem času spet gledala. Zimovanje u Jakobsfeldu (1975)

Spomnim se, da je bila tudi nadaljevanka. Pa ne vem, ali pod tem naslovom ali Salaš v malem ritu. Eden mojih najljubših filmov iz časov bivše domovine.

http://www.youtube.com/watch?v=yMxz2twlIgY

pirnica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

28. dec 2013 13:43

Smo se v temi kaj nas navdušuje, veseli pgogvarjali o koncertu Prifarcev. Danes bo posnetek zvečer na rtvslo 1. tudi sama bom gledala.

Lp, Saša

Mir in dobro!

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. jan 2014 18:24

Ne morem nehati premišljevati o sinočnem filmu na 2.programu TVS "Nadzornika". Pokvarjeni policaji, ustrahovanje, umori, ... grozno. Tolažim se z mislijo, da tako hudo pač ne more biti nikjer. Skušam obsojati režiserja in tekstopisca, kako lahko nekaj takega sploh spravita na platno? Lahko bi preklopila, vendar sem načrtno vztrajala pri opazovanju kaj vse si privoščijo filmarji. 

vikica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. apr 2014 9:03

V soboto sem v kinu gledala Montevideo, vidimo se! Film je odličen, dramatičen, čustven in zabaven, vsega po malo. Toplo priporočam! (Namig: film je kljub nogometni tematiki (ali pa ravno zaradi tega) zelo priporočljiv za ženske )

 

http://www.imdb.com/title/tt1801071/

JJ

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. apr 2014 9:20

Prijeten filmček, ja, se mi pa "Montevideo, bog te video" veliko boljše bere

lp

 

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. apr 2014 9:54

mišzmoke je napisal/a:

Prijeten filmček, ja, se mi pa "Montevideo, bog te video" veliko boljše bere

lp

 
mzm

 

Če "Montevideo" izgovorimo pravilno (kot ga izgovarjajo domačini), niti ne, ker je naglas besed drugačen.

JJ

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. apr 2014 11:04

Meni je bil "Montevideo, bog te video" res špica - od smeha, do razmisleka, kaj moškim pomeni nogomet.

 

Pozdravček!

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. apr 2014 11:29

J.J., ne gre le za akcent, tudi pomen je  drugačen. Pa saj ni pomembno, mi pač prevod ni najboljši, pomembno je, da je film posrečen.

lp

mzm

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

13. maj 2016 23:55

  Ravnokar smo si v krogu druzine po večih letih ogledali film Heidi, slučajno smo se spomnili, da smo ga radi gledali skupaj , ko sta bila otroka majhna.  Gledali smo ta film iz leta 2005 in niti slučajno nismo prej vedeli, da je bil v celoti skoraj posnet v naših čudovitih planinah in v Ljubljani Res priporočam ogled, film smo našli na internetu:     https://www.youtube.com/watch?v=2Q-NAvcRtDo    

Film so posneli v Kranjski Gori, na Vršiču, v Ratečah in Ljubljani ter v Walesu.

Film so posneli v Walesu in v Sloveniji in sicer

v Kranjski Gori, ki je "pozirala" namesto švicarskih Alp
prizore, ko Heidi pade čez previs, so posneli na Vršiču
prizore v vasi Dorfli, kamor Heidi nazadnje odide v šolo, so posneli v Ratečah
Ljubljana pa se je za filmske potrebe prelevila v Frankfurt.

 



mopsika




Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 14. 2016 00:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti