Cena" lepote"

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 3. jan 2010 7:22 | ogledi: 8.208 | odgovori: 160

Malo provokativno vprašanje: smo se kdaj vprašale, koliko porabimo letno za kozmetiko?

Tako debato smo imeli letos na silvestrovo, ko je neka moja prijateljica pobarala mojo sestro, ki je po mamini strani podedovala čudovito lepo kožo in je od nje dobila presenetljiv odgovor: zelo malo, kilokor je cena par lončkov hidratantne kreme.

Letos jih bo štirideset, zgleda jih pa manj kot trideset. Srečnica, da malo takih.

Iskreni odgovori na to temo so bili od sto do več tisoč evrov.Brez estetskih popravkov seveda.

Sama obiščem kozmetičarko dva do trikrat letno in kupujem le osnovno kozmetiko. Takole na oko bi rekla kakih 350 evrov. Malo, veliko?

Tema me je tako pritegnila, da sem sklenila ( rahlo nediskretno) povprašati tudi vas.

Hvala vnaprej za iskrene odgovore.

murnik

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

3. jan 2010 9:02

Zelo, zelo, zelo malo. Ličil ne uporabljam, kožo na obrazu si običajno umivam samo z vodo, občasno pa z malo čistilnega gela, s kremo se namažem po potrebi, torej večkrat pozimi kot poleti, tako da v celem letu porabim eno majhno tubico hidratantne kreme. Očitno sem podedovala dobro kožo, kajti pri 34 letih imam boljšo kožo kot marsikatera 25-letnica . Po drugem porodu sem sicer imela malo bolj suho kožo, a se po dobrem letu stanje vrača nazaj na prednosečniško stanje.

 

Tudi moja mami ni nikoli uporabljala veliko kozmetični pripomočkov, pa je videti 10 let mlajša, kot ji piše v osebni izkaznici

Katja D.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. jan 2010 9:19

Zelo malo-tudi jaz. kremo za obraz na vsake 3 mesece pa puder 1x letno, isto maskara, kakšno senčilo za oči in to je to. Na obraz si ne dajem ničesar razen kreme. Poleti se mažem z olivnim oljem. No tudi pozimi ko imam bolj izsušeno kožo se mažem z njim po celem telesu. Uf sem kr pridna -pa res ne zapravljam ;) biba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2010 10:55

Predzgodba: Poznam gospo, ki je zdaj stara 94 let. Pred tremi leti so ji operirali očesno mreno in je potem gospa ob pogledu v zrcalo ugotovila, da ima več gub, kot si je mislila. In je bila totalno šokirana, ker ji je uspešna operacija povedala več, kot je želela vedeti. Njene žalosti zaradi gub otroci niso posebej resno jemali, celo nasmihali so se ji. Pa jim je gospa povedala, da lahko s svojim življenjem naredi kar hoče in da če njo motijo njene gube, naj se ji ne smejejo. In je šla lepo k dermatologu in potem je dobila nekaj laserjev. Pa seveda, gospa tudi zadnje tri leta hodi na jogo. In v resnici deluje mnogo bolj vedro in mlajše od svoje deset let mlajše sestre in tudi od svoje petindvajset let mlajše snahe. Moja želja vsako leto znova je, da bi imela pri 92-ih in nekaj podobne skrbi kot tale gospa. Ja,želim si, da bi mi šle gube pri 92-ih na živce. Ker drugih skrbi ne bi imela. Osnovno vprašanje o tem, koliko se porabi za kozmetiko: Bi rekla, da to spada v kategorijo tistih vprašanj, ko ženska nikoli ne pove čisto po resnici. Nekako tako, kot ravno ne pove po resnici, koliko partnerjev/partnerk je že imela v življenju, koliko tehta itd.... Druga stvar je to, kolikšna je kupna moč. In kolikšen odstotek v tej kupni moči predstavlja znesek za kozmetiko. In da se vrnem na to, da ženska nikoli ne pove čisto po resnici teh stvari. Namreč, en del zakaj ne pove po resnici je ena sloveniš-kleriš čednost, ki forsira skromnost in nevpadljivost do odvratne mere. Bog ne daj, da bi ženska dobro zgledala, to je fej nečimrno in fuj in fej. Naj se ženska namaže s kremo zvečer in zjutraj, mejakapa nič, da ne bo treznega moškega po nepotrbnem zapeljala v skušnjavo...In naj v tem kontekstu ne zapravlja denarja za tiste maže. Naj raje kupi kako metlo in cunjo in če že ima kaj časa, naj raje nakvačka kak prtiček, kaj pa ima nesreča ženska za v ogledalo se gledati....? Drug razlog, zakaj ženska tega ne pove po resnici, prihaja iz nasprotne strani. Ker, da se razumemo, tiste štiridesetletnice, ki delujemo mlajše, kot smo, smo take tudi zaradi tega, ker poleg 50% izvrstnih genov je v našem videzu tudi sled preteklih let precejšnje discipline in nege. Tisto, "ah, nič ne storim, meni kar ratuje, jaz sem po naravi lepa in si kupim dve kremi na leto", to naj pa tista gospa prodaja kje drugje. Jaz ne morem kupiti. Da ne govorim, da ravno priznanj o botoxu in laserju tudi ne bomo ravno slišali takoj. Sama sem na teh straneh že implicitno in eksplicitno povedala, da sem vernica kozmetičnih produktov in da je treba najprej imeti rada samo sebe, preden se lotim česarkoli bolj kompliciranega, kar se odnosov tiče. Ne kupujem dragih produktov, pač pa kupim ogromno produktov in tudi čisto vse uporabljam. In so rezultati vidni in sem zadovoljna. In ko bom večja, bi bila rada taka kot tista gospa iz začetka. Ja, želim si, da bi imela pri 92-ih letih voljo in željo odpravljati svoje gube. Želim si imeti tisto žlahtno nečimrnost, ki te vsak dan prisli, da ti ni vseeeno, kako izgledaš in ki te prisli, da ne odnehaš. In za to, da bom to imela tudi čez pol stoletja, bo pač treba tudi nekaj plačati. Pa kaj potem. V notranjo lepoto, ki se skriva za zanemarjeno zunanjostjo, pa ne verjamem. Vendelina jr.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. jan 2010 11:04

Ogromno... in nikoli še nisem metala skupaj koliko... saj sama hodim v službo in si sama zaslužim- že od svojega 15. leta. Zato tudi nimam slabe vesti ;-)

Lep dan in veliko se smejte

neznan uporabnik

3. jan 2010 11:22

Kaj pa sploh je kozmetika? Je samo lepotičenje, ali je tudi osnovna nega? Jaz namreč sem štejem tudi šampone, pene, balzame, barvo ... za lase, pa dezodorante, parfume, gele za tuširanje, mleko, kreme ... za telo, pa kremo za roke in nohte, pa razne lake in utrjevalce za nohte, pa odstranjevalec laka, pa piling kreme, potem pride šele obraz: mleko, tonik, razne kreme, glede na namen, puder, senčila, maskare, rdečila za ustnice v raznih oblikah... Seznam je kar obširen. Verjetno sem precej stvari spustila. Tako, da reči: uporabljam samo kremo, je malce za lase privlečeno. Ker vse zgoraj našteto smo začelu uporabljati ravno zato, da bi dobro izgledali, pa lepo dišali ... Koliko se pa denarja porabi, je pa odvisno tudi osebnih prihodkov, ne samo od potreb in želja. Ker so tudi cene glede na blagovne znamke v strašanskem razponu. Krema je lahko 2 ali 100 eurov. Tako da sam znesek, ki ga namenimo za kozmetiko, ne pove veliko, koliko stvari uporabljamo, ampak res samo znesek. In ti zneski med seboj niso primerljivi. ajda66

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jan 2010 12:00

Eno vprašanje, priznam, da, s kančkom žlehtnobe, brez želje, da komu pokvarim dan:

Kako pa veste, da na dolgi rok, vsakodnevno izpostavljanje ( recimo ) kože obraza različnim kemikalijam ( ki jih vsebujejo vse kreme ), ne škodi koži obraza, kljub zatrdilom profita in denarja žejne kapitalistične kozmetične industrije, češ to ni nič škodljivega ( a jim je za verjet, pa kapitalističnim nadzornim institucijam tudi )?

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. jan 2010 12:45

Se popolnoma strinjam z Ajdo (se mi je podobno razmišljanje porodilo med branjem prvega prispevka).

 

Pa tudi z Ežojem. Sem mnenja, da do neke mere se telo oz. koža navadi na vsakodnevni vnos doze kreme. Primer: mož si v življenju ni namazal pet na nogah, pa ima gladke 'kot dojenček', medtem ko si jih moram jaz vsak večer namazati, če par dni pozabim, se mi trgajo nogavice.

Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jan 2010 12:59

se mi zdi, da porabim kar precej denarja za kozmetiko. predvsem zaradi tega, ker imam rada kvalitetno kozmetiko. tako dekorativno, negovalno, šampone, tušgele... bannanna_v_slo ;)

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

3. jan 2010 14:26

Tudi jaz ne verjamem v tisto "samo krema in nič drugega". Mi je prav žal, zdaj bo mogoče katera užaljena, ampak meni ženske, ki ves čas furajo naravni videz, se pravi - brez make-upa, pa ena dolgočasna frizura, po možnosti vmes en kup sivih las, čemur skoraj obvezno sledi tudi to, da tudi na obleko ne dajo nevemkaj, delujejo zanemarjeno. Definitivno pa dolgočasno. Jih poznam nekaj takih in vedno, ko jih vidim, jih v mislih stilsko predelujem in si mislim, kako drugače bi lahko izgledale. Dobri geni, pajada. Fino je, če so, ampak ravno vsega pa ne zmorejo. Ampak če je vmes spet kakšno cankarjevsko žrtvovanje, češ: "ne bom kupila tele drage kreme, bom rajši namesto tega možu srajco, ki jo nujno rabi....", sebe pa potolažila s tem: "jaz imam tako ali tako dobre gene, ne rabim nobene kozmetike, sploh pa mož pravi, da sem najlepša brez make-upa".... Koliko kdo zapravi za kozmetiko, ni podatek. Tudi z malo denarja se da veliko narediti zase. Pa doma v kuhinji imamo vedno kakšno stvar, ki se jo da uporabiti, npr. kisla smetana, zmešana z zdrobom, je krasen piling za obraz. Jaz uporabljam vse možno, pa ni pomemebno, da je drago. Edino kreme za obraz se kar držim ene in iste, to je od Annemarie Borlind. Nenaličena pa ne grem dlje kot do vhodnih vrat, razen na dopustu, če sem kje daleč od civilizacije. In tudi jaz imam zgodbo o starejši gospe, žal že pokojni, ki mi je nekakšen vzor. Vedno je bila urejena, polna energije, aktivna pri vseh stvareh do zadnjega in večkrat se spomnim, kako je zmeraj govorila, da si ženska mora ne glede na to, koliko ima obveznosti, vzeti čas zase, za stvari, ki jo veselijo. Pa da tudi doma nima kaj početi v trenirki. Pa da če kdaj zaradi tega, ker je šla v šoping in frizerju, ne bo kosila na mizi, tudi ne bo konec sveta. korenckova

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

3. jan 2010 14:47

Huh, to je težko odgovort :) Sama nimam lih najlepše kože in ko delam probam te mazolčke prikriti, še včasih ko grem samo na pijačo tudi, včasih mi je pa res vseeno, ampak... Seveda uporabljam tudi razne pilinge, čistilne gele, tonike bla bla bla. Se pravi imam puder, korektor, kremo za obraz, kremo za telo, tonik, svinčnik za oči in maskaro, ter še par senčilc... Hm zdej ko to pišem vidim, da mam veliko tega ojej hehe.. Včasih je vse odvisno od mojih prihodkov koliko zapravim za kozmetiko, včasih več, včasih manj, ampak je res da si vsak mesec kupim nekaj, pa naj bo to samo krema za roke ali pa naj bo to vse v kompletu (čeprav je to res redko, ampak prispodoba). Če s kakšnim produktom nisem zadovoljna kupim drugega, spet nekaj novega. Če bi imela nekaj več denarja, bi si kdaj privoščila tudi kaj dražjega.. Čeprav večinoma prisegam na ene in iste izdelke, samo je treba tudi to občasno zamenjat ;) Točnega odgovora nimam, samo si mislim če le lahko zakaj pa ne. Fsm! _tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti