Ramina knjigica-diši po slaščicah, nasvet, prosim

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 27. dec 2009 22:36 | ogledi: 2.144 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

imam tole Ramino knjigico Diši po slaščicah. Danes sem naredila "Marmorni kolač s kosmiči", recept je objavljen na strani 42 in 43. Zraven je slika peciva.

Prosim vas za nasvet, kaj sem naredila narobe, oz. če je kdo že ugotovil, je mogoče kakšna napaka v receptu?

Delala sem po navodilih v knjigi, vendar je kolač prišel zelo svetel. Dober je bil, smo ga še toplega pojedli. Na sliki je kolač povsem temen.

Mislim, da je 50g čokolade premalo, jaz sem jo stopila 62g (da sem jo do konca porabila), pa je bilo očitno premalo.

Hvala za odgovore.

Lep dan.

Pingvin

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. dec 2009 4:11

Ne poznam recepta - pa vseeno. Ko delam marmorni kolač vedno uporabim kakav. Kaj pa če se je pri mogoče prevajanju knjižice nekdo, ki mu je vseeno ali čokolada ali kakav zmotil in napisal čokolada namesto kakav. Kakav namreč bistveno bolj obarva testo kot čokolada v prahu in 50 g kakava bi po mojem dalo kar konkretno barvo, saj je to dobri dve žlici. Samo sklepam iz lastnih izkušenj in recepta za klasični marmorni kolač, ki ga imam jaz. Mogoče velja poskusiti. Pa veliko uspeha pri ponovnem poskusu in lep pozdrav, tedyka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. dec 2009 6:33

V tej knnjigici sem vidla še eno pecivo, ki ima neko rumeno kremo na vrhu. ko sem prebrala sestavine, ma ni šans, da ti iz vanilijevega pudinga rata ta krema tako rumena. Pol se pa marsikdo enako vpraša, če je kej nardil narobe. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. dec 2009 6:50

Tako kot je napisala tedyka. Če želiš imeti temno barvo biskvita, potem uporabi kakav v prahu in ne čokolade. Pecivo s čokolado pride res blede barve. Pišem iz lastnih izkušenj. Kar se pa kakava tiče, pa uporabi res kakav v prahu in ne kakšnega Benka ali Nesqicka. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. dec 2009 7:53

Pingvin, kaj pa če jim je kolač zažgal in je pravilno dati noter čokolado? Moycaa

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

6. jan 2010 13:00

Še enkrat sem spekla kolač in sem dala noter čokolado v prahu. Okus je bil OK, kolač še vedno svetel. Ampak v receptu piše 40 g stopljene čokolade. Bom poskusila še s kakavom v prahu. Sicer je kolač dober, ampak svetle barve. Potem skoraj ni razlike od tistega ta drugega iz ramine knjigice "Sadni kruh", in ko sta skupaj na mizi, ni videti, da bi šlo za dva različna. Pingvin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti