Biskvit za torto

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 2. avg 2003 20:56 | ogledi: 6.137 | odgovori: 7

Pogosto imam problem s peko biskvita. Ko delam testo se mi zdi vse super, tudi, ko je v pečici vse izgleda v najlepšem redu. Včasih celo tako naraste da se mi zdi da bo ušel iz modela :) Ko pa ga vzamem iz pečice močno pade skupaj (tudi za polovico prejšnje velikosti), na sredini pa se naredi vdolbina. Torta potem ne izgleda niti malo estetsko, pa tudi obliti jo je zelo težko. Mi lahko kdo pove kaj naredim narobe, kakšen droben trik?

špela

snorci

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

3. avg 2003 18:48

O tej temi se je že pisalo kakšne 4 mesece nazaj. Poglej mal na forum, kjer imaš iskanje. Naslov je: www.kulinarika.net/forum/topic.asp LP Saša Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 03. avg 2003 18:51:01

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

3. avg 2003 20:05

Sem pregledala tole temo na forumu, pa nisem našla odgovora na moj problem. Vendar pa pogosto dodam v biskvit manj sladkorja kot je navedeno v receptu. Je morda lahko problem v tem. snorci

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. avg 2003 8:14

Mogoče je rešitev ista kot pri meni, ko pa se je naredil klobuk! Poskusi takole: v jajčno maso na koncu stresi vso moko in s kuhalnico zmešaj od spodaj navzgor. Zelo pomembno je, da mešaš od spodaj navzgor. Masa je hitro zmešana. Nato vliješ v pekač. Ta nasvet sem dobila od Rebecce (100 x hvala, Rebecca) in od takrat so moje torte tu lepe , ne samo dobre . Lp, Asja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. avg 2003 13:15

Kolikor jaz vem, če se v testu naredi vdolbina je premalo moke in če se naredi hribček je moke preveč. Mogoče pa uporabljaš preveč pecilnega praška in potem vse pade skupaj. Probaj z naslednjim receptom: Zelo enostaven in vedno uspe: 4 jajca 20 dag sladkorja 1 vanilji sladkor (če želiš) penasto umešaš dodaš 1 dcl mleka, 1 dcl olja malo premešaš in dodaš 20 dkg moke z pecilnim praškom (nikoli ne dam celega -polovico) Moko dodajaš postopoma da vidiš če jo je premalo ali preveč in jo vedno preseješ. Poizkusi! Suzana Zaletel

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

4. avg 2003 21:50

Jst uporabljam podoben recept kot SuzanaZ samo s to razliko, ločim rumenjake od beljakov, nato pa beljake stepem v trd sneg kateremu na koncu postopoma primešam polovico sladkorja in s tepam toliko časa dokler sneg ni popolnoma trd. Rumenjake pa z drugo polovico sladkorja in 2 dl vroče vode (namesto 1 dl mleka) penasto umešam in nakoncu vmešam še olje. Nato v jajčno zmes vmešam moko in nakoncu narahlo jajčno zmes vmešam v sneg. Namesto 20 dag sladkorja dam samo 15 dag. Zmes vlijem v predhodno z peki papirjem obložen tortni model (tortni model obložim z peki papirjem tako po dnu kot tudi po obodu in nato ga že namažem z oljem (dno in obod). Nmassto 4 jajc lahko uporabite 3 rumenjake in 5 beljakov. Ko skupaj združimo jajčno zmes in sneg le to ne vmešamo z metlicami saj z kovino ubijemo mehurčke ampak uporabimo plastično lopatko kuhalnico. Poizkusite. Meni po tem receptu in postopku vedno uspe. LP Peter Peter

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. avg 2003 15:34

Meni pa je vedno celo rolada "skup padla", tako da sem zgubila vse veselje za peko rolad in biskvita nasploh... Potem pa sem enkrat potrebovala zdrobljeno roladno maso. In seveda se nisem nič trudila, ker sem predvidevala, da bo tako in tako spet skupaj padla in da to ni nič takega, ker tako ali tako rabim zdrobljeno... In kot po čudežu je lepo narasla in še, ko je bila pečena (gledala sem rob rolade - ko odstopi od stranic, je pečena), ni šla skupaj. Potem pa sem razmišljala, kako sem delala: beljake sem stepla v trdi sneg, dodala polovico sladkorja in še zmešala. V rumenjake pa sem dala drugo polovico sladkorja in zmešala, da lepo naraste. Nato sem v rumenjake dodajala moko in mešala z mikserjem. Ko se mi je zdela masa pregosta sem dodala žlico snega in tako dalje dokler mi ni zmanjkalo moke. Nato sem dodala samo čajno žličko pecilnega in z roko premešala in na koncu sem še vmešala preostali sneg z leseno lopatico počasi in samo toliko, da ni bilo več grudic od snega (mešati čim krajši čas). Pekla pa sem cel čas na isti temperaturi. Mislim, da je glavno, da pecilni in sneg počasi vmešaš z roko (leseno lopatko ali kuhalnico) in to samo toliko, da ni več grudic snega. Takšne so vsaj moje izkušnje... Lp, Silva.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. avg 2003 9:56

He - he, še moje prve pekarske izkušnje. Najbolj enostaven recept za biskvit, vse lepo in prav, pečen še v pečici, na drva zakurjeni. Pozabila pa je moja nadebudna malenkost do konca zategniti obroč modela. Pa je torta tortica postala, okoli je bilo pa še malo rolade. Na ta račun se še zdaj smejimo. Pa enkrat sem namesto vanilin sladkorja v sladko smetano dala pecilni prašek. To je bilo še takrat, ko so se ob sobotah vse štacune zaprle ob 12i uri, da o nedeljah sploh ne govorim. In smetano so nam dali na stran, da je ni zmanjkalo. Pa je tokrat normalno velika torta brez snežne kupole ostala. Lahko bi se konkretno razpisala... Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti