Surova hrana

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. avg 2003 16:36

Mislim, da gospodu Hermanu manjka le čustvene inteligence. Pa včlanil bi se tudi lahko.. Lepo nedeljo v hladu in kakšnem dobrem pikniku! Tina

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. avg 2003 9:26

objavljam še en prispevek zelo mladega presnojedca v razmislek vsem....želim vam zdravo življenje in lep sončen dan.... Star sem 23 let in sem absolvent fakultete za sport. Presnojedec sem ze eno leto vendar samo na trenutke tudi 100% vendar vsakic ko pojem drek mi je zal. Predno sem prekljucil na to prehrano sem imel 78kg, velik sem 183cm. Sem sportnik ze celo zivljenje. Ze od majhega sem pojedel slona za obrok. Poleg tega sem jedel najbolj zdravo hrano po mnenju zdravnikov - stari starsi imajo kmetijo in ogromne sadovnjake. Pojedel sem ogromno krompirja, kruha, fizola in mesa se najvec pa solate in sadja. Na dan sem popil od 1.5 - 2 litra mleka. S 15 leti sem zacel hoditi v fitnes (ze prej sem bil zelo mocan) in nisem jedel nobenih dodatkov. Ze takrat nisem verjel v umetne, predelane substance niti v predelano hrano in zdravila. Kljub vsej zdravi hrani in sportu sem bil vsako zimo bolan, vedno smrkav s sluzjo v grlu, kar je kasneje na faksu, ko sem ucil otroke vedno pripeljalo do vnetja glasilk. Pozdravil sem jih lahko SAMO Z ANTIBIOTIKI.Vedno sem mislil kako slabe gene imam in da nic ne morem zato. No danes imam 67kg. Prve 14 dni, ko sem zacel sem bil 100% presnojed in monojed (v enem obroku samo eno sadje). Drugi dan se mi je vrtel v glavi, cetrti dan pa sem dozivel ponovno rojstvo. Tisto noc sem spal ob odprtem oknu (zivimo ob cesti - hrup) in to tako dobro da sem ob 7h zjutraj sam skocil iz postelje in bil totalno naspidiran. Tega obcutka ne bom nikoli pozabil. Navdusenje pa je ostalo se danes. Kasneje sem imel seveda krize, tako psihicne, ko je slo za potesitve navad oz. okusov kuhane hrane, kot tudi telesne (bolela sta me oba gleznja, ki sta bila zvita, iz mene je predvsem na zacetku lila sluz itd.) Ja greznica se je cistla dreka. Sedaj pa se odgovor na tvoje vprasanje. Tezo sem izgubil v prvih 2 tednih 4 kg. To mislim, da je bila predvsem odvecna voda, ki jo telo rabi zaradi jonskega ravnovesja in tudi prevelikih kolicin soli. Nadalje je bila to tudi sluz v dihalih in zilah (tu je ogromni sluzi pa tega nobeden ne ve) in pa seveda tudi nekaj misicne in mascobne mase. Tezo 74kg sem obdrzal skozi celo zimo. Razlog je bil v razlicnih oresckih in bananah. No proti letosnjemu poletju pa sem izgubil se od 6-7kg. Sklepam da zato ker so nizke temperature minile, nisem zauzil vec toliko orehov in banan. Cez poletje pa sedaj sploh ne jem banan orehi pa mi tudi ne pasejo. Moc. Absolutna moc oz. sila v misicah se je nekoliko zmanjsala. Ce sem prej lahko dvgnil max. 95 kil na bench-pressu, jih danes kvecjemu 75. Ampak zaradi izgubljene teze se je povecala relativna moc. Max. naredim tudi 20 zgibov na drogu, prej le 16. Povecala se je vzdrzljivost v moci. Drugace pa sem dobil obcutek lahkotnosti telesa, cutim da vse delam lazje z manj napora. Srcni utrip mi je padel z 61 na 50udarcev na minuto! Si predstavljas ta rezultat. S tako nizkim pulzom sem postal vrhunski sportnik cez noc, ce mal pretiravam. Sele po tem sem videl kako obremenjeno je bilo moje srce tud v mirovanju. Ker se tudi potapljam na dah vem kaksne izboljsave na podrocju porabe kisika imam. Prej sem zdrzal max. 3min15sek brez vdiha v banji (topla voda, umirjenost, nic aktivnosti). Dva dni nazaj sem se potopil na globino 7m in ostal pod vodo cel potop je trajal 3min 35sek pa sem imel se rezervo. In to potop, kjer porabih vec kisika kot ce lezis sproscen v banji. Vmes nisem nic treniral nadihavanja ali kaj podobnega. Razliko je izkljucno povzrocila hrana (direktno in posredno). Ob 15min vaj za moc vsak dan bos mel idealno postavo ki jo imas zapisano v genih (seveda moras vse vaje delat s tezo svojega telesa in ne z utezmi). Ni ene negativne stvari pri tej prehrani razen obcasnih kriz v zacetnem obdobju (za grehe je treba placat) in to, da bos cudak izpadel v oceh svojih najblizjih, to najbrz ze ves. Tud to se bo kasneje uredil, verjemi. Za zdele se mi zdi, da sem ti kar mal prevec napisal, ampak ce te zanima ti lahko se kaj povem na teh podrocjih: - kako s to prehrano v druzbo - vitamin B12, pritisk, beljakovine in podabna zdravniska jajca - toplo ti priporocam post, ker nekatere probleme resi hitreje in ucinkoviteje - ce se se posvetujes z zdravniki, prej raje vprasaj koga izmed nas, potem pa se njih - in vse ostalo. Sam to bi ti se svetoval, da gres pregledat KRI - hematogram (na svoje stroske, da dobis izpis vrednosti za DOMOV), da si meris PRITISK, srcni UTRIP in TEMPERATURO telesa. Pa ne da bos kaj zbolel ali kaj podobnega, ampak, da bos lahko pokazal rezultate tudi ljudem, ki verjamejo samo znanosti in ne naravnim zakonom. Kaj pa ves mogoce bomo moral pa presnojedci tud enkrat dokazat svoje pozitivne spremembe vsi skupaj proti ostalemu svetu. Zato morajo te biti crno na belem. Herman Teron

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

24. avg 2003 16:21

še nekaj o soli, da boste imeli več soli v glavi....;-).................. (Herman Teron, 22.avg 2003 11:30:57) Oprostite, vendar tistim, ki odgovarjajo H.T-ju, pa zagotovo res precej nečesa manjka!!

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

26. avg 2003 23:36

Ja, g. Herman, le od kod jemljete te vaše ideje? Pa bi se ja vsaj malo posvetili kakemu resnemu branju in se naučili vsaj osnov biokemije, če jo že tako navdušeno razlagate? Pa malo fizike in kemije vam tudi ne bi škodilo...

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

27. avg 2003 10:31

saj pravim, ortodoksna znanost bo imela še nekaj čas svoj PRAV...medtem pado ljudje sami pogruntali, da je ortodoksna znanost sama sebi namen in da seveda še zdaleč nimajo vsega prav kar učijo...tudi Vas ga. JANCA so učili ti isti profesorji in seveda ne morete razlagati določenih stvari drugače kot so Vas učili in ne morete iz teh okvirov, ki so nekako zabetonirani, vendar pa niso zabetonirani za vse...mnogo zdravnikov po svetu iz svojih lastnih izkušenj ugotavlja, da ortodoksna znanost še zdaleč nima prav....ampak to so zdravniki, kimislijo s svojo glavo Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

29. avg 2003 6:59

za mene sta le dve alternativi, res...sem probal že marsikaj... Staša ti si še mlada in še preizkušaš in tudi veliko zaupaš svojemu fantu, ki je še videti zelo zdrav....jaz govorim za sebe in o svojih izkušnjah...tebi ribe veliko pomenijo, ker ortodoksna medicina tumba, da brez njih ne gre, ker so le v ribah omega3 maščobe....le te pa so tudi v semenih, raznih jedrcah raznih orehov in oreščkov...v našem lanu je omega3 maščob veliko....kaj vse tvezi ortodoksna "znanost" je kratkomalo že norost in poguba za človeštrvo...med drugim si je izmislila normative, koliko česa je potrebno zaužiti na dan, da bi človek funkcioniral normalno in zdravo....izmislili so si predpise, koliko katerih strupov je dovoljeno v posameznem živilu, da je le to še užitno in se lahko prodaja....kakšna norost, kakšna neodgovornost!!!!!!po drugi strani pa je vsaki dan več bolnikov, po vseh čakalnicah zdravstvenih domov in bolnic se kar tare ljudi, za katere ni več pomoči in katerim poleg da so že zastrupljeni s harano, predpisujejo še dodatne strupe v obliki tablet....res zelo odgovorno.... ker je voda vse bolj onesnažena so si izmislili, koliko pesticidov in drugih strupov je lahko v vodnem zajetju, da se še leahko pije...v vseh konzerviranih, plastificiranih embalažah,kozarcih itd..je vse polno strupov, katere je PREDPISALA ortodoksna znanost in so DOVOLJENI.... prozvajalci te pripravljene hrane pa pritiskajo in lobirajo iz dneva v dan na vse ki imajo vpliv na to "ZNANOST" da jim iz dneva v dan bolj in bolj popuščajo in dovoljujejo iz dneva v dan večje količine strupov v naši prehrani, samo zato, da imajo večji dobiček.... razmislite ljudje v kaj nas peha ta vaša ZNANOST ki ji tako zelo verjamete..... Herman Teron

SONČICA  

član od: 13.6.2003

sporočila: 15

29. avg 2003 9:58

Pozdravljen Hetero ! Meni pa še nekaj zanima, vem da si ti presnojedec in ješ povečinoma sadje in nekaj malega zelenjave. Tudi jaz sem na tej poti počasi z malimi spodrsljaji ampak gre . Imam pa neko vprašanje recimo pri nas doma redimo prašiče ( res samo dva ) ampak ta dva sta izključno hranjena z domačo rejo kot je trava in pesa itd. ko imamo koline naredimo tudi tako imenovane suhe klobase in salame - sepravi iz mase mesa , k iga samo solimo,popramo in malo česna ( brez konzervansov ) , te salame nato dimimo nad ognjem in damo sušiti ( vse to naredim osami doma ) ali je to tudi presna hrana ali ne : saj nekje v eni knjigi o tem sem prebrala da naj bi bil pršut tudi surov in primeren za ta način prehranjevanja in da vsebuje te naravne encime za razgradnjo in prebavo v želodcu. Kaj meniš ti ? Lep pozdrav in hvala! l

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

29. avg 2003 10:22

Mene pa zanima kaj menijo presnojedci o naravno kisanem zelju in repi ter o naravnem jabolčnem kisu? Lep pozdrav!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

29. avg 2003 10:56

Bravo Staša! Močno se strinjam in podpiram tvoj odgovor v čisto vsem! Pozdravček!

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

29. avg 2003 13:30

STAŠA, LAN vsebuje omega 3 maščobe in to je dovolj za nas....moji znanci so presnojedci že 10 let in so neverjetno zdravi in srečni...sam teh izkušenj še nimam...jaz sem govoril o izkušnjah s prehrano nasploh, predno sem prešel na prfesno hrano...vegetarijanstvo,makrobiotika itd.... kar pa se tiče mojih prispevkov na taem forumu, pa mislim, da me pečjakovi lahko ustavijo če to želijo, čeprav opažam, da je na mojih temah kar precej obiska.... NOA pa pčitno vedno misli s tvojo glavo, ker se vedno strinja s teboj in samo kima.... SONČNICA.napisal sem že, da nekateri presnojedci jedo tudi surovega lososa in biftek...pa tgudi pršut...jaz jem samo lososa, pršuta in vseh podobnih stvari pa ne, ker vsebujejo ogromne količine NaCl (natrijev klorid) ki ni dober za naše telo...če bi ta živila vsebovala NARAVNO MORSKO SOL-neprečiščeno z vsemi elementi (okrog 100 elementov) potem bi morda jedel..... ALENKA, presnojedci ne uživamo radi preveč kislin, ampak bolj bazično hrano....kilso zelje pa vsebuje še NaCl.....boljša za solate je limona kot kis.... lep vikend želim vsem skupaj... Herman Teron

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti