Pecivo za večje praznovanje

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 29. jul 2003 8:30 | ogledi: 3.737 | odgovori: 9

V soboto babica praznuje rojstni dan, kamor je povabljenih okrog 40 ljudi.

Prosim svetujte mi kakšno dobro, sočno pecivo, ki je dokaj hitro narejeno in, da ga bo dovolj za vse.

Hvala in lp

Janina

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. jul 2003 12:10

Ne vem, kakšne sorte je tvoja babica. Moja, žal je ni več, je imela rada preprosta peciva in kolače in ni bila kaj prida za novotarije. Tako da pri nas "babičina" praznovanja pač niso minila brez potice (sirova, orehova), domačega prijatelja in kakšnega jabolčnega kolača. Zakaj pa je ne vprašaš, če si česa posebej želi? Veselo druženje, Irena

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

29. jul 2003 12:39

Sej njej je vedno všeč karkoli naredim (od klasike, BIO,...). Rada pa bi naredila kaj takšnega, da bo že na pogled nekaj posebnega in, da zato ne bom porabila cel dan.

cat  

član od: 29.7.2003

sporočila: 2

29. jul 2003 12:42

Hojla, folk, jaz imam pa eno prošnjo. Z eno sošolko delava na projektu za faks (naredile bova spletno stran z informacijami o zdravi prehrani, dietah, hujšanju, motnjah hranjenja...) Imava tudi anketo o hujšanju, ki je že objavljena in bi vas prosila, če si vzamete par minut in jo izpolnite. Je anonimna, podatke bova statistično obdelale za en predmet na faksu, kar pomeni, da nama boste pomagali tudi pri oceni!! Naslov je: users.volja.net/bonisegna Najlepša hvala!! Lara

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

29. jul 2003 21:37

Če imaš praznovanje noter, lahko narediš kaj čokoladnega, npr. bounty ali kaj podobnega. Če pa boste zunaj in če bo vroče vreme, potem moraš narediti kaj takega, da se ne bo tajalo. Mi imamo tudi praznovanje v nedeljo in ker bo zunaj, sem se odločila za žepke iz listnatega testa. Kupiš po možnosti že zvaljano testo, razrežeš na kvadratke in raznorazno nadevaš. Jaz dam notri kar koščke čokolade - ne jedilne, kar kakšne zelo dobre mlečne, po možnosti s priokusom ruma, pa marmelado, za tiste, ki ne marajo sladkega, pa zavijem sir, šunko in kaj podobno slanega. Žepke še premažem z jajcem in spečem. Super zadeva za piknike, nihče ni umazan, pa še dobro je.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. jul 2003 22:22

Hej, Renata! Jaz sem enkrat poskusila narediti žepke iz listnatega testa (z marmelado) in so se mi kar vsi po vrsti odprli in so ostale le luknje, marmelada pa kar veselo na pekač... Robove sem "stisnila" z vilico... Kako pa narediš ti? Lp, Silva.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. jul 2003 12:34

Janina lahko pripraviš različne sadne mafine, sedaj je sadja na pretek. Vmes jih napolniš z marmelado ( v modelčke nalij malo mase za mafine dodaj žlico marmelade in prekrij z ostalo maso- sigurno ne bo teklo ven) po vrhu jih lahko preliješ s sladkornim ledom in potreseš z barvastimi mrvicami, žele bonboni. Hitro so narejene miške z jogurtom, lojtre in podobno. Verjetno bi prišel v poštev kakšen biskvit s sadjem ali s skuto-ker je pač hitro in enostavno. Seveda pa ga ni čez domač "štrudelj", jabolčni, skutin, bučin z makom, ali jabolčni z orehi. Če pa želite slano pecivo je najbolj enostavno da kupite listnato testo ga razvaljate in izrežete kvadratke ali paličice, jih premažete z žvrkljanim jajcem posujete s soljo, kumino, makom, sezamom, naribanim sirom,... in zapečete. Lep pozdrav!

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

30. jul 2003 20:51

Ja, Silva, tudi jaz jih stisnem z vilico, le da jih prej še namočim z vodo (s čopičem) - z vodo premažem le robove, da ne bo pomote. Saj kakšen se še vseeno odpre, ampak glavnina bi mogla biti pa O.K. Anja, tudi jaz tako delam slano pecivo in je res najboljše, saj mora res biti sveže, v trgovini je pa vedno vsaj nekaj dni staro in to ni več to. Sporočilo je spremenil(a) renatana dne 30. jul 2003 20:54:05

neznan uporabnik

31. jul 2003 12:56

Prosim za recept za žepke. Ali ima kdo recept za žepke, ki niso iz listnatega testa? Tudi za ta recept se priporočam. LPP

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

31. jul 2003 15:06

Tudi jaz bom kmalu praznovala, zato tudi jaz pozivam vse da pomagate. Pa lep dan kljub dežju! Sporočilo je spremenil(a) Lenči dne 31. jul 2003 15:06:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti