Bugenvilija

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 3. nov 2009 11:34 | ogledi: 23.113 | odgovori: 18

letošnje leto mi je bugenvilija zelo lepo uspevala. Sedaj pa jo moram spraviti v zaprti prostor, ker vem, da ni prezimna raslina. Ker bi jo rada ohranila tudi za naslednje leto, vas prosim, če mi date nasvet, kako jo naj negujem čez zimo in v kakšnem prostoru.

atic

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

3. nov 2009 13:10

Živijo atic.Bugenvilija ti bo naj bolj hvaležna ,če na njo čez zimo kr pozabiš.Pospravi jo nekam v bolj hladen prostor,kmalu ti bo odvrgla vse liste dol in ,do pomladi bo leseni del popolnoma porjavel,celo se bo na nekaterih vejicah posušil.Pusti jo naj počiva,mogoče jo enkrat na mesec malo zalij,lahko tudi v podstavek,drugače ji pa daj mir.Je takšna kot dalmatinci - pozimi spijo,poleti pa dajo vse od sebe.Na spomlad jo daj ven in ko bo pognala prve brsti ji suhe dele poreži tik ob novem listku. Upam,da ti rata meni že vsa leta na tak način prezimi in poleti res obilno in dolgo cveti,ja še nekaj jaz jo vsako pomlad,ko zastavi listke nekajkrat zalijem s cvetalom,pa nima rada preveč bogate zemlje.Kakšne barve pa je tvoja bugenvilija? sensia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. nov 2009 14:38

Še na to te opozorim, da odžene precej pozno, tako, da je prvo leto malo manjkalo, da ni končala na kompostu. Odgnala je v drugi polovici maja.

Lijana

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

3. nov 2009 19:13

hvala za odgovore. Moja bogenvilija je pinki barve. V tujini sem videla tudi živo rdeče, ki pa jih v naših vrtnarijah še nisem videla. Pozdrav atic

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. nov 2009 19:44

O, pa so, tudi bele, pa raznih roza odtenkov se najdejo........

rimljanka - zasebno mnenje

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

4. nov 2009 12:22

Moja je tudi pinki,ta je kr pogosta,mam pa še belo.Rada bi imela temno lila in živo rdečo.Pa res še nisem naletela na njih v naših prodajalnah ni pa rečeno,da jih ni.Me je pa zadnjič na filmu ,ki se je dogajal v Grčiji čisto očarala rumena.Joj jaz bi vse to mela sam kaj,ko pa v jesen nimam kam z vsemi lonci.Drugače jo pa vedno pomladi posadim kr v zemljo v jesen pa nazaj v lonec,eno mam pa skoz v loncu in se obe obnesete.Sem že rekla,da bom enkrat raskirala in jo pustila zunaj v zavetju,sam ko mi jo je žal,če ne bi prezimila. lp sensia

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

4. nov 2009 13:26

V našem primorju pa vse do Krasa nima nič proti tudi če prezimi zunaj. Je pa res, da spomladi zgleda pogled na "oskubljene"veje bolj slabo, je pa poleti  in še sedaj pogled nanje enkraten.

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

4. nov 2009 14:48

Ena moja znanka jo pusti kar zunaj, v zavetju pod balkonom,ob zidu.Posajeno ima v velikem loncu in tudi obseg bugenvilije se je v dveh letih podvojil.A ve katera kako se jo razmnožuje? dididala

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

1. jul 2010 18:44

Razmnožuje se s podtaknjenci.Meni je uspelo in mi 3kom lepo rastejo.Eno sadiko sem posadila ob hiši v zavetju in me zanima,če bo prezimila. medenko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. jul 2010 18:45

Če nisi na Primorskem, res ob morju (pa še tam je vprašljivo) ti, žal, ne bo prezimila.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

2. jul 2010 12:41

Boris1, kako pa to narediš? Razmnožuješ s podtaknjenci? Kdaj je pravi čas in kakšne veje uporabiš in ali posadiš v lonce? Sama imam namreč 9 let staro bugenvilejo, ki je prav posebno lepe barve, zato bi si jo rada ohranila, če mi ta pride preč. Hvaležna ti bom za navodila. Pozdravček! kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti