Nova gripa

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

26. nov 2009 23:15

ribaracarak je napisal/a:

Na nacionalni TV so pravkar objavili, da se je v Sloveniji cepilo proti pandemski  gripi 32000 ljudi, rahle zaplete beležijo pri 76 ljudeh in ugotavljajo, če je smrt 77-letne ženske, pri kateri je priško nekaj minut po cepljenju do motenj srčnega ritma in nato do zastoja srca, kakorkoli povezana s samim cepljenjem.

 

rrr
Ali je mogoče tudi kje podatek o tem, koliko jih je zbolelo in koliko umrlo zaradi gripe? No, zadnji podatek vem, nisem pa zasledila koliko jih je zbolelo. Lp, Mateja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. nov 2009 20:20

ribaracarak je napisal/a:

Na nacionalni TV so pravkar objavili, da se je v Sloveniji cepilo proti pandemski  gripi 32000 ljudi, rahle zaplete beležijo pri 76 ljudeh in ugotavljajo, če je smrt 77-letne ženske, pri kateri je priško nekaj minut po cepljenju do motenj srčnega ritma in nato do zastoja srca, kakorkoli povezana s samim cepljenjem.

 

rrr

En srčni zastoj od 32000 cepljenih, pa 2 mrtva od 1000 obolelih... Pa dajmo na tehtnico...

čoko

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. nov 2009 8:37

Pa vsi trije kronični bolniki. Tako da ta podatek ne pove nič. zzak1977

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

29. nov 2009 17:13

Naj še jaz povem svoje mnenje. Proti novi gripi se ne bomo cepili, vsaj tako mnenje sem imela na začetku. Kot kaže smo jo doma že 3 krat imeli, medseboj ločeno po 14 dni, tako da so se otroci nalezli v šoli, doma pa kot kaže imamo prave ukrepe. Sedaj smo na vrsti še mož , najmlajši sin ter jaz. Ker je na žalost moj najmlajši izredno občutljiv, je v treh mesecih prebolev pljučnico in dva brohilitisa( ne vem če sem prav napisala) in ne sme obiskovati vrtca, delamo na tem, da bi ga čimbolj zaščitili. Izogibamo se vseh mest , kjer se nahaja več ljudi.

Po pogovoru z eno gospo, ki ima čes eno cepilno mesto, in je predavala o preventivi pred novo gripo sem mnenje spremenila. Tako se bova z možem šla cepiti, da bo čim manj možnosti, da morebitno okužbo preneseva na našega malega.

 

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

29. nov 2009 23:53

Imam dve prijateljici, ki sta zdravnici. Nobena se ni cepila. Po njunem mnenju večina pacientov novo gripo preboleva lažje kot sezonsko gripo. Vse je eno samo napihovanje s strani medijev, ministrstva, ki je cepivo kupilo in ga je potrebno porabiti, pričelo pa se je pri farmacevtski industriji. Danes je bilo na POP-TV objavljeno, da letno v Sloveniji umre od 300-1000 ljudi za posledicami sezonske gripe. Zaradi nove gripe pa so od meseca maja umrli 4 ljudje in vsi so bili kronični bolniki. Če bi nas mediji obveščali o številu umrlih za sezonsko gripo, bi se verjetno vsi cepili proti njej. Vsak dan izvemo informacije, ki se izključujejo, kar vnaša med ljudi samo nezaupanje in nemir. Ena stran govori o nevarnosti gripe, druga pa o nevarnosti cepiva. Naše odločitve pa so v celoti odvisne od tega kar slišimo iz okolice in od medijev. Vse je ena sama manipulacija in zelo težko se je odločiti, kaj je prav in kaj ne in vsak sprejema posledice svoje odločitve zase in žal tudi za svoje otroke. Žalostno, da smo pri današnjem razvoju zdravil in medicine postavljeni pred takšne odločitve in da ne moremo nikomur zaupati.??? atic

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. nov 2009 0:40

matejac je napisal/a:
To me res malo spominja na nekatere naše zvezdnice, ki propagirajo kozmetiko, ki ni preizkušena na živalih, potem pa rodijo z epiduralno, in vsi vemo da so tako ali drugače vsa zdravila testirana na živalih. Pa naj leti če že more....

Tega ne razumem: kaj ima kozmetika z epiduralno?

Atina

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

30. nov 2009 9:20

mizarka je napisal/a:

Proti novi gripi se ne bomo cepili, vsaj tako mnenje sem imela na začetku. mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Tudi jaz sem tako mislila. A ko ti doma preboleva gripo nekdo, ke spada v "večina pacientov novo gripo preboleva lažje kot sezonsko gripo" po mnenju atic-inih prijateljic, pa ni kronik, spremeniš mnenje. Ostali se bomo cepili, predvsem zato, da česa podobnega ne prenesemo dedku in babici, za katera bi bilo prebolovanje česa podobnega še teže. Otilija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

30. nov 2009 11:21

No, sedaj sem se pa pošteno nasmejala. V trgovino je prišel eden od trgovskih potnikov in seveda je pogovor nanesel tudi na novo gripo. Pa sem ga vprašala, če se je cepil in je rekel, da proti sezonski gripi se cepi že več let, proti tej novi se je pa tudi. Na vprašanje če je imel kakšno reakcijo, pa je rekel, da zelo hudo - takega , da ga je še dva dni glava bolela. Ko je šel iz zdr. doma, je kolega srečal in sta v oštarijo zavila - tema je sicer resna, mal smeha pa tudi ne škodi.

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 30.nov 2009 11:25

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. nov 2009 12:18

Nisem uspela prebrati te teme o novi gripi. Ko bom utegnila (imam obiske), bom prebrala vsa sporočila. Cepili so me proti navadni gripi in novi gripi, ki je na pohodu. Verjetno boste vprašali zakaj sem se dala cepiti? Zato, ker me je bilo strah, ker je o tej gripi toliko govora. Cepila sem se že proti hepatitisu, tifusu...., verjetno tudi vi. Vem le to, da lahko po vsakem cepljenju pride do nezaželenih stranskih učinkov. Na srečo je teh le malo. Zaupam uradni medicini in mojim občutkom. Zdaj sem umirjena in normalno živim dalje. Gripe se ne bojim več. LP Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti