Calzone

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 25. jul 2003 7:51 | ogledi: 3.487 | odgovori: 9

LEPO PROSIM, Za natančen recept, kako doma pripraviti to papico.

Če brskam po internetu imajo v picerijah te prepognjene pice kislo smetano.

Kam in kako jo pa daš?

Moja prošnja sicer ni primerna času kopalk, ampak vseeno lepo prosim!

ŠE ena tema:

Če delaš pico s tunino, v kakšni obliki pride gor čebula?

Hvala,

Vaša Mary

Temo je spremenil(a) mslabetka dne 25. jul 2003 08:30:30

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jul 2003 9:28

Čebulo narežeš na "kolutiče", kar se da tanke. Lahko pa poskusiš tudi s porom, dodaj še malo koruze. Čau, Loni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jul 2003 9:48

Here is a recipe for the BIG appetite. This will make 2 LARGE calzones. Dough: 1) Dissolve 1 pk yeast in 1 cup warm water. 2) Mix 1 TBSP sugar, 2 TBSP oil, 1 tsp salt, 2 3/4 c flour to yeast and water. 3) Mix together till smooth. Knead and cover for 30 minutes. I cover with clear wraptightly. In separate bowl: (this is what I use for a meaty and cheesy calzones. The ingredients areup to you). 1) Mix 1 small can mushrooms, drained 2) 1/4 green pepper 3) 2 slices of onion 4) 1 jar Ragu (any kind) 5) 1 tsp italian seasoning 6) 1 tsp oregano 7) 1 tsp basil 8) 1/2 tsp garlic salt 9) 4 links of cooked italian sausage 10) pepperoni Roll out dough approx. 10 inch circle. Place 1 to 2 cups of sauce mix in center of dough. Add 1/2 cup mozzeralla cheese to sauce in the calzones. Fold over and crimp shut.Place on greased cookie sheet. Brush with melted butter (after 15 minutes of cooking). Cook for a total of 25 min @ 375 degrees or until golden brown. Cover with remaining sauce and cheese and enjoy !!!HINT: this makes an awsome pizza crust as well. Če ti to kaj pomaga, mere so sicer ameriške, ampak saj žlice in lončke imamo tudi pri nas. Lp Loni

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

25. jul 2003 11:19

Hvala, moram kar precej napeti možgane, da se spravim tu skozi. LP in lep dopust! Marinka

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

26. jul 2003 23:24

Če lahko malce pripomorem k razumevanju recepta, za tiste, ki mogoče niso preveč domači v angleščini: tsp= tea spoon (čajna žlička) jar= kozarec cup= šalica TBSP= table spoon (navadna velika žlica verjetno) can= pločevnika slice= rezina Bolj podrobno se mi pa zdle ob pol dvanajstih ne da razmišljat. Ker nekaterih izrazov na žalost tud sam ne poznam. Bom ju3 cel recept lepo poslovenil.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jul 2003 13:29

Hvala, Anže... Jaz sem zdaj preveč v dopustniškem filingu, da bi sploh napenjala možgane. Ponoči imam avion in viva morje in grška kuhinja, potem pa še en teden kmečke v Trenti. Mejte se fajn vsi kulinariki po vrsti. Loni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jul 2003 15:37

dodatna pomoc: green pepper = zelena paprika Jar Ragu = pripravljena omaka za testenine (Ragu ne blagovna znamka) Italian seasoning = mesanica zacimb (predvsem so bazilika, origano, timijan, petersilj) link of pepperoni - pikantna salama - en repek ....

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

18. avg 2003 7:12

Hvala vsem! Še enkrat prosim, kako nardim tunino pico. NAjprej normalno testo, nato omaka iz pelatov, nato tuna, nato sir in potem čebula ali kako, lepo prosim! Hvala, upam, da ste že vsi spočiiti in pripravljeni na nove kuharske zmage. MARINKA

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

19. avg 2003 9:33

Jaz naredim tunino pico tako. Najprej na testo namazem cisto malo paradiznikovih pelatov, nato na kolobarje narezano cebulo, nato sir, gobe in na koncu tuno. Po vrhu pa se posipam s koruzo in narezanimi kumaricami ter seveda zacimbami. Pa veliko uspeha pri pecenju

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

19. avg 2003 10:53

hvala, včeraj sem naredila mojo pico in gor poleg pelatov, tune, sira, gob dala še por. Da potem vidiš moje otroke, kako so brskali in por ki je bil še malo zelen, tako, da se je ja videl, dol pobirali. PICA je bila dobra, ampak zelenjave moja vojska ne je , pa če preč pridem. PAckarija po celi kuhni zaradi zjedljivosti, pekač pa navsezadnje vseeno prazen. Pozdrave vsem! MARINKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti