Modna oblačila tudi za večje številke

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2009 9:08

Za XXL je vse, kar je popisala tedyka. Dodajam še Punto Romo v Emporiumu in v bistvu ves SZ vogal v Emporiumu. Glede oblačil in oblačenja je pa takole: Vse je v glavi. Neodvisno od številke. Če si nekako v glavi domisliš, kaj bi oblekla in kaj od krojev in barv ti gre na postavo in kaj od tega že imaš in kaj bo treba še dokupiti...potem se to slejkoprej najde. Ne vedno od prve, ampak najde se. Meni se tudi zgodi, da kak dan, kot zakleto, na štenderjih same 36 in 40 številke, moje 38 pa nikjer. Pa masa čevljev 39, štiridesetke pa ne..... Pač, kakšen dan se stvari ne zložijo. Pa masa vijole, indigo-modre pa nikjer. Pa masa črno-belega tvida, sivega štofa pa nikjer.... Jaz si takrat mislim, okej, danes ne bom trošila, bom pa kdaj drugič. In potem ta drugič vedno pride. Če pa prideš v trgovino z domnevo, da "itak nimajo nič zate"....potem se bo to tudi zgodilo. Kot če pride človek v trgovino z domnevo, da "nimam pojma, kaj mi paše, bom kar nekaj zgrabila" v resnici zagrabi nekaj, kar ji dejansko na vizualnem nivoju ne dela nikarkšne usluge. In sem že ogromnokrat rekla, pa bom kljub temu ponovila in še ponavljala (morda bo pa počasi prijelo): Lepota je v različnih velikostih in barvah in oblikah. Ženske so lepe ali pa to niso. Neodvisno od konfekcijske številke. Neodvisno od morebitnih telesnih hendikepov. Neodvisno od starosti. Tiste, ki niso lepe, niso to zaradi svoje konfekcijske številke, ampak zaradi tega, ker so na eni točki prenehale vlagati vase in so dopustile, da so se v njih naselile zagrenjenost, zavist in potuhnjenost. Vendelina jr.

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

28. okt 2009 9:11

[citat=--marjeta65--]Ja, res je, da so nekateri okrogli zaradi bolezni, jemanja kakšnih zdravil in podobno, ampak, roko na srce, takšnih najbrž ni več kot 5% populacije debelih. Takšnih tudi nihče ne obsoja. Poanta ni bila v kritiziranju debelih, ampak v diskriminaciji majhnih. Res se da oblačila skrajšati ali zožati, ampak vzemimo recimo hlače na zvon, ko so bile pred leti moderne, če si jih odrezal 15 cm, si popolnoma izgubil vso srž zvona. Da ne govorimo o bluzah na manšete - naj več kot sem plačala za bluzo dam še šivilji, da bo zadevo popravila?? Ali pa zimske bunde in smučarske hlače...vsi rokavi oz. hlačnice so predolgi. In potem hodim na otroške oddelke in iščem bunde s čim manj neumnih napisov in sličic, da mi je kaj po meri. In kupujem smučarske hlače za deklice od 12-14 let, da se mi hlačnice ne vlečejo po tleh. Toliko v info vsem, ki mislite, da če ste okrogli, ste pa res bogi, ko iščete cunjice po trgovinah - vi lahko vsaj kaj dobite v XXL izvedbah, mi pa moramo hodit v otroške trgovine!!!! Takšnih nihče ne obsoja??? Kdo pa obsoja debele.???? Vsak,ki je zdrav in okrogel,mu že paše in marsikdo je prav prisrčen in občudujem ženske,ki znajo nositi in se lepo obleči tudi z svojo "preveliko " težo.Pa velikokrat so prav prisrčne. lp sara_k

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

28. okt 2009 9:16

Sheila, hvala ti.Točno to sem hotela napisati,pa si bila hitrejša. Vendelinin zadnji odstavek je tako lep,da sem skoraj dobila solze v oči,kajti nekaj podobnega sem v življenju prestala sama! Majdina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2009 9:33

Sheila je napisal/a:
Saj ne veš, kako kdorkoli gleda na svoje telesne atribute, in nihče nima pravice soditi drugega. Tudi sama sodim med debele, če hočem reči bobu bob, pa mislim, da svoje kilograme nosim popolnema sama, in to res nikogar nič ne briga! Mi pa seveda ne pride na misel, da bi sama imela pripombe do kogarkoli, ki je na kakršenkoli način drugačen od mene - Sheila
Sheila, mi temu tule rečemo bodisi seksi hruška ali pa seksi jabolko Večjim številkam rečemo XXL punce, manjšim številkam pravimo žepne Venere Pa še en spomin kakih 20 let nazaj (v smislu, ne sekiraj vse, ker leti na vse postave): takrat sta bila v našem mestu "vrhunca" modne sezone t.im. Modni bazar v CD in pa Sejem mode na GZ (januarja, totalno bedast termin, ker je bilo prezgodaj za sezone zimske mode in prepozno za naročila za pomladno sezno). In smo punce tam "modelirale", ker je bil honorar spodoben, pa še kakšno oblekico smo dobile. Na te prireditve so hodile tudi ene tete obrtnice, ki so imele nekaj "kao" butike v predmestju in vedno so sedele čisto ob pisti. In njih ni zanimalo, kaj nosimo (ker so itak z enim šverckomercem robo kupovale v Italiji), zanimalo jih je, "kakšne so manekenke". In njihove pripombe v stilu "lej jo kravo, kok se ji rit trese"...."ogabno!" so se slišale tudi na pisto. Nas, mlajše so take pripombe precej vznemirile, pa so nam slo-manekenske legende razložile, da te "gospe" hodijo že vrsto let na revije in da se naslajajo nad mikro-celuliti, ker tako malo pozabijo na svoje makro-celulite in makro-zlobo. In da je take primerke najbolje ignorirati. Ta izkušnja mi je pomagala razumeti precej običajen pojav in sicer to, da se ob videz osebe B vedno obreguje oseba A, kadar oseba A ni zadovoljna s svojim videzom. In pač svoje nezadovoljstvo "zmanjša" tako, da je nestrpna do videza drugega. Videla ta vzorec pri obeh spolih. Materialna resnica je pa taka - jo je navrgla že Nasja - dobro organiziran videz človeku včasih pomaga, da zakamuflira svoje ne najboljše počutje kak dan, ko gre večina stvari narobe. Ampak, če kdorkoli v svoji glavi doživlja, da gre vse okoli njega narobe in je zaradi tega jezen na vse in še nase, potem k taki glavi na srednji in dolgi rok ne paše čisto noben videz, noben kroj, nobena barva. Dokler kdorkoli misli, da gre osebi A v življenju bolje zaradi tega, ker ima 10 cm več in 1o kil manj...bo pač blodil v labirintih zavisti. In postajal/a vedno bolj grd/(a). Vendelina jr.

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

28. okt 2009 10:32

Če človek nekaj hoče narobe razumet, tudi narobe razume. Kdor je prebral moj post in je objektiven, je prebral, da me zanima, kje se dobijo oblačila za majhne. Ampak ker sem s tem, ko sem napisala, da bi preokrogli lahko kaj storili za to, da bi bili manj okrogli, majhni pa ne moremo NIČ storiti, da bi bili večji, oblačil pa za nas NI, očitno stopila na žulj nekaterim... Da bi pa kdo kaj napisal na temo krajših oblačil, to pa ne. Dejmo se raje smilit sami sebi, ker imamo kak kilogram preveč... marjeta65

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2009 10:45

Marjeta, jaz sem se v dveh topicih (Pre-fall oblačilni report in Jesenski oblačilni report) razpisala o tem, kaj velja upoštevati pri različnih velikostih. Oba topica sta kar močno obiskana, tako da ju lepo preberi, bo zanesljivo kaj uporabnega tudi zate. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. okt 2009 10:49

Pa dejte že nehat no sikat! marjeta65 je povedala svoje, morda na malce neroden način, dobila je nekaj v enakem stilu nazaj in zdaj bi bil čas, da se to sikanje neha in se vrne na v uvodu postavljeno vprašanje. Saj vendar nismo v vrtcu in zunaj je še en lep jesenski dan. Tečne babe niso lepe, pa če se še tolk "in" oblečejo in obujejo. Pa itak je to že ene par punc prej napisalo. Ognjič

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

28. okt 2009 10:53

Vendelina, saj tvoje nasvete velikokrat berem, kaj upoštevati, to mi je zdej že jasno, česa pri majhni postavi ne smem obleči, problem je v večno predolgih hlačnicah in rokavih. Ognjič, se strinjam s teboj glede tečk. marjeta65

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. okt 2009 10:57

Marjeta65, res je tudi to, da se cloveku, ki cesa noce razumet, to tezko razlozi. Pravis da se smilimo sami sebi, ker imamo kilogram prevec? Kaj pa ti? Tudi ti se zdajle smilis sama sebi, kako te drugi ne razumejo. Tvoj post sem prebrala in sem razumela vprasanje. Sem pa razumela tudi drugi del, ki je bil zaljiv. Mimogrede, odgovarjale ti niso samo XXL osebe. Se odgovor na prvi del vprasanja: http://www.asos.com/Women/Petite/Cat/pgecategory. mislim da so s te strani dekleta ze narocala. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

28. okt 2009 11:02

rebecca, hvala za link. marjeta65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti