Praznično pecivo 2009

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

1. dec 2009 11:12

Vendelina jr. je napisal/a:
Sem glavnino napekla in tudi že oddala. Ni, da bi se letos blazno pretegovala, naredim eno rundo čokoladno-lešnikovih baci piškotov Vendelina jr.

Se priporočam za recept

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2009 14:54

Etka, ta recept je na prvi strani tega topica. Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

1. dec 2009 16:52

evo, tule različni recepti za rogljičke, pride jih cca. 60 kom iz ene mase, testo sem dala vedno za cca. pol ure v hladilnik. Medeni rogljički 125 g medu 50 g sladkorja 50 g masla ali margarine 250 g moke 3 žličke pecilnega 1 jajce 1 vanilijev sladkor 50 g kandiranega sadja Obliv: 125 g sladkorja v prahu kandirano sadje (med, sladkor in maslo raztopimo, ko se ohladi dodamo ostale sestavine) KAPUČINO ROGLJIČKI 30 g praška za kapučino 300 g moke 100 g mčetih lešnikov 100 g sladkorja 200 g masla ali margarine Kapučino razmešamo s pol deci vroče vode, ko se ohladi, dodamo ostale sestavine.... ROGLJIČKI Z MLETIMI BUČNICAMI 300 moke 200 masla ali margarine 100 g sladkorja v prahu 100 g mletih bučnih semen 1 vanilijev sladkor Ščep soli CIMETOVI ROGLJIČKI 200 g masla ali margarine 100 g sladkorja 2 žlici cimeta 260 g moke 100 mletih mandljev Za posip 50 g sladkorja v prahu 10 g kristalnega sladkorja 2 žlici cimeta klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2009 22:26

Katka, a to potem vsak dan odlomiš en kos? Vendelina jr.

Vegica  

član od: 15.9.2005

sporočila: 96

2. dec 2009 8:30

Proti koncu se bližajo velike pojedine in je treba imeti pripravljen želodček ;) Vegica

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. dec 2009 12:52

Naj še jaz nekaj prispevam k tej rubriki. Potem, ko sem enkrat sprobala tale recept za domačega prijatelja po avtorju ati zlatiju, je vsako leto obvezno na seznamu. Razloga sta dva: prvič, ker pride peciva res veliko in ker ga lahko zelo dolgo hraniš. Okus pa je tako božanski in božično diši. Ravno sedajle ga pečem za Miklavža, pa bo ostalo še za Božič in še komu za obdarovat. Recept objavljam po dovoljenju avtorja, ati zlatija: Domači prijatelj (ati zlati) Grobi recept bi se glasil tako: 75 dkg suhega sadja v poljubnem razmerju-slive,hruške,jabolka,rozine,marelice,fige,datelji,brusnice... 75 dkg jedrc -lešniki, orehi, mandlji v poljubnem razmerju 75 dkg čokolade večina jedilne, uporabna je pa vsakršna 1 oranžni in 1 limonin citronat 1 kg ostre moke 1- 2 pecilna 2 vanilijeva sladkorja 1 sladka smetana 10 velikih jajc, raje še kakšno več 1 dcl ruma za navlaženje sestavin preden se zmešajo s testom pol kile sladkorja Mleti klinčki in cimet po okusu (manj klinčkov in več cimeta) Sladkor in cela jajca speni, dodaj smetano, klinčke in cimet, nato vmešaj še moko, s pecilnim.Če imaš več kislega sadja količino sladkorja povečaj. Narezano sadje namoči z rumom in pusti kako uro odležat. V testo vmešaj sadje in čokolado. Oblikuj klobase debeline kranjske klobase in peci pro 175 stopinjah 15-20 minut. Naj te opozorim, da je izdelava klobas iz tako goste mase zelo težavna in ti bo pomoč zelo prav prišla.Morda bi za prvič zmanjšala delež sadja, čokolade in jedrc na pol kile za isto količino testa, saj se potem lažje oblikuje.Sam klobase oblikujem v peki papirju in jih potem odrolam na pekač.Oblikovanje gre lažje s hladnim testom. Pecivo še vroče nareži na 1 cm debele šnite in ga pospravi v pločevinaste škatle.V kolikor boš narezane kekse še dodatno posušila ostanejo v pločevinasti škatli leto dni in še več. Pri rezanju pazi na vročo čokolado, ki se rada zalepi na prste . P.S. jaz dodajam samo še enk praktičen nasvet: vso mešanje testa in oblikovanje klobas ter rezanje opravim z lateks rokavico na rokah, ki jo zlahka sperem pod vodo, če že moram imeti roke čiste. "Klobase" dajem na širše trakove iz peki paprija in dam na pekač, je bolj enostavno. Tudi količine sestavin nisem menjala, ker sem želela, da je pecivo bogato. Sweetie

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. dec 2009 15:56

Me je Vendy prehitela z vprašanjem ... točno na to sem pomislila... Pa se ne bi niti oglašala, ampak, če bereš letošnjo božično Anjo, bi morala narisat 27 okenc, ker ima baje letos advetnni koledar 27 dni...in potem razmišljam, če bi bil božič na nedeljo, bi pa koledar štel samo tri tedne al kako? Ma... super koledarček, jaz sem svoje čase pekla božičkove sani, na katere smo potem piškote zložili namesto na krožnik. Zdaj pa že nekaj let ne najdem pravega časa, bolj pozno se lotim piškotkov in peciva, potem pa zmanjka časa, sestavin, volje... Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti