Hrana na robinzonskih pocitnicah

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

tema odprta - 22. jul 2003 13:47 | ogledi: 2.968 | odgovori: 10

Pozdravljeni.

S prijateljem v kratkem odpotujeva za deset dni na mini jadranski otocek. Kar se gurmanskega dela pocitnic tice, se mi zastavlja mnogo vprasanj. Ce se bo kaj morskega ulovilo, skoraj vsa odpadejo. Ce pa bo treba preziveti samo ob tistem, kar bova spravila v nahrbtnike, bi nama prav prisla vasa pomoc: cim vec predlogov, iz cesa, kaj in kako kuhati ter kako zivila prepricati, da ostanejo uporabna do zadnjega dne (plinski hladilnik brez zamrzovalnika, plinski stedilnik, zar bova imela na razpolago).

Casa, volje in lakote bo dosti, samo konzerve odpadejo!

Hvala.

Nina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

22. jul 2003 17:24

Joj, se bosta mela fino.... Testenine, ki zavzamejo najmanjši volumen - špageti, pa riž. Paradižnikovo mezgo, no če bo v nahrbtniku več prostora, pa vsekakor raje pelete v pločevinki + tuna v konzervi, česen pa origano, s tem se naredi zelo lušna polivka za testenine ali pa riž. Naj mi gastronomi oprostijo, ampak kremne juhe iz vrečke na kampiranju so zakon. Ne porabijo tako rekoč nič prostora, so lahke za nosit, okusne, in skupaj s kruhom tudi nasitne. Če pa jih ne bosta pojedla, jih domov še vedno lahko prineseta. Pa ribiške palice ne pozabit :) lp

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. jul 2003 17:58

Jaz sem bila tudi lani na robinzonskih počitnicah, na svetilniku, okrog pa le moooorje... S sabo smo imeli špagete, pa omakce, pa torteline, pa riž... v glavnem take zadeve, ki so hitro kuhane. Enkrat smo celo jedli divje šparglje s špageti, ki smo jih nabrali na sosednjem otočku in pa ribe, ki smo (oz. so) jih ujeli. Ja, in tudi kremne juhe, kot je omenil Vlado, se morajo znajti v vajini prtljagi. Čimveč užitkov! Asja

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

23. jul 2003 10:03

Toast lahko kar dolgo časa ostane uporaben, pa daš gor marmelado ali med za zajtrk. Mi smo na Veliko Planino enkrat vzeli mleko v prahu in iz njega delali gres ali čokolino (tam so počitnice podobne robinzonskim). Na nekem potovanju smo vzeli s sabo kar nekaj vložene zelenjave, ali konzervirane, pa smo potem delali rižotke, pa polento pa golaž iz konzerve, pa celo palačinke smo delali (namesto jajc smo dali kar vanilijev puding), mazali pa smo jih pa z kakavom zmešanim z malo vode. Lep dopust!! Mica

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 7:08

človek kar verjeti ne more....pa kaj ljudje res nimate nič samospoštovanja, kaj res mislite, da je vaše telo kanta za smeti.....večkrat se vprašam, zakaj v svoj avto ne zlivate namesto predvidenega bencina kar vodo, ali kisa in olja, ali pa coca-cole....tega ne počnete, ker veste, da bi avto crknil....na svoje telo pa niti ne pomislite, na kakšno energijo GRE...če bi v avto zlili kis namesto bencina bi ga bilo treba odšlepati k mehaniku (ampak to itak veste), vas pa bo treba odšlepati k zdravniku, morda ne takoj,nekaj časa boste še ŠLI na župe iz vrečke in golaž iz konzerve, potem ...........pa kaj se sploh razburjam....pa kaj se sploh vmešavam, saj se ne izplača....saj tudi drugi jedo konzerve pa župe iz vrečke, pa jim nič ni.... Herman Teron

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. jul 2003 9:10

Herman, potem pa napiši kaj predlagaš Nini in ne samo kritizirat nasvete drugih. Me res zanima komu se da "bogu za hrbtom" v kuhinji ustvarjati kulinarične mojstrovine. In pri tem ne pozabi, da najbrž niti ne bo imela Nina možnosti dobiti sveže zelenjave in sadja ter ostale hrane, ker je pač to samotni otoček. Asja

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. jul 2003 10:39

Kaj pa vem, mogoče pa Herman še nikdar v življenju ni imel nahrbtnika na ramenih, pa spalke od znotraj še ni videl....da šotora ne omenjam. Kot sam praviš, zakaj se sploh prepiraš?

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

24. jul 2003 14:08

Oprosi ker sem firbčna ampak zanima me na kateri otok greš. To pa zato ker sem bila jaz dve leti zapored na enem malem samotnem otočku na Kornatih ki se imenuje Ravni Žakan in sumim da greš ti tudi tja. Postavljen je bil šotor s plinskim kuhalnikom, plinskim hladilnikom vso posodo ... Če greš mogoče tja mi sporoči pa ti lahko iz prve roke povem kako je z oskrbo, vodo itd. Renata Košir

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

26. jul 2003 23:43

Herman, jaz te ne razumem. Utrujaš z istimi forami v tej temi, pa v tisti o mlečnem rižu... Prav rad bi slišal, kaj je zate zdrava prehrana! Oziroma še boljše, zanima me, s čem se sam prehranjuješ.

neznan uporabnik

27. jul 2003 5:16

Je Herman spet pozabil vzeti zdravila? Mene je pregnal iz tega foruma. Pazite na njegove e-maile, ne mu odgovarjati, ker vas bo potem po forumu mrcvaril. G. Jernej, ni mi potrebno dajati opomina, odhajam za vedno iz tega foruma. Še Murko je bil boljši od Hermana, njemu se je včasih vsaj dalo nasmejati. frfra

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

28. jul 2003 22:47

Hojla, Nina, hm, pravzaprav imaš kar hudo zahtevo, ko ne bi rada nosila s sabo kozerv in vseeno dobro (in užitno) jedla. Splača se ti pozanimat, kaj raste na tem otočku. Sicer kolikor jaz vem, na Kornatih ne raste kaj prida, ampak morda imajo domačini na tem otočku kak vrt s paradižniki, bučkami, kumarami&co. Mi smo več let hodili na en otoček blizu Korčule in v dogovoru z domačini smo lahko v zamenjavo da smo jim zalivali paradižnik in ostalo, nekaj te zelenjave lahko pojedli (itaq je je zraslo dovolj za nas in še za domačine). In to je bilo kar precejkrat na jedilniku, sploh ker se da naredit na milijon načinov. Nam so sicer vsaka dva do tri dni vozili svež kruh in tisto, kar smo jim prejšnjič napisali na listek (mobitelov takrat še ni bilo). Enkrat nam pa zaradi pokvarjene barke in neurja šest dni niso mogli pripeljat ničesar in so bili prepričani, da smo že čisto bogi...In ko so končno prišli na otok, so bili čisto paf, ker smo ravno takrat jedli palačinke in kompot iz robidnic (nabranih na otoku) , pa sploh nismo zgledali prestrašeni in prestradani. Sicer ne vem, ali zate konzerva pomeni tudi konzervirano zelenjavo/kompote/vakuumsko pakirane stvari ali samo že narejene omakce/golaže/pasulje itd. Ker kaka konzerva šampinjonov v slanici, pelatov, mešanice grah+korenček, koruze, kislih kumaric, tunine, kak kompot vedno prav pridejo. Priporočam tudi alpsko mleko (za mlečni riž, šmorn, palačinke, muesli...), malo moke, jajca (če jih bosta imela kam dat, da se ne bodo strla), vakuumsko pakirane hrenovke, pa seveda obvezno riž in testenine, lahko tudi kako vrečko parmezana pa kak trikotnik topljenega sirčka. Iz opisanega+začimb se da narediti dovolj dobrih in različnih stvari za deset dni, pa če bosta imela vsak svoj nahrbtnik, tudi ne bi smelo biti preveč težko oziroma zavzeti preveč prostora. Če slučajno ne veš, kaj lahko narediš z našteto "šaro", povej, da ti dam idejce . Za pit pa čaj ali cedevito. Hermanu pa samo tole: komaj čakam, da vidim vaše resne, zdrave, okusne in predvsem nepokvarljive predloge za prehranjevanje med desetdnevnimi robinzonskimi počitnicami :) lp in prijetne počitnice vsem, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti