Jabolka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

tema odprta - 1. okt 2009 10:12 | ogledi: 4.865 | odgovori: 6

V trgovinah se pojavljajo vrste jabolk, kot so: idared, jonagold, gloster in nikoli ne vem, kakšna jabolka so to: ali so bolj primerna za kuhanje ali za uživanje surovih.

Zlati delišes je še edini, ki ga poznam in vem, da ni primeren za kuhanje.

Tistih starih vrst (bobovec, carjevič, kosmačka ...) pa se ne vidi več.

Prosi, če kdo napiše kratek opis teh jabolk, lahko pa opiše tudi druge vrste jabolk.

Vegica  

član od: 15.9.2005

sporočila: 96

1. okt 2009 10:27

Carjeviče in kosmača mamo doma. Za kosmača vem, da je najboljši za pito in štrudl, ostalo pa pojma nimam. Vegica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

1. okt 2009 11:01

Pošteno zavidam vsem, ki imate taka jabolka – doma, pri sorodnikih ali ste jih dobili po kakšni drugi poti. Z veseljem bi jih kupila, a kje v Ljubljani se jih dobi?

neznan uporabnik

1. okt 2009 11:20

Dobiš v Ljubljani na glavni tržnici sigurno, predvsem carjeviči so zadnje čase in in jih je dosti (kadar so), tudi kosmači in kanadke in še pa še je na razpolago kar vsak dan na najmanj dveh stojnicah. Je z "domačimi" zadevami zadnje čase ful biznis. Aja, pa bobovci..pa ne poznam vseh zdele na pamet. Kar pridi v Ljubljano in si malo časa vzemi, se dostikrat splača. Pa mislim da v BTC tudi tržnica dobro dela, samo tja pa ne hodim prav pogosto. japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 11:39

Pojdi na tržnico, kupi vsake vrste kak kilogram, empirično preizkusi in boš vedela. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. okt 2009 11:54

No, kosmačke sem včeraj videla celo v Maxiju, drugače imamo tudi mi stare sorte doma. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti