Koriščenje dopusta pri 4 urni zaposlitvi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. okt 2009 23:16

Kakšno tožarjenje neki, za božjo voljo...... Vsak se ima pravico IN dolžnost postaviti za svoje pravice in za enakopraven odnos do vseh na delovnem mestu. Seveda je prava pot najprej nadrejeni, če ne bi bilo posluha, pa naslednja instanca.....

 

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

2. okt 2009 7:20

Tudi pri nas imamo zaposleno kolegico za 4 ure. Ko je po pordniški začela tako delati, se je tudi skušala dogovoriti, da bo delala 2x8 ur in en dan še razliko. Pa so ji lepo povedali, da to ni mogoče, saj če so ji skrajšali delovni čas, pač ne more delati 8 ur, ker bi lahko bila sicer tudi zaposlena 8 ur. Pa še delovna organizacijan ji lahko dnevno razporedi katere ure v dnevu bo delala. Tudi ostali imamo 40 urni delovnik, pa ne moramo delati 2x16 ur, pa še en dan 8 ur in biti potem 2 dni doma. Upam pa tudi, da bodo znižali dneve dopusta na polovico za take, ki delajo samo 4 ure. Mogoče se sliši kruto, vendar tudi ti se bolj utrudiš ko si v službi 8 ur. Mojca32

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. okt 2009 7:49

Mojca32 je napisal/a:
Upam pa tudi, da bodo znižali dneve dopusta na polovico za take, ki delajo samo 4 ure. Mogoče se sliši kruto, vendar tudi ti se bolj utrudiš ko si v službi 8 ur. Mojca32
In zato lahko greš tudi na morje le za tri dni, saj ne rabiš it cel teden, kajne. No, saj mogoče bi bilo res tako bolje, ker ob polovičnih, že tako mizernih plačah, si itak ne moreš privoščiti celega tedna spodobnega dopusta. matilda

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

2. okt 2009 10:05

Če človek dela 4h/dan 5x na teden, je dopust po dnevnih enak (po zakonu in tudi osebno ne vidim razloga, da bi se v tem primeru zmanjšal), kot pri osebah, ki delajo 8h/dan. Tu morate razumeti razliko: 1) oseba, ki dela 4h/dan je v času dopusta tudi odsotna (kar se službe tiče) za 4 ure, kar pomeni plačilo le za 4 ure - to je menda jasno 2) oseba, ki dela 8h/dan je v času dopusta tudi odsotna (ponavljam, zaradi jasnosti) za 8 ur, kar pomeni plačilo za 8 ur. V evidenci dopustov pa se v OBEH primerih "črta" 1 dan oz. se vpiše, da je 1 dan dopusta izkoriščen (ker se dopust po zakonu koristi v dnevnih).

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. okt 2009 11:28

Zadeva je zelo jasna, v gospodarstvu se kaj takega prav gotovo ne bi zgodilo. Kot je napisala Lipa je že število dni dopusta , ki ga ima zelo nenormalno.Toliko ga nimajo niti medicinske seste ki delajo na intenzivni, ali na dializi( te dve varijanti poznam).

Prijatelici, ki dela v privat zdravstvu, je sama šefica odredila delo 3 x tedensko po 8 ur, ker ji ne misli plačevati 5 x malice in prevoza.   Ker gre denar iz njenega računa je zelo hitro izračunala kako in kaj.

Sicer tudi moj mož dela v javni upravi, pa ima na 20let delavne dobe 32 dni dopusta.( dopust na pogoje dela in dopust na otroke se drug drugega izključujeta- tako mu je bilo povedano)

Tako, da 35 dni ????

Ampak to je že druga tema in sem malce zasmetila.Baje je pa zadeva že rešena tako, da

Adijo.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti