Večerja

Cokolada  

član od: 22.4.2003

sporočila: 22

tema odprta - 3. jul 2003 10:25 | ogledi: 2.820 | odgovori: 6

Doma preurejamo stanovanje, pomagajo nam prijatelji. Tu pa se pojavi problem. Ker delamo celo popolde do poznega vecera, je potrebno pripraviti večerjo. Svetujte mi, kaj naj pripravim, saj sem ostala ze brez idej. Narezek vsak vecer je že preveč enolično. Najraje bi pripravila hladno večerjo, pa vas prosim za nasvet.

Tako da bi lahko pripravila že dopoldan ali zgodaj popoldan.

Najlepša hvala!

Lep pozdrav!

neznan uporabnik

3. jul 2003 10:59

Že dopoldne lahko narediš npr. naslednje: spečeš piščanca (ali več, ne vem, koliko jedcev bo na večerji), pa ga lahko potem jeste hladnega. Zraven gre krasno dobra riževa solata, ki jo tudi narediš na zalogo, pa še zelo hitro. V veliki skledi zmešaš tisto, kar najdeš v hladilniku ali v konzervah: grah, koruzo, gobice, zraven dodaš še nekaj na kocke narezanih kislih kumaric, potem pa še majonezo in kis - jaz vedno vzamem kar kis od kumaric, pa mojo solato vsi pohvalijo. Lahko tudi malo soliš in dodaš začimbe po želji, npr. peteršilj. Med tem časom skuhaš riž, ga opereš in dodaš v skledo, premešaš in stvar je gotova. Pa dober tek in uspešno delo! LP Alenka AlenkaD

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. jul 2003 11:33

Na enak način kot riž lahko pripraviš tudi pašto. Če imaš voljo, lahko kaj ocvreš, kakšne bučke ali piščančje fileje. Ponudiš lahko tudi različne hladne namaze za na kruh (v bazi jih je kar nekaj), svežo zelenjavo (paprika, kumare, zélena...) pa lahko ponudiš z različnimi omakicami in prelivi, tako da jo vsak po svoje namaka. lpJanja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

4. jul 2003 0:04

"Pomagačem" lahko pripraviš tudi kako govedino v solati, francosko solato, al pa zelenjavo (recimo papriko) na žaru (tekne tudi mrzla), pa ocvrte osliče. Fajn so tud polnjeni paradižniki ali polnjena surova paprika. Pa nadevana francoska štruca (francosko štruco izdolbeš, nadevaš z mešanico topljenega sirčka, na kocke narezane šunke in kislih kumaric). Lahko tudi že vnaprej narediš kak zavitek iz listnatega testa z mletim mesom/hrenovke v listnatem testu, pa jih tik pred zdajci samo porineš v pečico za nekaj minut in postrežeš. Pa še toplo je. Sicer ne vem, kako zahtevni so tvoji delavci, ampak kak dan bi lahko dobili tudi ribe iz konzerve (samo dovolj jih moraš imeti na zalogi, če kdo poje več kot eno konzervo). to je bilo nekaj idej, ki so mi padle na pamet lp, maja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. jul 2003 7:43

Ker stalno nekaj delamo, imamo tudi večkrat delavce. Ti se ponavadi ne ubadajo s tem, kaj je zdravo in kaj ne, saj so "simpl" lačni. Najraje imajo polnjene paprike, ki jih naredim "en kubik" že prej. Zraven sodi kruh. Tekne tudi kakšno prekajeno kuhano meso, ki ga skuhaš že prej, zraven hren ali stročji fižol v solati. Dober tek! Tina

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

4. jul 2003 11:07

Pasulj s klobaso, ričet s šinkom, hrenovke s krompirjevo solato, golaž, vampi, čevapčiči ali pleskavice s čebulo in ajvarjem. Pozimi pa paše tudi jota, segedin, sarma, pečenica z zeljem,...Tako hrano, se mi zdi, imajo delavci najraje. Večino od tega pa lahko skuhaš že prejšnji dan. Lep pozdrav.

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

4. jul 2003 13:14

Prosena kasa: skuhas, da popije vodo, raztopis maslo, kateremu po zelji lahko dodas malo cesna, preprazis kaso in umesas parmezan, lahko tudi skuto. Zraven jes lahko karkoli, od solat, pecene zelenjave itd.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti