Krhko testo brez masla

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. sep 2009 16:56

rebecca je napisal/a:

http://www.mammamiarecipes.com/LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Joj, sem že mislila, da ima NAŠA mamamia svojo spletno stran z recepti. Kakšno razočaranje, da ni ona.

Vanja

ines2  

član od: 21.10.2005

sporočila: 19

16. sep 2009 7:36

Matilda, margarina je rastlinska, vendar je hidrogenizirana, to pa ne želim uživat. Bom pa probala narediti iz kokosove maščobe in javim, kako mi uspe. Sem pa prebrala že celi "montinjakov forum", pa teh nasvetov tam nisem našla.. Hvala tudi za vse linke. INES

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2009 9:52

Jaz pa ne razumem kje v tej zgodbi ključna beseda: ali gre za "maščobe" ali za "živalski izvor" ali kaj tretjega.. Ker, okej, če je putr živalskega izvora, so jajca tudi. Plus, v rumenjakih je precej maščob.... Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. sep 2009 13:40

Kot je meni znano naj bi se pri Montignacovem nacinu prehrane "izogibali" maslu predvse zaradi tega, ker vsebuje veliko nasicenih mascobnih kislin (ampak sem spadajo tudi kokosova mast in margarina (ki jo pridobivajo s hidrogeniranjem rastlinskih olj, postopki so pa ze tako dodelani da imajo margarine manj trans mascobnih kislin kot maslo , enkrat sem link na to ze pripela), medtem ko ima olivno olje veliko polinenasicenih mascobnih kislin. Vprasanje pa je, kaj se z njimi pri peki dogaja in ce so potem se vedno "boljsa". Bolj kot na mascobo bi jaz gledala na moko in sladkor, kajti ta dva najvec prispevata k visokemu GI. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. sep 2009 13:58

Malo izven te teme, ampak še najbolj spada v to temo:
Vendelina jr. je napisal/a:
Jaz ga delam s sladko smetano in mi kar dobro izpade. Prej smetano malo stepem. Vendelina jr.
Tole me zanima. Se priporočam za ta recept.

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

16. sep 2009 14:26

tudi jaz se priporočam vendelina jr pe3ca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. sep 2009 15:13

Ko že nočeš vprašat na Montignacovem forumu

Najboljši nasvet je od Vendeline.

Piškoti tudi s kokosovo mastjo uspejo popolnoma ok, čeprav Montignac ni navdušen nad njo. Če bi vprašala njega, bi ti verjetno res priporočil olje.

Če vprašaš mene, ga pri piškotih ni čez maslo .

Poleg V. je odlično svetovala tudi Rebecca. Če si se že odločila za peko krhkega testa, znižaj GI tako, da uporabiš fruktozo in polnozrnato moko ter se ne sekiraj preveč zaradi masla. Zanič piškoti tudi niso nič vredni.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2009 15:29

Ma, tisto s smetano sploh ni težko. Jaz uporabljam tole matematiko: 1,25 dl sladke smetane je enako učinku 10 dag masla. In potem lepo vzamem ustrezno količino smetane in jo trdo stepem (ravno je en topic o preveč stepeni smetani) in potem to uporabljam namesto masla. In od tu naprej po osnovnem receptu. Vmešavam moko z lopatko, pa odžvrkljam jajce (ali pa rumenjak, odvisno od tega, kaj delam)...in ko stvar po okusu in otipu izgleda kot krhko testo, potem to tudi je in gre zadeva v hladilnik in od tam naprej je pa znana rutina. To isto sem delala tudi z rastlinsko smetano in je tudi uspelo. Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. feb 2012 15:14

Vandelina, torej uporabiš smetano kot nadomestek masla? Če delam recimo kekse, tam pa piše uporabi 5dag masla, lahko jaz, hvala tebi, to kompenziram z 6dl smetane?

MBrando

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

13. feb 2012 8:29

V bazi je en recept za ponarejeno krhko testo, mislim da od anamarije1. Je pa z mascarponejem, meni je zelo všeč.

alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti